Προς το περιεχόμενο

MONEY (Pink Floyd Cover)


John Goumis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπέρα σε όλους

 

Έχουμε με το παρεάκι μια μπάντα και γουστάρουμε να παίζουμε κομμάτια από floyd. To καλοκαιράκι είχαμε παίξει σε ένα μπιτσόμπαρο, κατά το σούρουπο, καλή φάση. Ο ηχολήπτης πήρε την ευγενική πρωτοβουλία να μας ηχογραφήσει...και είπα να ανεβάσω μια από τις ιεροσυλίες μας... ::)

 

Στη φωνή και στην πρώτη κιθάρα είμαι εγώ, και θα ήθελα εκ των προτέρων να απολογηθώ για

1)την μετριοτατη φωνή(δεν είμαι τραγουδιστής και το έκανα από ανάγκη)

2)την ένταση της φωνής σε σχέση με τα υπόλοιπα όργανα(μάλλον παραήμουν κοντά στο μικρόφωνο)

 

ακούω γνώμες!

 

4.Money.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2)την ένταση της φωνής σε σχέση με τα υπόλοιπα όργανα(μάλλον παραήμουν κοντά στο μικρόφωνο)

 

 

Kλασσικη περιπτωση βλαβης...μην στεναχωριεσαι για το παραπανω καθως δεν ευθυνεσαι ουτε εσυ, ουτε η θεση σου σε σχεση με το μικ, ουτε και ο φιλοτιμος συνεργατης σου, ηχοληπτης.

Ειναι κατι που συμβαινει σε ολες τις ηχογραφησεις απο λαιβ και βαριεμαι να εξηγω γιατι ..απλα ηθελα να σε καθησυχασω.

 

Οσο για την μουσικη keep up the good work και μην ξεχνας να το διασκεδαζεις.

 

θενξ για το κλιπ

 

 

Τα αυτια ακουν καλυτερα απο τα ματια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως οπαδός των Pink Floyd θα σας πω μπράβο. Ωραία εκτέλεση, δεμένη μπάντα. Όσο για τη φωνή έχω ακούσει πολύ πιο τραγικές. Μια χαρά είναι.  ;)

Shoot him again. His soul is still dancing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως η ένταση της φωνής έχει να κάνει με την ηχογράφηση...στο ίδιο λάιβ μαγνητοσκοπημένο από το βίντεο τόσο η φωνή όσο και η κιθάρα ακούγονται σε ''σωστές'' εντάσεις(η κιθάρα είναι λίγο πιο πίσω απότι στην πραγματικότητα).

 

Ευχαριστώ όλους για τα σχόλια σας  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)την μετριοτατη φωνή(δεν είμαι τραγουδιστής και το έκανα από ανάγκη)

2)την ένταση της φωνής σε σχέση με τα υπόλοιπα όργανα(μάλλον παραήμουν κοντά στο μικρόφωνο)

Έτσι όπως μας προκατέβαλες περίμενα όντως ιεροσυλία.

Λοιπόν είναι ''καλό''. Τώρα το να το συγκρίνεις με αυθεντικό, στούντιο, παραγωγές κλπ είναι ουτοπία. Μην ξεχνάμε ότι η μαγεία των Floyd δεν είναι μόνο στο παίξιμο.

Το σόλο του σαξοφώνου μου ακούστηκε μίζερο, η κιθάρες μια χαρά, η φωνή τώρα... πάντως τη περίμενα χειρότερη.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanx φίλε! Η αλήθεια είναι ότι το sax solo  πράγματι ακούγεται λίγο ξεψυχισμένο, αλλά δεν θα το έλεγα μίζερο. Ισως να ακούγεται λίγο πιο πίσω απότι θα έπρεπε και σε αυτό να μην φταίει το παίξιμο αλλά το μικρόφωνο ή η θέση του σαξοφωνίστα μας...Αν και επαναλαμβάνω ότι αυτό ίσως είναι θέμα της ηχογράφησης, καθώς στο αντίστοιχο βιντεάκι που έχω οι εντάσεις είναι τζιτζί.

 

Πάντως κάτι το οποίο μου κάνει εντύπωση, είναι ότι ο σαξοφωνίστας μας βρίσκει το αυθεντικό σόλο μέτριο(δεν είναι και φανατικός της κλασσικής ροκ) και το περίεργο είναι ότι το ίδιο ακριβώς είδα να το λένε σε ένα σάιτ ή φόρουμ (δεν θυμάμαι) για σαξοφωνίστες.. ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιοι. Μια παρατηρηση ....μου φαινεται οτι το τρεχετε αρκετα, και ειναι καπως «αγχωμενο».

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου