Προς το περιεχόμενο

Κιθάρα από ebay. Να πάρω και θήκη;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά σε όλους.

 

Σκέφτομαι να πάρω από ebay μια ηλεκτρική τύπου Les Paul από Αγγλία αξίας περίπου 200 ευρώ. Ο τύπος λέει ότι με 50 ευρώ επιπλέον μπορεί να μου τη στείλει σε σκληρή θήκη και ότι μονο με θήκη είναι ασφαλισμένη από τον (αγγλικό;) μεταφορέα η κιθάρα από τυχόν ατυχήματα. Εγώ το ψιλοσκέφτομαι γιατί ακούω ότι οι Les Paul είναι ευπαθείς στο headstock.

 

Εσάς ποια είναι η γνώμη σας; Έχει κανείς καμμια σχετική εμπειρία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι κι αλλιώς θα χρειαστείς (αργά ή γρήγορα) μία θήκη...50 ευρώ είναι καλή τιμή για σκληρή θήκη...και θα είναι και πιό σίγουρη στη μεταφορά από Αγγλία

 

Πάντως μια τύπου σκάφος, που μου ήρθε κάποτε από Γερμανία, χωρίς σκληρή θήκη, μία χαρά συσκευασμένη ήρθε.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κι εμένα μου έχει έρθει set-neck κιθάρα χωρίς θήκη (είχε gigbag που ήρθε χώρια), χωρίς πρόβλημα. Αλλά όπως λέει και ο Μαραθώνιος 50€ δεν είναι άσχημα και εφόσον ισχύει ασφάλιση μόνο με θήκη δεν το συζητάμε, την παίρνεις.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου