Προς το περιεχόμενο

προσθηκη φωνης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ προτείνω combo ενισχυτή με δύο κανάλια... μία xlr είσοδο για μικρόφωνο και ένα καρφί για την κιθάρα...

 

είναι μια καλή αρχή! και δεν θα πάει 500 ευρώ... για μένα 500 πρέπει να δώσεις όταν προχωρήσεις και βρεις ενα συγκρότημα και τέλος πάντων έχεις κάπου να τον χρησιμοποιήσεις!

ΜΗν ξεχνάς ότι πέφτουν οι τιμές... θα σε βολέψει τρομερά για τώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε savasavram πιστευω πως αυτο ειναι η τελευταια λυση. Μια κονσολα σου παρεχει πολυ περισσοτερες δυνατοτητες, οπως εφε και πολυ καλυτερες ρυθμισεις στον ηχο που θελεις οσο αφορα τη φωνη αλλα και οτι οργανο βαλεις πανω. Αλλα το παιδι ειπε πως τον ενδιαφερει και η ηχογραφιση. Πανω σε μια κοσνολα εχεις Gain και πολλα πολλα πολλα αλλα. Και γενικα πολυ περισσοτερες δυνατοτηες. Ασχτα που με την κονσολα παιζεις οπου θελεις και με οσους θελεις και οχι μονο με 2 οργανα (φωνη - κιθαρα). Κανεις και τις προβες σου σαν ανθρωπος με εναν πληκτρά ακομη για παραδειγμα η γραφεις μαζι με εναν πληκτρά την κιθαρα σου και την φωνη ταυτοχρονα. Βασικα εχω αυτη τη γνωμη γιατι ειμαι drummer και οταν γραφω θελω κονσολα αλλα πανω σε αυτην μπαινουν και ολη οι αλλοι που γραφουμε οποτε δεν ειναι αναγκη να πειραζω ρυθμισεις τρεις και δυο για τον καθε ενα. Απλα κλεινω την ενταση του και γραφω τα υπολοιπα, οταν ερθει η σειρα του απλα ανεβαζω την ενταση του (καπως ετσι δηλαδη). Δεν το κρυβω πως οταν ξεκινησα να ασχολουμαι γενικα με τη μουσικη καπως ετσι την παλευαμε, με 2καναλους και τετοια αλλα κοσνολα = σωτηρια τελικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μωρέ και γω κονσόλα έχω αλλά έχω τον ενισχυτή μου γιατί σε live χωρίς ενισχυτή....

και αν θες ηχογράφηση παίρνεις μια tascam να χεις κανάλια για πλάκα!!

δύο ντραμ σετ πάνω στα 3 κατοστάρικα... απλά πιστεύω ότι δεν μπορείς να πάρεις αυτοκίνητο αν δεν έχεις λεφτά για το "Ν" πίσω  ;)

πρώτα ενισχυτής και ότι άλλο και μετά η κονσόλα που σου λύνει πράγματι τα χέρια

(επίσης ο δικάναλος έχει ψηλά,μεσαία,χαμηλά όπως η κονσόλα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν φτασω σε επιπεδο για live παιρνω και ενισχυτη...για σπιτι χρειαζομαι ενισχυτη?

 

 

όπως διάβασα πρόσφατα στο νοιζ "ο ενισχυτής είναι το πιό σημαντικό κομμάτι του εξοπλισμού σου αφού ακόμα και να έχεις καλή κιθάρα ένας ενισχυτής την χαλάει"

αν δεν είσαι σε επίπεδο live ΑΣΕ τις κονσόλες ΑΣΕ τις κάρτες ήχου!

;)

πάρε ενισχυτή, πετάλια, κόλπα ΜΑΘΕ ΝΑ ΤΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΕΣΑΙ στο μεγιστο

και ΤΟΤΕ δες την πιο "επαγγελματικά"

θα σώσεις χρήματα που τώρα θα φύγουν, όχι χωρίς λόγο, αλλά μπορείς να τα σώσεις!

και ΝΑΙ χρειάζεσαι ενισχυτή αν δεν τα είπα κατανοητά γιατί ο ενισχυτής κάνει ήχο... η κονσόλα τον παίρνει (συγγνώμη για την έκφραση δεν έχω κάτι με τις κονσόλες :P )

και τον κάνει να ακούγεται(-δυνατά) (πέρα του ότι μιξάρει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι δεν καταλαβαινω...ενισχυτη κιθαρας και πεταλια εχω...ο εξοπλισμος που θελω ειναι μονο για φωνη...

 

ΑΑΑΑΑΑΑΑ!

μπαρντόν φίλε... πάλι όμως προτείνω να δώσεις λίγα!

ή κόμπο ενισχυτή (κι ας έχεις)

ή ένα μόνιτορ ενεργό ηχείο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κονσόλα τον παίρνει (συγγνώμη για την έκφραση δεν έχω κάτι με τις κονσόλες :P )

 

;D ;D ;D

Μου βγηκε το φαι απο την μυτη...λολ

Τα αυτια ακουν καλυτερα απο τα ματια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου