Προς το περιεχόμενο

κιθαριστες με tele...


funkysoul

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια ευχαριστω ολους.

εριξα μια ματια και μου αρεσε πααααραααα πολυ ο danny gatton.

και ειμαι ετοιμος να παλαιψω και με αλλους  :) (οτι βρω)

και μιας και ανηξα το θεμα:

για πολλα χρονια ακουγα και ακουω ροκ τζαζ μπλουζ πολυ πολυ φανκ και σουλ οταν ανακαληψα την 10ετια 69-79 των στοουνς τα ειδα και αλλιος τα πραματα,ειχαν ολο το πακετο και θα πω οτι και τουλαχιστον 10-12 χρονια μετα ακομη του ανακαληπτω (αχ εκηνο το melody)

σηγουρα υπαρχουν και πιο ταλαντουχοι απτον κιθ στο παιξιμο,ΑΛΛΑ κατ'εμε το θεμα ειναι να τα γραψεις και οχι τοσο να τα παιξεις,.διοτι πιστευω οτι με την εξασκηση και την προσπαθεια πολλα καταφερνεις.και αυτος εγραψε για 2 ζωες

και κατι ακομη:δεν ειχα ιδεα οτι αυτος ο φοβερος καλλιτεχνης jj cale δεν επαιζε με τελε και οτι ειχε και κιθαριστα για τα σολο του

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

παιδια ευχαριστω ολους.

εριξα μια ματια και μου αρεσε πααααραααα πολυ ο danny gatton.

και ειμαι ετοιμος να παλαιψω και με αλλους  :) (οτι βρω)

 

Ωραίος! Άλλωστε, πώς να μην σου αρέσει αυτός ο άνθρωπος; Μια που τον ανακαλύπτεις τώρα, άκου τα άπαντά του, δες βίντεο από λάιβ του και από μαθήματα, για να καταλάβεις για τι ποιότητα μουσικού μιλάμε... Από τους σπουδαιότερους κιθαρίστες ever, και κατά την ταπεινή μου αποψη ο πιο αντιπροσωπευτικός των Telemasters... πραγματικό κτήνος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει εσυ εισαι απο αλλο ανέκδοτο...

Ξερεις τι ήταν τοτε ο Chuck Berry αγορίνα μου???

Και τι Βαρύ όνομα ειναι το Chuck Berry στη Blues Σκηνή...

ΕΛΕΟΣ με τις Π@π@ριες...

 

Aνέκδοτο είσαι εσύ και οι απόψεις σου.

Έχεις εκνευριστεί τόσο επειδή κανείς δεν συμμερίζεται την αφελή και επιπόλαιη απαξίωση σου στον Richards,που όχι μόνο καταφεύγεις συνεχώς σε κομπλεξικές προσωπικές επιθέσεις, αλλά ούτε καν διαβάζεις σωστά τα ποστ στα οποία απαντάς (μπορεί και να μην έχεις την ευφυία να το κανείς..)

-Βασιζόμενος στο ''τι Βαρύ όνομα ειναι το Chuck Berry στη Blues Σκηνή'',προσπάθησα να σου δείξω πόσο μεγάλος είναι ο Richards αλλά φαίνεται άκουγες τον Koch να παίζει Led Zeppelin εκείνη την ώρα και δεν πρόσεχες.....-

Αυτές ήταν και οι τελευταίες μου..''Π@π@ριες''.Αρκετά ασχολήθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος! Άλλωστε, πώς να μην σου αρέσει αυτός ο άνθρωπος; Μια που τον ανακαλύπτεις τώρα, άκου τα άπαντά του, δες βίντεο από λάιβ του και από μαθήματα, για να καταλάβεις για τι ποιότητα μουσικού μιλάμε... Από τους σπουδαιότερους κιθαρίστες ever, και κατά την ταπεινή μου αποψη ο πιο αντιπροσωπευτικός των Telemasters... πραγματικό κτήνος...

 

κυκλοφουν δυο μαθηματα σε Video

στο ενα παιζει τα παντα ολα κ απλος χαζευεις.....

στο αλλο ασχολητε με τα ρυθμικα μονο ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΤΕΛΕΙΟ!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου