Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια με τροφοδοτικο για line 6 dl4


wacko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω την εξης απορια και θα ηθελα οποιος γνωριζει να με διαφωτισει λιγακι.Ειμαι ευτυχισμενος κατοχος του παραπανω delay/looper που αναγραφεται στον τιτλο,μεχρι τωρα το τροφοδοτουσα με 1spot και τον ανταπτορα που εχει για την συγκεκριμενη εταιρια.Επεσε στα χερια μου ενα τροφοδοτικο της line 6 για το συγκεκριμενο πεταλι που ομως ειναι για αμερικανικη μπριζα.Γενικοτερα σκεφτομουν μιας και θα προστεθουν μερικα πεταλακια ακομα στην πεταλιερα μου να το τροφοδοτουσα ξεχωριστα μιας και ειχα και το τροφοδοτικο του.Το προβλημα μου ειναι το εξης αγοραζω ενα ανταπτορακι του 1 ευρω απο αμερικανικη μπριζα σε ευρωπαικου τυπου και ειμαι ενταξει η δεν γινεται ετσι δουλεια και θα δω το dl4 να αναβοσβηνει σαν χριστουγεννιατικο δεντρο.

 

δεν ξερω αν βοηθαει αλλα το τροφοδοτικο γραφει πανω:input 120v ac 60hz

                                                                              output 9v ac 2000ma

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν βοηθαει αλλα το τροφοδοτικο γραφει πανω:input 120v ac 60hz

                                                                              output 9v ac 2000ma

 

Προφανως απο τα λεγομενα σου, δε θα δουλεψει ποτε, καθως ο μετασχηματιστης ειναι για να δουλευει στο αμερικανικο δικτυο (120v ac 60hz), οποτε δε θα δουλεψει με τιποτα στο δικο μας (220v ac 50Hz).

Παλι καλα που ρωτησες πρωτα, γιατι στην καλυτερη περιπτωση μπορει απλα να μη δουλευε, αλλα στην χειροτερη μπορει να σου καιγοταν κατι στο πεταλι και μετα γιοκ delay ;D.

 

Συνεχισε να χρησιμοποιεις το OneSpot σου, ή αμα θες παρε ακομα ενα ;)

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ για την αμμεση απαντηση και βοηθεια σου και γω για αυτο ρωτησα επειδη δεν πολυ σκαμπαζω απο ηλεκτρολογικα αλλα επειδη καποιος μου ειπε παρε ενα ανταπτορα και θα εισαι κομπλε.Ειναι κριμα να δω το dl4 λαμπαδιασμενο και δεν ειναι και φτηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με απλο ανταπτορα για το βυσμα δε θα δουλεψει ποτε.

Τωρα αν εβρισκες μετασχηματιστη που να σου μετετρεπε το 220V-50Hz σε 120V-60Hz, και κουμπωνες πανω του τον Line6, θα δουλευε.

 

Αλλα ουτε πρακτικο ειναι, ουτε οικονομικο.

 

In OneSpot we trust, και καλα παιξιματα ;D

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με απλο ανταπτορα για το βυσμα δε θα δουλεψει ποτε.

Το να μη δούλευε θα ήταν καλό. Το θέμα είναι πως θα παταστραφεί αν είναι μόνο για 120v.

 

Μήπως έχει κανένα διακοπτάκι για να δουλεύει στα 220v?

Μήπως έγραφε 120v-220v ?

Για ρίξε πάλι μία ματιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως αναφέρθηκε, χτύπα κανένα 1Spot για να είσαι κομπλέ. Και με μετασχηματιστή κάνεις δουλειά αλλά δεν ξέρω αν θα έχεις θόρυβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου