Προς το περιεχόμενο

BC RICH NT BEAST μπάσο για νέο ξεκίνημα


dimkasta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι γνώμη έχετε γι αυτό το μπάσο για νέο ξεκίνημα σχετικά νουμπά με μικρή πείρα?

 

Θέλω να αλλάξω το παλιό κουπί των 100 ευρώ που έχω και να πάρω κάτι να μου ανανεώσει το ενδιαφέρον.

Το έχω βρεί μεταχειρισμένο σε καλούτσικη τιμή.

 

Από μουσική κυρίως rock/metal

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις  σας

 

Δημήτρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλές γωνίες ;D ;D

 

έχω γνώμη για το αντίστοιχο warlock .. και καλά σεταρισμένο είναι πολύ καλό και σε λαιβ και σε ηχογραφήσεις ... (ηχογραφήσεις και λαιβ που έχει τσεκαριστεί είναι αποκλειστικά hc/death metal και distorted και με "καθαρό" σε drop C)....για άλλα ήδη μουσικής φαντάζομαι ότι θα είναι ψιλοτενεκεδένιο...

 

αν σου αρέσει το σχήμα και σε βολεύει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Θεοί… τι είναι τούτο πάλι (σ.σ μόλις το είδα σε φωτογραφία). Θα βγάλεις κανένα μάτι με αυτό βρε παιδί μου. Τώρα πέρα από την καλοπροαίρετη πλακίτσα, πολύ «ειδικό» όργανο που απευθύνεται σε πολύ συγκεκριμένο κοινό. Τώρα ως προς το  rock που λες, συγχώρησε με, αλλά δύσκολα μπορώ να φανταστώ μπασίστα με αυτό στο χέρι να παίζει… Who για παράδειγμα…

Τουλάχιστον είναι αμερικάνικο ή είναι κανένα «κίτρινο»; 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσότερο μουσικά/ηχητικά έχω δισταγμούς... Για το look, αν μη τι άλλο δείχνει "κακία" :D

 

Θα προσπαθήσω να πάω να το δοκιμάσω να το ακούσω κιόλας έτσι κι αλλιώς, απλά ήθελα μια γενική άποψη από ανθρώπους που ενδεχομένως ξέρουνε 5-10-100 πράματα παραπάνω :D

 

Όσο για την προέλευσή του θα ρωτήσω, αν κι αυτά δύσκολα να τα μάθεις αν δεν ξέρεις να ξεχωρίζεις μόνος πράματα ή αν δεν το χεις αγοράσει ο ίδιος πρώτο χέρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Στα 699$ που το βρήκα στο net – δηλ. 482 ευρώ- θεωρώ απίθανο ότι είναι αμερικάνικο. Κιτρινούλι είναι… Κορέα, Ταϊβάν κάπου εκεί τα βγάζουν νομίζω. Τα αμερικάνικα – μπάσα και κιθάρες- τα βγάζουν στο custom shop της BC Rich, αλλά οι τιμές τους είναι τετραψήφιες. 

Ναι είναι κακό, υπέρ του δέοντος κακό θα έλεγα, αλλά αν σου αρέσει δεν μας πέφτει λόγος. Πάντως (τουλάχιστον λόγο image) δείχνει πολύ μονοδιάστατο. Αποκλειστικά για… καφρίλες ( με την καλή έννοια). 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μετα το παντρευεσαι.... (οκ δεν ειμαστε και ολοι εμποροι....)

προσπαθησε/ψαξε να το ακουσεις πρωτα

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου