Προς το περιεχόμενο

Alchemist 212 Bogner 40W


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Alchemist 212 Bogner 40W

τον ειδα στον νακα , επειδη δεν εχω ξαναπαει στον νακα, μπορω να τον δοκιμασω εκει?

εχετε καμια γνωμη για αυτον τον ενισχυτη?  :)

με δελεαζουν οι δοσεις που σου προσφερε ως πιθανοτητα για τροπο πληρωμης

tube tube tube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αναμονή των νέων απόψεων, πέρνα από το ψαχτήρι για να δεις και τις παλιές.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι βρηκα απο κατω , οχι και τα καλυτερα για αυτον τον ενισχυτη :(

 

Δεν ξερω τι ακριβως θεωρεις "οχι και τα καλυτερα", αλλα μιας και εχω την κεφαλη εχω απλα να πω οτι ειναι απο τις καλυτερες αγορες μου,και αν θελεις να κινηθεις προς αυτον θα πει οτι ξερεις πως ακουγεται ενας 6L6 ενισχυτης.

Εχει μεγαλη ποικιλια στους ηχους που μπορεις να πετυχεις χρησιμοποιωντας τα διακοπτακια της προσοψης,το καθαρο καναλι+το βαθος του ειναι απο ερωτευσιμα και ανω σε οποιον γουσταρει τους φεντεριζοντες ηχους,το βρωμικο καναλι δεν ειναι ουτε heavy metal ουτε "δαγκωνει" σε στυλ EL34 , αλλα εχει μπολικο παχυ boogie-style γκαζι,το boost του ειναι χρησιμοτατο και η ποικιλια των delay αρκετη για τους περισσοτερους.

Το διακοπτακι των 20W τον κανει καπως ανεκτο και στο σπιτι.

Στα λεφτα δε που πουλιεται στο dv247 νομιζω οτι ειναι οντως ευκαιριαρα.

ΔΕΝ ξερω αν εχει υπεροχα χειροποιητα κυκλωματα με αριστοτεχνικες κολλησεις με vintage aged καλάι απο σοφους κινεζους,ουτε ξερω το ποσο αξιοπιστος ειναι σε 8 live την εβδομαδα σε διαφορετικα σημεια του πλανητη.

Παντως προς το παρον δουλευουν ολα μια χαρα πανω του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα και τον τσεκαρα  8) για μενα τα γουστα για αυτο που τον θελω ειναι υπεροχος

τωρα δεν πολυ γουσταρω ολα τα εφε που εχει πανω

tube tube tube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακουγεται θαυμασια και δινει την bogner-ια.αυτα αρκουν.εξαλλου με τοσα λεφτα τι θελεις?αγω θα προχωρουσα αλλα πριν το κανεις πηγαινει ακου και τον fender vintage modified.oxi sto internet ομως.θα απογοητευτεις.τραβα στον jimmy's rock stuff.θα παθεις ζημια τοσο με το καθαρο οσο και με το γκαζι  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σημαντικα φτηνοτερος και 40 βατ λαμπες και γ@μω!ειλικρινα δεν ξανακουσα τετοιο φεντερ.και με εφφε ενσωματωμενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηχητικά μου άρεσε πάρα πολύ έβγαλα πολύ εύκολα και καλά καθαρά και super βρώμικους ήχους απο απαλό υπέροχο drive μέχρι .... αρκεί να σού αρέσει το ηχόχρωμα τον bogner  ( ειναι η επόμενη αγορά μου όπως βλέπω  ;) )         

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου