Προς το περιεχόμενο

Aμερικανικο καλωδιο ρευματος ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πηρα ενα compressor απο την Αμερικη και δεν ειχε καλωδιο ρευματος.

Γνωριζει κανεις που μπορω να βρω τετοιου τυπου καλωδιο γιατι εχω φαει τον κοσμο

και δε βρισκω.

Us_Usa_Ul_Csa_Cul_Approved_Power_Cord_Sets_Cordsets_for_Usa_Canada.jpg

 

Gaping the mind..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που σε ενδιαφέρει είναι το αριστερό βύσμα. Είναι κοινό στους υπολογιστές. Αν πας σε ένα μαγαζί με κομπιούτερς μπορείς να πάρεις ένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω καμιά 5-6 αχρείαστα, στείλε μου με πμ μια διεύθυνση σου να σου στείλω ένα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσων ΔΕΝ εχεις το καλώδιο ΔΕΝ χρειαζεται να παρεις καλωδιο ιδιο με αυτο της φωτογραφίας που ανεβασες. Οπως ειπε ενας φιλος πιο πανω, αρκει ενα καλωδιο υπολογιστη (που τροφοδοτει με ρευμα τον πυργο). Τετοια καλωδια χρεισιμοποιουνται στα περισσοτερα οργανα, κονσολες κλπ.

Προσοχη σε αυτο ομως που τονισε ενας φιλος πιο πριν. Οι περισσοτερες συσκευες που ερχοναι απο Αμερικη λειτουργουν ΜΟΝΟ με ταση 110Volts και οχι με 220Volts του ελληνικου δικτυου. Οποτε πρεπει 1ον) να τσεκαρεις αν η συσκευη που αγορασες δουλευει και στα 220Volts (πραγμα σχετικα σπανιο, αλλα οχι απιθανο) και 2ον) Αν ΔΕΝ ειναι συμβατο στα 220 τοτε να αγορασεις οχι μονο καλωδιο αλλα και μετατροπέα τασης απο τα 220 στα 110.

Αν ΔΕΝ ειναι συμβατο, τοτε θα καει ΠΟΛΥ γρηγορα το μηχανημα σου, οποτε ΜΗΝ το δοκιμασεις ετσι "ελαφρα τη καρδια". Η εννοια της συμβατοτητας δεν εγγυται στο αν αναβει ή οχι, αλλα στο αν θα καει ή οχι...

Εναν τετοιο ανταπτορας θα βρεις απο 10 ευρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω καμιά 5-6 αχρείαστα, στείλε μου με πμ μια διεύθυνση σου να σου στείλω ένα  ;)

 

Υπαρχουν ακομα ανθρωποι τελικα....Χρειαζομαι τετοιο καλωδιο διοτι

μετατροπεας τασης εχει  εξοδο αμερικανικου βυσματος.

Ευχαριστω ολους γιατι βοηθεια!

 

(Υ.Γ Τον εκαψα τον compressor την πρωτη φορα διοτι απο πισω ειχε ενδηξει οτι λειτουργει στα 220(τουλαχιστον ετσι καταλαβα) μετα το service πηρα μετατροπεα

ο οποιος εχει απο τι μια σουκο και απο την αλλη εξοδο αμερικανικου βυσματος με γειωση οπως ειναι στη φωτο δηλ.)

Gaping the mind..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου