Προς το περιεχόμενο

Patch Cables !


NoIzY

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για προτείνετε καλώδια με τα οποία συνδέετε τα πεταλάκια σας.. Ο βασικός λόγος που ανοίγω αυτό το θέμα είναι επειδή έχω ήδη 2 proel καλωδιάκια και δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι καλύτερο ή συνεχίσω με αυτή τη μάρκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για προτείνετε καλώδια με τα οποία συνδέετε τα πεταλάκια σας.. Ο βασικός λόγος που ανοίγω αυτό το θέμα είναι επειδή έχω ήδη 2 proel καλωδιάκια και δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι καλύτερο ή συνεχίσω με αυτή τη μάρκα...

 

μια χαρα εισαι.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για προτείνετε καλώδια με τα οποία συνδέετε τα πεταλάκια σας.. Ο βασικός λόγος που ανοίγω αυτό το θέμα είναι επειδή έχω ήδη 2 proel καλωδιάκια και δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι καλύτερο ή συνεχίσω με αυτή τη μάρκα...

 

καλά είναι τα proel, αν θες και καλύτερα υπάρχουν τα evidence, george L και mogami αλλά δε ξέρω αν θα καταλάβεις διαφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε τοσο μικρες αποστασεις οι διαφορες θα ειναι αστειες,φτανει βεβαια τα καλωδια να εχουν χαμηλο capacitance,συνηθως τα φτηνα καλωδια ...εχουν..... :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχέση με φτηνά καλώδια της τάξης του 1€ ?

 

δεν έχω την παραμικρή ιδέα, απλά έτσι όπως το σκέφτομαι, αν είναι ναχεις ένα καλό καλώδιο από κιθάρα μέχρι τα πετάλια, γιατί να μη συνεχίσεις μέχρι τον ενισχυτή με τα ίδιας ποιότητας καλώδια? Τα αγοράζεις μία φορά και καθάρισες (για μερικά χρονάκια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....γιατί να μη συνεχίσεις μέχρι τον ενισχυτή με τα ίδιας ποιότητας καλώδια?

 

Πιστεύω με άλλα κριτήρια αγοράζεις καλώδιο για την κιθάρα σου μέχρι το πρώτο πεταλάκι και με άλλα για να συνδέσεις τα πεταλάκια μεταξύ τους.

 

Στην πρώτη περίπτωση έχεις να κάνεις με αντίσταση, χωρητικότητα αφού θα είναι 3μ. και πάνω, βύσμα που θα το ξεσυνδέσεις-συνδέσεις πολλές φορές την ημέρα, καλώδιο το οποίο παίζει να το πατήσεις/στο πατήσουν και τσαλακώσει/διπλώσει σε πρόβες, ενώ στην δεύτερη περίπτωση δεν σε απασχολεί τίποτα από όλα αυτά.

 

Άσε που δεν θέλεις να ξέρεις τι καλώδιο έχουν τα πεταλάκια σου μέσα! Άν έχουν βέβαια και δεν είναι το βύσμα κατ'ευθείαν στην πλακέτα.

 

Ένα απλό καλής ποιότητας καλώδιο θα κάνει την δουλειά του μια χαρά....

...δεν χρειάζεται κανείς να δώσει τρελά λεφτά γι'αυτή την περίπτωση. Είναι σαν να οδηγάς τζιπ 4μ, χιλιάδων ευρώ, στο κέντρο της Αθήνας!  :P

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα απλό καλής ποιότητας καλώδιο θα κάνει την δουλειά του μια χαρά....

...δεν χρειάζεται κανείς να δώσει τρελά λεφτά γι'αυτή την περίπτωση. Είναι σαν να οδηγάς τζιπ 4μ, χιλιάδων ευρώ, στο κέντρο της Αθήνας!  :P

 

 

μα το 90% των Ελλήνων οδηγούν τεράστια και πανάκριβα αυτοκίνητα στο κέντρο της Αθήνας!  :P

πέρα απ'την πλάκα δεν έχω λόγο να μην ασπαστώ τη γνώμη σου, απλά και μία πολύ καλή μάρκα να αγοράσεις δε θα σου κοστίσει, ούτως ή άλλως μιλάμε για καλώδια πολύ μικρού μήκους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις παρήγγειλα αυτά: http://www.thomann.de/gr/cordial_cfi_015_rr.htm

Εχει και τα Neutrik τα βύσματα. Εχω και τέτοιο καλώδιο (cordial) 3μετρο για κιθάρα -> 1ο πετάλι και μέχρι στιγμής είναι αψογο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου