Προς το περιεχόμενο

Pro Cymbal - Συσκευή Καθαρισμού Πιατινιών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έπεσα σήμερα σαυτό το site: http://www.procymbal.com

Πρόκειται για ένα μηχάνημα στο οποίο στερεώνεται σφιχτα το πιάτο γυρνάει σε πολλά rpm μπαίνει επάνω το μπράσσο και εν πασει περιπτώσει δείτε τα βίντεο για καταλάβετε  ;D

 

 

Επίσης βρήκα άλλο ένα το οποίο ή πρόκειται για προϊόν άλλης εταιρίας - που δεν το βλέπω γιατί googlάρισα και δεν το βρήκα - ή για custom κατασκευή βασισμένη στο Pro Cymbal PC-1 Cleaning System. Το λένε The Cymbal Polisher

 

 

Αν ξέρει κάποιος που μπορούμε να το βρούμε και σε τί τιμή κυμαίνεται ας δωσει πληροφορίες.

Αυτό που προτείνω είναι όποιος έχει γνώσεις και πιάνουν τα χερια του να μας δώσει τα φώτα του για το τί θα χρειαστούμε για να φτιάξουμε μια παρόμοια custom κατασκευή.

Για όσους ενδιαφέρονται για την καθαριότητα των πιατινιών τους πρόκειται για μια εκπληκτική συσκευή που κυριολεκτικά λύνει χέρια!

 

Άλλο ένα βίντεο πατέντα:

 

 

 

 

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εκανα μ!@#$α... είμαι ανίκητος! παρακαλώ να μεταφερθεί (αν γίνεται) στο:

 

Κάθάρισμα Πιατινιών: Προϊόντα και μέθοδοι

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=166320.0

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτο που βλεπω-καταλαβαινω ειναι απλα ενα δυνατο μοτερ, με εναν αξονα προσαρμοσμενο για να δενει το πιατο, και ενα σασι ουσιαστικα για να κραταει σταθερο το μοτερ, για να μη "πεταξει".

 

Απο κει και περα, αυτο που σκεφτομαι για diy κατασκευη, ειναι μοτερ απο πλυντηριο ::)

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτο που βλεπω-καταλαβαινω ειναι απλα ενα δυνατο μοτερ, με εναν αξονα προσαρμοσμενο για να δενει το πιατο, και ενα σασι ουσιαστικα για να κραταει σταθερο το μοτερ, για να μη "πεταξει".

 

Απο κει και περα, αυτο που σκεφτομαι για diy κατασκευη, ειναι μοτερ απο πλυντηριο ::)

 

πλυντήριο ε...? χμμμ, και γιατι από πλυντήριο κατι ποιο απλο δε παίζει? ο τυπας στο τελευταίο βίντεο δε νομιζω να εχει μοτερ πλυντηρίου εκτος αν χωραει κατι τετοιο σε τομ...

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωραει, χωραει.

 

Κατι αλλο που σκεφτηκα, ειναι αυτα που χρησιμοποιουνε για να πλασουν τον πηλο, αλλα δε ξερω κατα ποσο θα ειναι αργετα γρηγορο.

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, υπάρχουν άνθρωποι που καθαρίζουν τα πιατίνια τους;  ;D ;)

 

Εγω που νομιζα οτι αυτοκαθαριζονται με τον ιδρωτα οταν παιζεις.... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν βάλεις το πιατίνι κάπου να ακουμπά σταθερά με ένα χοντρό μαξιλάρι από κάτω και το τρίψεις με αλοιφή γυαλίσματος και γκρινιάρη με βούρτσα μαλακή το ίδιο δεν είναι? ;D

Προσωπικά το χω ξαναγράψει, πέρα από εάν μπανάκι με χλιαρό νερό, λετ δε ντιρτ ντο δε τρικ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου φαίνεται ότι αυτός ο τρόπος - όπως και οι αλοιφές - αφαιρούν μέταλλο από τα πιατίνια ... και αυτό σε καλά πιατίνια δε το θέλουμε ...

 

νεράκι και καλό στέγνωμα..... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου