Προς το περιεχόμενο

Darkest vision by Subfire


Subfire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά. Μέσα στις γιορτές έκανα με το συγκρότημα μου ένα live. Παρακάτω σας παραθέτω το videάκι από το τραγούδι με το οποίο κλείσαμε το πρόγραμμα μας.

 

 

 

 

Επίσης όποιος θέλει μπορεί να ακούσει και 2 τραγούδια που έχουμε ηχογραφήσει:

http://www.youtube.com/watch?v=ZGu-7tQGiVc

http://www.youtube.com/watch?v=4yveB18raoE

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έπαθα πλάκα με τον ήχο της μπάντας και της συνθέσεις της αλλά μου άρεσε πολύ η φωνή της τραγουδίστριάς σας. Μου θύμισε κάτι από τη τραγουδίστρια των Rennaissance Annie Haslam (επί το σκληρότερον).

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Λοιπόν comments ζήτησες και (καλοπροαίρετα) comments θα λάβεις:

Στο live φαίνεστε δεμένοι, αλλά δεν πολυακούγεστε- ιδιαίτερα λόγο της θέσης της κάμερας, με αποτέλεσμα το μικρόφωνο να πιάνει υπέρ του δέοντος το crash που βαράει ο ντράμερ.

Τώρα ως προς τα άλλα κομμάτια, το live με προϊδέασε ότι παίζεται κάτι σε στιλ Evanescence, Within Temptation, Nightwish, ιδιαίτερα η τραγουδίστρια. Όμως το πρώτο κομμάτι αν και έχει κάποιες καλές ιδέες, οι κιθάρες με άφησαν αδιάφορο. Και λόγο ήχου και λόγο παιξίματος. Πολύ «παλιακού» ύφους, σα μπαλάντα των 60ς – 70ς. Περίμενα μια άλλη, πολύ πιο τολμηρή, αφαιρετική και εφευρετική προσέγγιση και στον ήχο και στο παίξιμο. Η διασκευή είναι συμπαθής. Στα υπέρ σας η τραγουδίστρια, που σε κάποια σημεία (μην της το πεις και το πάρει επάνω της χε χε) άφησε να πλανάτε μια υποψία από… Amy Lee (στο πρώτο δικό σας τραγούδι)

Αυτά τα ολίγα με μουσικούς χαιρετισμούς και κυρίως καλή διάθεση…

Terry

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα

 

Θα συμφωνισω με τους συνφουρμιτες μας.

Υπερθεματιζω Within Temptation

 

Αφηνω τα αλλα και παω στο she is my sin.

Θα το ηθελα με αλλους ηχους αλλη ενορχηστρωση.

Νομιζω οτι εχει προδιαγραφες και το θαβετε.

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήδη με τα σχόλια σας με βοηθάτε να προσπαθήσω για καλύτερα αποτελέσματα στη συνέχεια.

 

Αν κάποιος άλλος μπορεί, ας μου πει τη γνώμη του.

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω οτι πρεπει να εκμεταλλευτείτε τις δυνατότητες της τραγουδίστριας στο επακρο

και αν πειραματιστείτε με τον ήχο θα πατε πολυ καλα.Μεχρι στιγμης το συνολο μου θυμιζει κατι καπου με παραπέμπει πρεπει λοιπον για μενα να κανετε κατι που να μην θυμιζει τιποτα.Απλα πειραματιστείτε στη σύνθεση και δημιουργηστε κατι καινουργιο χρησιμοποιώντας τονιζω τις δυνατότητές της φωνης.

 

Φιλικα. ;)

Gaping the mind..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου