Προς το περιεχόμενο

Επείγον:Marshall TSL 8ετίας...αξίζει να τον πάρω?


eMoRdReD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά χαρά, ψάχνομαι πολύ τελευταία να πάρω νέο ενισχυτή και έτυχε να μιλήσω με κάποιον από Αγγλία που πουλά σε δημοπρασία μια κεφαλή Marshall TSL 60 σε πολύ χαμηλή τιμή. Την έχει 8 χρόνια και έχει χρησιμοποιηθεί -απ'ότι φαίνεται- πολύ χωρίς πρόβλημα -σύμφωνα πάντα με τα λεγόμενά του.

 

Το ερώτημά μου το εξής: 8 χρόνια λαμπάτος ενισχυτής, έχει χρησιμοποιηθεί πολύ (μα πολύ)...αξίζει να τον πάρω ή θα κλαίω τα χρήματα που μάζευα τόσο καιρό?

 

Διαφορετικά πάω πάσο και αποφασίζω μεταξύ Bugera 6260-Bugera 6262-Peavey Valveking 100 (όλα κεφαλές).

 

P.S. Η δημοπρασία λήγει σε 2 ώρες και δε ξέρω τι να κάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πες μας και την τιμη στην οποια εχει παει η δημοπρασια.

Εννοειται πως τον εχεις ακουσει πρωτα ετσι?

Γιατι απο μονο του το ονομα Marshall δεν πρεπει να σου λεει τιποτα.

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρόν είναι στα 250 ευρώ (220british pounds) + 100 ευρώ μεταφορικά.

Δεν τον έχω ακούσει (Αγγλία είναι!) και reference έχω μόνο το youtube. Ψήθηκα κυρίως γιατί είναι 60W full tube, έχει FX loop (θα κάνω εκεί και χρήση POD), 3κανάλια (νομίζω) και δίνεται μαζί το 4button Footswitch του, +δεν μου είναι κάτι άγνωστο (κυρίως ώς brand name).

 

Για κάτι καινούργιο κοντά στα ίδια χρήματα "παίζει" ένας εκ των τριών "μνηστήρων" που προανέφερα.

 

Σε 1 ώρα λήγει η δημοπρασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι αυτό που νομίζω (£220 - 3 bids) ο τύπος λέει οτι δουλεύει μια χαρά, αλλά σε εμφάνιση δεν είναι ότι καλύτερο είδικά στο faceplate και στο φάγωμα του tolex.

Το κακό έιναι οτι τα μεταφορικά πάνε πάνω από 100 λιρες και τον βλέπω να λήγει στις 300 με 350 , άρα θα σου βγεί κανά 470 - 500 ευρώ.

Το ακόμα μεγαλύτερο κακό είναι οτι ο τύπος έχει feedback (1) που απέκτησε σαν αγοραστής άρα δεν έχει πουλήσει τίποτα και δεν υπάρχει καμιά αναφορά για την αξιοπιστία του.

(θα μου πείς απο κάπου πρέπει να ξεκινήσει και αυτός αλλά είναι ένα ρίσκο)

Σκέψου το λίγο....(έχεις ακόμα μία ωρα και κάτι)

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου αυτό που νομίζεις είναι και ακριβώς αυτά που μου είπες σκέφτομαι τις τελευταίες 5-6 μέρες. Για τα μεταφορικά επικοινώνησε με τη Fedex και το αποστέλλουν στην Ελλάδα (συγκεκριμένα στη Καβάλα) με 120 ευρώ (105 pounds).

 

Αρχικά ενθουσιάστηκα, όσο περνά όμως ο καιρός το σκέπτομαι πιο λογικά και κάτι μου λέει να το αγνοήσω και να πάω για κάτι ολοκαίνουργιο. Απλώς είπα μήπως και από το πουθενά έπαιρνα κάτι πολύ καλύτερο από τα χρήματα που διαθέτω για κάτι νέο (για το ίδιο δε το συζητώ, κοντά στο χιλιάρικο είναι).

 

Αμάν αυτή η επιλογή νέου ενισχυτή, πολύ ταλαιπωρία ωρε αδερφέ! Τόσο καιρό στις αγγελίες του noiz έβλεπα πολύ ενδιαφέρουσες περιπτώσεις αλλά δεν είχα τα χρήματα τότε..γκρρρρ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως αν λήξει στις 220 λίρες, μιλάμε για πολύ καλή τιμή, ιδιαιτέρως για κάποιον που μένει Αγγλία και έχει και δυνατότητα παραλαβής, μιλάμε 255 ευρώ για marshall tsl κεφαλή!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε αν δεις ότι δεν κουνιέται παραπάνω πάρτον..αν και δεν ξέρω πόσο πουλιούνται εδώ, αλλά μου φαίνεται εξαιρετικά καλή τιμή...θα δώσεις και 60-70 ευρώ για καινούργιες λάμπες και είσαι οκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου