Προς το περιεχόμενο

VST + Famous Drummers


crabsody

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ακούσει ότι υπάρχουν vst τα οποία προσομοιώνουν τον ήχο διάσημων drummer. Έτσι μπορώ να παίζω με τα ηλεκτρονικά μου drums συνδεδεμένα στο Cubase και να ακούγομαι σαν τον John Bonham π.χ. Ξέρετε αν υπάρχουν όντως τέτοια vst;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ο Βοnham π.χ. είχε ένα συγκεκριμμένο ήχο που εξαρτόταν προφανώς και από το κούρδισμά του, τα τύμπανα που χρησιμοποιούσε κτλ κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ αν ακούσεις 1 δίσκο καταλαβαίνεις αν είναι αυτός; :8O

Κοίτα πάντως κάτι παρόμοιο γίνεται και με τα συνθ που έχουν πρισετ σαν κάποιους χαραχτηριστικούς ήχους καλλιτεχνών, ή συγκεκριμένων τραγουδιών, αλλά άλλο συνθ και άλλο τύμπανα. Ψάξε στο νετ και κοίτα σε κανά φορουμ (των bfd πχ; ), αν έχουν βγει από άλλους χρήστες τίποτε πρισετ που να φέρουν στον ήχο, σαν κάποιους που να σε ενδιαφέρει.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακούσει ότι υπάρχουν vst τα οποία προσομοιώνουν τον ήχο διάσημων drummer. Έτσι μπορώ να παίζω με τα ηλεκτρονικά μου drums συνδεδεμένα στο Cubase και να ακούγομαι σαν τον John Bonham π.χ. Ξέρετε αν υπάρχουν όντως τέτοια vst;
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι. Απλώς πρακτικά είναι αδύνατο να υπάρχουν συγκεκριμένα vst που να κάνουν αυτό που ζητάς. Ψάξε στα site των μεγάλων vst-drums και δες αν υπάρχουν έτοιμα πρισετ

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντος εγω αν ακουσω ενα δισκο θα καταλαβω απο τον ηχο αν ειναι john bonham,πολυ ευκολα κι ολας!Επισης να ειναι metallica ή black Sabbath...μακαρι να υπηρχε κατι που να κανουν τα ντραμσ να ακουντε καπως ετσι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και λέγονατι πρισετ. Το θέμα τώρα είναι που θα τα βρεις, χώρια που αν το παλέψεις κιόλας λίγο θα τα καταφέρεις και μόνος σου. Για να μην αναφέρω και την κα@#$λα μετά όταν τα καταφέρεις! Αρκεί βεβαίως να έχεις όρεξη, αλλά και χρόνο να σκύψεις από πάνω!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...μακαρι να υπηρχε κατι που να κανουν τα ντραμσ να ακουντε καπως ετσι!!!

 

Υπάρχει κάτι,μερικά εκατομμύρια δολλάρια :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου