Προς το περιεχόμενο

Ποια ειναι η χειροτερη χορδη και ποια το 'καμαρι' σας?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...ά' date=' και φυσικά όλοι γνωρίζουμε ότι η μόνη πένα που δεν χάνουμε ποτέ είναι η κατά περίπτωση πιό κιτς, άβολη και αντιπαθητική που έχουμε.[/quote']

Συνήθως XXΧ-Thin σε ροζ χρωματάκι... :lol: :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οι πένες' date=' ακόμα κι αν πέσουν σε ένα άδειο δωμάτιο εμβαδού 150 τμ, θα βρουν ή θα δημιουργήσουν στην ανάγκη ένα σημείο με ελλειπή φωτισμό, με ίδιο χρώμα στη μοκέτα, στα μεγάλα ζόρια μπορούν να μπουν και ΚΑΤΩ απ'τη μοκέτα, απ'τον καναπέ, να βγουν απ'το σπίτι, να κατρακυλήσουν στις σκάλες και να καούν στο λεβητοστάσιο. Γενικά οι πένες συμπεριφέρονται σαν να είναι ταγμένες να απαλλάσονται από τον εκάστοτε ιδιοκτήτη...

 

...ά, και φυσικά όλοι γνωρίζουμε ότι η μόνη πένα που δεν χάνουμε ποτέ είναι η κατά περίπτωση πιό κιτς, άβολη και αντιπαθητική που έχουμε.[/quote']

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόλυτα σωστός ο Earendil στο θέμα με τις πένες. Δεν μπορώ να το εξηγήσω πώς συμβαίνει, προφανώς ο κατασκευαστής κρύβει μέσα κάποιο τσιπ-άκι με εντολές του παιχνιδιού γνωστού και ως "κρυφτό". Να φανταστείτε εγώ δεν παίζω με πένα, αλλά έχω κανά-δυο για να ξύνω πού και πού. Ενώ ξέρω πού τις αφήνω πάντα χάνονται σε random μέρη στο χώρο....

Ή το άλλο, που πας στο σπίτι ενός κιθαρίστα και εκεί που κάθεσαι στον καναπέ, βλέπεις χωμένη στα μαξιλάρια μια πένα, του τη δίνεις και ακολουθεί η χαρακτηριστική ατάκα "Πω πω, τη βρήκες? Την έψαχνα δυο μέρες....". :lol:

 

Τώρα όσο για χορδές αυτή που με ταλαιπωρεί περισσότερο στο κούρδισμα είναι η Σι. Τί να πω? Δεν είμαι εξοικειωμένος με τη συχνότητά της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Για την χροια της την σι. Για την ευκολια σηκωματων και βιμπρατο την σολ. Παλια δε μ'αρεσε η λα λογω πολυς βαβουρας για να πετυχεις δυνατο βιμπρατο. Τωρα εχω καλλους, και δεν καταλαβαινω τιποτα. Και καλυτερο muting για να μην ακουγεται η βαβουρα.

 

Χειροτερη "περιοχη" η μετα το δεκατοπεμπτο ταστο στις χοντρες χορδες. Πολυ μουντους ηχος. Τις ιδιες νοτες θα τις παιξω γυρω στο ογδοο ταστο. Νοτα με το περισσοτερο sustain η λα, σι χορδη-10ο ταστο.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΙΣΩ τη Σολ -εκτος απο τις περιπτωσεις που αφουν σηκωματα, εκει ειναι η αγαπημενη μου- και αγαπημενη δε νομιζω πως εχω(παλι με εξαιρεση την προηγουμενη περιπτωση ;D)

 

RESPECT στον Earendil 8)

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χειροτερη "περιοχη" η μετα το δεκατοπεμπτο ταστο στις χοντρες χορδες. Πολυ μουντους ηχος. Τις ιδιες νοτες θα τις παιξω γυρω στο ογδοο ταστο.

 

Είσαι ο εκλεκτός. Αν μπορώ ακόμα να προβλέψω, θα είσαι ο επόμενος. Θα σε λατρέψουν τα πλήθη.

 

Το ανθρωπάκι πνίγηκε, έτσι; Μη μου το κρύψεις, το ξέρω.

 

 

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου