Προς το περιεχόμενο

Mέταλ ήχοι για Boss GT8?


nikoskgs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ,ΜΠOΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΙ ΕΦΕ ΝΑ ΒΑΛΩ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΚΑΝΕΝΑ ΜΕΤΑΛ ΗΧΟ ΣΤΟ GT8?ΚΑΤΙ ΓΙΑ RIFF ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ  SOLO?ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ INTERNET,ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ.ΕΧΩ ΜΙΑ JACKSON WARRIOR JS ΜΕ SEYMOUR DUNCAN SH-13,ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟ EDITOR ΓΙΑ PC ΤΗΣ BOSS,ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ριξε μια ματια εδω->http://www.bossgtcentral.com/forumdisplay.php?147-GT-8-Patches-Only

 

Επισης κανε και λιγο ψαξιματακι στο google, ολο και κατι θα βρεις.

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω κ εγω μια GT8, ο ηχος που θα βγαλεις εξαρταται τραγικα πολυ απο τον ενισχτυτη (κυριως το μεγεθος/αριθμο των ηχειων) με τον οποιο συνδεεις την πεταλιερα, καθως και τον τροπο με τον οποιο θα την συνδεσεις... Αν εχεις μικρο ενισχυτη, κλαφτα γιατι δυσκολα θα βρεις ΚΑΛΟ metal ηχο (στο λεω εκ πειρας, με επιφυλακτικοτητα βεβαια διοτι μπορει να εκανα κατι λαθος...).

Γενικα η πεταλιερα ειναι δυσκολη στο χειρισμο, ειδικα αν θες full πακετο, δηλαδη και amp simulation και effects και απολα (εγω την χρησιμοποιω πλεον αποκλειστικα για εφφε). Για metal ηχους εγω χρησιμοποιουσα το μοντελο του 5150 με μετριο gain και ενα fuzz η booster μπροστα, και ισως και eq/compressor... Αυτα για riffs. Για lead εβαζα στο CTL τον ιδιο amp με περισσοτερο gain και μεσαια, χωρις τον κομπρεσσορα, αλλο eq και λιγο παραπανω volume. Ελπιζω να βοηθησα λιγο....

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ.ΔΕΚΤΗ ΚΑΘΕ ΑΛΛΗ ΒΟΗΘΕΙΑ.

 

καλα ντε, μην φωναζεις.......! :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου