Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Gibson!!


Marios99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι θα μου προτινατε απο Gibson? την θελω για gazia pio poli  ;D ;D rock κτλ τιμη 2.000 το πολυ  :)

τι να την κανεις για γκαζια την γκιμπσον ??

σε αυτα τα λεφτα παιρνεις χιλιες αλλες ωραιες κιθαρες φτιαγμενες απο εταιριες που φτιαχνουν γκαζοκιθαρα

(επισης θα μπορουσες να σκεφτεις παρεις μια custom κιθαρα

πχ .

http://www.ranguitars.com/

 

εππισς κανε ενα σερτσ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να την κανεις για γκαζια την γκιμπσον ??

σε αυτα τα λεφτα παιρνεις χιλιες αλλες ωραιες κιθαρες φτιαγμενες απο εταιριες που φτιαχνουν γκαζοκιθαρα

(επισης θα μπορουσες να σκεφτεις παρεις μια custom κιθαρα

πχ .

http://www.ranguitars.com/

 

εππισως κανε ενα σερτσ ;)

 

οι συγκεκριμενες κιθάρες απ'ότι φαίνονται στις φωτογραφιες φαινονται πολυ ωραίες   ;).. φτιαξε το δικο σου μοντελο :D...σε αυτα τα χρήματα ειμαι σιγουρος οτι μπορεις να φτιαξεις μια τρομερη κιθαρα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι συγκεκριμενες κιθάρες απ'ότι φαίνονται στις φωτογραφιες φαινονται πολυ ωραίες   ;).. φτιαξε το δικο σου μοντελο :D...σε αυτα τα χρήματα ειμαι σιγουρος οτι μπορεις να φτιαξεις μια τρομερη κιθαρα..

 

εχει ενας φιλος μου μια αλλα δεν μπορω νατην δοκιμασω κανονικα για τι ειναι αριστεροχειρας  :o :o :o :o :o :o :o

ο ιδιος ειναι ικανος κιθαριστας και ειναι απολυτα ικανοποιημενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χάνεις και τίποτα να του στείλεις πάντως ένα μήνυμα εγώ είχα "φτιάξει" μια κιθάρα..φοβερή για εμένα 1900ευρώ αλλα ήταν καλή τιμή για αυτά που ζητούσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να την κανεις για γκαζια την γκιμπσον ??

 

??? ??? ??? ??? ???

 

marios99, μπορείς να βολευτείς με άπειρα εργοστασιακά μοντέλα πριν αρχίσεις τις καστομιές...

 

ξεκαθάρισε εσύ πρώτα τι θέλεις. Τι σχήμα, χρώμα σου αρέσει, τι μουσική ακούς, τι εννοείς "γκάζια" κλπ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η LP strd, που έχει τους AlNiCo 5 burstbuckers, ή Flying V & Explorer που έχουν τους κεραμικούς μαγνήτες 500Τ και 490Τ νομίζω σε καλύπτουν μιά χαρά. Ειδικά με τους κεραμικούς τα γκάζια περισσεύουν... προσωπικά θα επέλεγα μιά LP για σίγουρα... Γκάζια φροντίζεις να έχει ο ενισχυτής... εκεί θα ακούσεις πολλά πράγματα. Οι μαγνήτες σε μοντέρνες Gibson συνήθως έχουν ικανοποιητική έξοδο. Οι κεραμικοί φυσικά έχουν περισσότερο. Γι αυτό πές μας και σε τι ενισχυτή σκοπεύεις να παίζεις.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η LP strd, που έχει τους AlNiCo 5 burstbuckers, ή Flying V & Explorer που έχουν τους κεραμικούς μαγνήτες 500Τ και 490Τ νομίζω σε καλύπτουν μιά χαρά. Ειδικά με τους κεραμικούς τα γκάζια περισσεύουν... προσωπικά θα επέλεγα μιά LP για σίγουρα... Γκάζια φροντίζεις να έχει ο ενισχυτής... εκεί θα ακούσεις πολλά πράγματα. Οι μαγνήτες σε μοντέρνες Gibson συνήθως έχουν ικανοποιητική έξοδο. Οι κεραμικοί φυσικά έχουν περισσότερο. Γι αυτό πές μας και σε τι ενισχυτή σκοπεύεις να παίζεις.

 

Σωστός 100%.

 

ΥΓ: βέβαια τώρα θα αρχίσουν να σου λένε "Τι την θες την Gibson", αλλά τέσπα... Μην δίνεις σημασία εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου