Προς το περιεχόμενο

Να μην ξεχνάμε να είμαστε και "ΑΝΘΡΩΠΟΙ"


lsega

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλοι μου σε όλο το φόρουμ καλημέρα σας.

Ευαισθητοποιημένος απο τα γεγονότα τις τελευταίες 12 μέρες στην Αιτή θα ήθελα να υπενθιμήσω εαν το επιθυμήτε βέβαια να συμβάλετε στην προσπάθεια που κάνει η UNICEF & SKAI για την συγκέντρωση χρημάτων που θα δωθούν στους σεισμόπληκτους της Αιτής.

Δεν μπορώ να φανώ αδιάφορώς σε αυτά τα μάτια των μικρών παιδιών που κοιτάνε τρομαγμένα γύρω τους χωρίς να μπορόυν να καταλάβουν τις απώλειες που έχουν υποστεί ειτε σε υλικά αγαθά πρώτης ανάγκης είτε στην απώλεια κάποιου οικογενειακού τους μέλους.

Κάποιοι από εμάς είμαστε πατεράδες ή και "μανάδες" για τις κυρίες, και μπορούμε το συναίσθημα ευθύνης που έχουμε σε όλα αυτά τα μικρά παίδια.

Χωρίς να θέλω να "λαικίζω" θα προσπαθήσω να υπενθημίσω σε όλους σας το κρυφώ "φιλότιμο" εαυτό σας και να συμβάλεται στην προσπάθεια αυτή.

Για να μην παρεξηγηθώ κιόλας δεν έχω κανένα συμφέρον από αυτή την ανακοίνωση που κάνω, απλά εκτός από φίλος της μουσικής και της κιθάρας είμαι και φίλος της ζωής, των μικρών ανθρώπων που είναι και το μέλλον όλου του κόσμου.

Επίσης από προσωπική μου θέση έχω να ανακοινώσω ότι όσοι "πραγματικά" δεν μπορέιται να δώσετε έστω και 1€ εαν απαντήσετε στην ανακοινωση μου αυτή θα καταθέσω εκ μέρου σας εγω αυτό το ευρω.

Είναι καθαρα δική μου προσπάθεια και δεν υποχρεώνω κανέναν ειλικρινά.

 

Επίσης παραθέτω και τα ακόλουθα links:

http://www.skai.gr/tv/show/?showid=64399

 

Τράπεζα : Τράπεζα της Ελλάδος

Τίτλος λογαριασμού: ΕΔ/Λογαριασμός κατάθεσης εισφορών για ανθρωπιστική

βοήθεια/Αϊτή

Αριθμός λογαριασμού: 2341131478

ΙΒΑΝ: GR8701000230000002341131478

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης σχεδον σε ολες τις τραπεζες εχουν ανοιχτει λογαριασμοι (εχουν αναρτηθει στα site τους) οποτε ειτε με internet banking,ειτε με phone banking ειτε σε καποιο ATM μπορειτε να κανετε μεταφορες ποσων απο το λογ/μο σας .  

 

το θεμα μετατρεπεται σε sticky για οσο διαρκεσει η προσπαθεια αυτη

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ιστοσελίδα του Σκάι δίνει τα παρακάτω στοιχεία:

http://www.skai.gr/articles/news/greece/%CE%A0%CF%81%CE%AC%CE%BE%CE%B7%CE%91%CE%B3%CE%AC%CF%80%CE%B7%CF%8225012010/

 

Λογαριασμοί Τραπεζών

• ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ: 169/480023-04

• ALPHA BANK: 115 002002 022472 (διαδικασία Κ03)

• ΑΓΡΟΤΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ:, 017 04 00593488,

• ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΕΙΡΑΙΩΣ: 5049-045921-741 www.easypay.gr

• EMPORIKI BANK: 66360008

• EUROBANK: 0026.0102.13.0200612226

• ATTICA BANK: 069-54799691

• ΚΥΠΡΟΥ: 000012163468

• GENIKI: 3603003908-9

• CITIBANK: 55 02 346484

• MILLENNIUM BANK: 519829

• ASPIS BANK: 101-03-0006583

• HSBC: 002-066694-130

 

ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ: 210-949990

 

Από ΣΤΑΘΕΡΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΟΤΕ ( χρέωση 3,56 € με ΦΠΑ )

• Αριθμός : 901 11 17 17 17

 

SMS

• Στείλτε τη λέξη "ΑΙΤΗ" με μήνυμα στο 19454 (1,19 € με το ΦΠΑ)

http://sfyraki.blogspot.com/ - Tom Still Waits
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο στο παληκαρι που σκεφτηκε να το αναρτησει στο φορουμ..

και μετα τα 10 SMS που εστειλα θελω να πω πως ειναι ντροπη να φορολογουνε και αυτες τις δωρεες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ οτι εμαθα μαζευτηκαν γυρω στα 2.000.000 απο τον μαραθωνιο του ΣΚΑΙ.

Ως προς τους λογαριασμους να ρωτησω κατι? ξερει κανεις αν οι τραπεζες θα κρατησουν προμηθεια για τη φιλανθρωπικη αυτη προσπαθεια (περα απο τα διαφημιστικα οφελη που αποκομιζουν)? μη βγουν και ''χρεωμενες'' απο τη διαδικασια μεταβιβασης του ποσου...εχουν βασανιστει πολυ κι αυτες...μη βιαστειτε να με κραξετε αν δεν ειστε βεβαιοι για την απαντηση. Δεν υποβαθμιζω την καταστροφη που εγινε, ισα ισα που θεωρω τον εαυτο μου ευαισθητοποιημενο σε ανθρωπιστικα θεματα. Απλα εκφραζω μια απορια... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου