Προς το περιεχόμενο

2nd grand telecaster test....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την πατήσαμε οι υπόλοιποι!!

 

μη φοβασαι συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες... ;D

 

 

πριν μερικα χρονια θυμαμαι γραφαμε ενα κομματι στο στουντιο και πριν απο εμας εγραφε ενας γνωστος καλλιτεχνης με μια ωραιοτατη Rickenbacker....ο ανθρωπος θα εγραφε και την επομενη μερα οποτε ειχε αφησει την Ρικυ στο σταντ μεσα στο δωματιο,ξεκινησα να γραφω κανονικα και μετα αρχισαμε να ακουμε τα playback...τοτε μπαινει μεσα ενας φιλος μου και ακουγοντας το playback (αλλα και κοιταζοντας τη Ρικυ στο δωματιο) μου λεει "καλες και οι τελε αλλα σε αυτο το σημειο το Jangle της Rickenbacker απλα δεν παιζεται! ;D ;D (φυσικα  το σημειο αυτο το ειχα γραψει με....στρατ... ;D ;D)  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κερδισες!! ;D ;D

 

εξω απο την πλακα μπραβο σου γιατι οντως ακουσες το no load που κανει τη διαφορα στα πριμα,επισης μπραβο σου που ακουσες τη γλυκα των Fralin...επισης ησουν ο ΜΟΝΟΣ που καταλαβε την στρατ!!

 

οντως τελικα αν βαλεις τον neck & bridge στη στρατ να παιζουν μαζι ακουγεται πιο τελε και απο..... tele... ;D ;D

 

 

χαχα ήταν καθαρό... φάρδος  8)

Τέλε είχα 1 φορά στη ζωή μου για 20 μέρες δανεική  ;D

αλλά με τόσο καιρό στο νοιζ θα παραγγείλω καμια μέρα 10 μαζί

απλώς νομίζω οι στρατ γενικώς ακούγονται αλλιώς κυρίως λόγω του bridge

τεσπα, πα να παίξω κανα λοττο ;)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πολύ ωραία! Πάντα μου άρεσαν ιδιαίτερα τούτα τα blindfold tests 8)!

Πάντως, αν θέλετε τη γνώμη μου, οι κιθάρες ΔΕΝ ακούγονται ΚΑΘΟΛΟΥ ΙΔΙΕΣ!

Σαφώς για να καταλάβει κάποιος καλύτερα θα χρειαζόταν λίγο περισσότερο παίξιμο, μερικα riffs & lead runs σε διαφορετικά σημεία του μπράτσου, αλλά ακόμα κι έτσι νομίζω πως οι διαφορές είναι ευδιάκριτες.

Μπράβο στους πολλούς νοιζάδες που αμέσως "ειδαν" το no load και μάντεψαν σωστά, άλλωστε κι εγώ ποτέ δεν είχα antiquities για να ξέρω καλύτερα...

Τη στρατ μάλλον τη βρήκα γιατι για χρόνια έπαιζα με αυτό το mod ;D!

Η πιό παλιά Τελε που είχα ήταν μια του 1979, οπότε...την πάτησα, παρότι έπαιξα για καιρό με Φραλιν, σε κάθε περίπτωση όμως πάντα είχα maple boards ;)!

Και εις ανώτερα!

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, αν θέλετε τη γνώμη μου, οι κιθάρες ΔΕΝ ακούγονται ΚΑΘΟΛΟΥ ΙΔΙΕΣ!

 

σε αυτο εχεις δικιο αν ακουσουμε προσεκτικα στην ηχογραφηση υπαρχουν διαφορες,ΖΩΝΤΑΝΑ οι διαφορες αυτες ειναι ακομα μεγαλυτερες.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου