Προς το περιεχόμενο

Μουσικά αδιέξοδα


skantzos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H μελέτη κατά τη γνώμη μου είναι το καλύτερο μέσο πειθαρχίας. Είναι σημαντικό να παίζεις με μια μπάντα. Εκεί αποκτάς μεγάλη πειθαρχία. Μπορείς επίσης να γράψεις κάτι δικό σου όπως αναφέρουν πολλοί αλλά πώς θα το παίξεις έξω; (αν θες βέβαια...) ;)

 

Πρέπει να συνηθίσεις την έννοια της συλλογικότητας στη μουσική. Η μουσική είναι ένα μέσο κοινωνικοποίησης και πολύ έντονο θα έλεγα. Άλλωστε μην ξεχνάμε ότι η μουσική έγινε ένα απ' τα πρώτα μέσα κοινωνικοποίησης... Μια μπάντα με παρόμοιους "προβληματισμούς" είναι ό,τι καλύτερο πιστεύω. Καλή συνέχεια σου εύχομαι...

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπορείς επίσης να γράψεις κάτι δικό σου όπως αναφέρουν πολλοί αλλά πώς θα το παίξεις έξω; (αν θες βέβαια...) ;)

Όπως ο Metheny, η τεχνολογία είναι φίλος σου ;D ;D

 

Είναι σημαντικό να παίζεις με μια μπάντα

Όχι πάντα, πρέπει να είσαι τυχερός να βρείς συμπαίχτες να σκέφτονται όπως εσύ ή να σε συμπληρώνουν

 

Εγώ δεν έχω καταλάβει, μετά από τόσες σελίδες, το "αδιέξοδο" του Skantzou. Ίσως γιατί δεν έχω καταλάβει τον στόχο που έχει βάλει.

Σίγουρα όμως δεν χωράνε όλα τα καρπούζια κάτω από την ίδια μασχάλη

Είναι και τα πολλά είδη που ασχολούμαι, παίζω ρεμπετο - λαϊκά - παραδοσιακά, ενώ (στο σπίτι μόνο) γρατζουνάω τζαζο-μπλουζο. Επίσης παίζω και μπάσο, θα ήθελα να έχω και ένα σχήμα funk-acid jazz.

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω καταλάβει, μετά από τόσες σελίδες, το "αδιέξοδο" του Skantzou. Ίσως γιατί δεν έχω καταλάβει τον στόχο που έχει βάλει.

Σίγουρα όμως δεν χωράνε όλα τα καρπούζια κάτω από την ίδια μασχάλη

 

Πιστεύω ότι ακριβώς αυτό είναι το αδιέξοδο. Το να βρει αυτό το ένα πράγμα στο οποίο να αφιερωθεί και όχι στην λίγο απ' όλα ενασχόληση η οποία αν και συμπαθής δεν είναι ποτέ πολύ ικανοποιητική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι ακριβώς αυτό είναι το αδιέξοδο. Το να βρει αυτό το ένα πράγμα στο οποίο να αφιερωθεί και όχι στην λίγο απ' όλα ενασχόληση η οποία αν και συμπαθής δεν είναι ποτέ πολύ ικανοποιητική.

 

Και σπανιως αποδοτικη...

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου