Προς το περιεχόμενο

IBANEZ RGA72TQM-TGB ή CORT X-11 ?


Geof

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η IBANEZ είναι νέο μοντέλο και δεν βρίσκω τίποτα στο νετ....

Η γνώμη σας για την σχέση τιμής - χαρακτηριστικών???

 

http://www.thomann.de/gr/ibanez_rga72tqm_tgb.htm

 

http://www.cort.co.kr/english/products/common/view.asp?product_id=130

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον πόσα λεφτά διαθέτεις? Γιατί η μία κάνει 574 ευρώ (ibanez) και η άλλη 375 ευρώ (cort) 200 ευρώ διαφορά είναι αρκετά λεφτά... Αρχικά να ξέρεις ότι έχουν τα ίδια μανίκια... Από κει και πέρα είναι θέμα γούστου... Τους μαγνήτες της cort τους έχω ακούσει και είναι μια χαρά για πιο metal πράγματα όμως... Τους συγκεκριμένους της Ibanez δεν τους ξέρω οπότε δεν μπορώ να σου πω... Η γνώμη μου πάντως για τη σχέση τιμή - χαρακτηριστικών είναι ότι αν η Ibanez έγραφε πάνω fender ή κάτι άλλο θα έκανε +300 ευρώ δίνοντας ακριβώς πράγματα τα ίδια ενώ η Cort αν έγραφε πάνω Ibanez θα έκανε +150...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν το ίδιο τρέμολο καταρχάς... Μπορεί να είναι καλύτερο της cort βέβαια δεν ξέρω αλλά το edge III έχει καλή φήμη γενικά... Μετά είναι οι μαγνήτες... Αν μείνεις με τους μαμίσιους πρέπει να βρεις ποια από τις 2 έχει τους καλύτερους (ή του γούστου σου)... Και ίσως το σημαντικότερο είναι η αξία μεταπώλησης... Δυστυχώς καλός η κακώς την Cort αν θες να την πουλήσεις μετά ακόμα και μαγνήτες να της έχεις αλλάξει δεν θα την δώσεις πάνω από 250 ευρώ...

edit: Τα διαφορετικά ξύλα δεν τα σχολίασα...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου