Προς το περιεχόμενο

Fender Hot Rod Deluxe ΠΡΟΒΛΗΜΑ


antoniss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου ήρθε από το thomann πριν 2-3 μέρες ένας Fender Hot Rod Deluxe. Έπαιζε κανονικά και χτες ξαφνικά μου κάνει ένα συνεχόμενο βουητό και μπουμ.

 

Όσο έπαιξα ημουνα στο input και σε χαμηλές εντάσεις.

 

Δοκίμασα να αλλάξω την ασφάλεια που είχε τελικά καεί, αλλά τα ίδια και χειρότερα. Πολύ φασαρία, και οι τελικές λάμπες από πισω αναβοσβήνουν σαν τρελές. Και φυσικά μετά απο λίγο καίγεται ξανά η ασφάλεια.

 

Καμιά ιδέα παιδιά;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μιας και είναι εντελώς καινούργιος ο ενισχυτής, η άποψή μου είναι να μη μπλέξεις με κάποιον τεχνικό... Οπότε πακετάκι πάλι και επιστροφή Γερμανία! ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι θα γίνει αντικατάσταση ασυζητητή και με λίγη υπομονή θα έχει ένα καινούργιο ενισχυτάκι σπίτι σου. Ok... s&%t happens!!!

OMEGA MONOLITH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει παιδιά δε παίζει να του βάλω χέρι. Θα σου πούνε standar ότι χάνεις την όποια εγγύηση έχεις και τέτοια.. Μιλήσαμε και τηλεφωνικά και θα μου στείλουν καινούργιο λένε σε 2-3 βδομάδες.

 

Τρελή γκαντεμιά όμως..  :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

εμένα ενώ παίζει κανονικά μια απο τις 2 6L6 έχει ένα τρίξιμο το οποίο μόλις την ακουμπίσω με κάτι σταματά.

Δεν δείχνει καμμένη και ανάβει κανονικά.

Θέλει αλλαγή ή να κάνω κατι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΩΠΑ!!! επειδη τη ψαχνω και παω και γω για αλορα του συγκεκριμενου απο Τομαν, θυμαμε ειχε 2 φεντερ με 50-60 ευρω διαφορα και ο φθηνοτερος τιτλοφορουσε ως φεντερ ντε λουξ μπλ μπλα BSTOCK ;). Με δικαιολογια : πηγαν που ειχαν προβλημα και ξαναρθαν φτιαγμενοι.(τωρα που πηγαν δε ξερω).

Θυμασε τι πηρες? ή ποσο τον πηρες?

ΥΓ Οταν ρωτησα καποια μοντελα στο Ελλαδισταν η διαφορα του συγκεκριμενου ητο 200+ ευρω σε συγκριση με αλλους που η διαφορα ητο ΠΟΛΥΠΟΛΥ μικροτερη..

 

Απο κει και περα φιλε ειναι μη σου κατσει και θα σε συμβουλευα να τους τον κολλησεις στη μουρη και μετα να τους email το παρον θρεντ. ;)

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βοηθάει , παρηγορεί ή προβληματίζει η απαντησή δεν ξέρω .. :-\

 

Όταν πήρα τον hot rod άλλαξα τρείς μέχρι να κάτσει κάποιος να μην σταματήσει να παίζει στα 10 λεπτά. Ζεσταινόταν το σασί απίστευτα και μετά ... μούγκα :-X

Η αγορά έγινε απο Στόλλα οπότε δεν υπήρχε πρόβλημα στοκ.

 

Απο τότε όλα καλά .. κανένα πρόβλημα.

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είναι αυτά που λέτε ρε παιδιά.....

Αυτοί οι ενισχυτές είναι σκυλιά μαύρα...... αλλά σπάνια θα βρεθεί και κάποιος Γκαντέμης, έτσι γίνεται.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου