Προς το περιεχόμενο

Susan Boyle - Britain's You've got talent show


Jasemeister

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα  :)

 

Χθες διάβασα περαστικά μια είδηση για μια κυρία Susan Boyle από τη Σκωτία που εξέπληξε με τη φωνή της τους πάντες στην εκπομπή Britain's You've got talent και μου κέντρισε το ενδιαφέρον (λόγω εμφάνισης την πέρασαν βληματάκι αλλά τους γύρισε καπάκι). Το έψαξα σήμερα στο youtube και χωρίς να έχω ήχο στο pc που είμαι κατάλαβα ότι δε χρειάζεται να περιμένω να το ακούσω για να το ποστάρω. Απολαύστε (επιλέξτε HQ):

 

http://www.youtube.com/watch?v=IIHWvS2_GCs

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντα το λεγα ότι είσαι ευαίσθητο παιδί... (θα την ακούσω το απόγευμα)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο πραγματι η κοπελα τους ταπωσε ασχημα...ψαχνωντας λιγο παντως βρηκα αυτο που ειναι απιστευτο γελιο..

 

http://www.youtube.com/watch?v=ro9ufVuuNb0

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΩΠΩ ΧΕΣΤΗΚΑ ΣΤΟ ΓΕΛΙΟ!!!!

ΘΕΟΙ ΟΙ ΤΥΠΟΙ (βέβαια πρέπει να ξέρεις τον Michael Flatley για να το εκτιμήσεις πραγματικά)

 

(καλή και η τύπισσα αλλά εμένα με είχε συγκινήσει πολύ περισσότερο ο Paul - έχει ξαναπαίξει)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερή η άτιμη! Εδώ πιο ολοκληρωμένο το τραγούδι, φαίνονται και οι πρώτες αντιδράσεις καλύτερα:

 

 

Τι νότες ανέβασε η κυρά...ανπιστέφταμπλ.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ο αντιδραστικός των ποστ:

 

Και ερωτω τώρα. Αν, λέω αν, δεν είχε βίντεο η εικόνα και ήταν μόνο φωνή, θα κάναμε έτσι; Τελικά αυτό είμαστε; ΜΑς κάνει εντύπωση η εμφάνιση, αποκλείουμε κάποια γιατί είναι χωριάτισσα και μετά κλαίμε και απο πάνω; (για το βίντεο το λέω, όχι για τον πλαίη).

 

Την ίδια αντίδραση έχω παντού, και την ίδια αντίδραση έχω και για τα παιδιά θαύματα: Ως επαγγελματίας μουσικός και σοβαρός άνθρωπος, δε με νοιάζει απο ΠΟΥ έρχετε η μουσική, ο ήχος, κλπ, είναι θέμα μάρκετινγκ. Τελικά με ενδιαφέρει ο ήχος να είναι ο καλύτερος. Άρα στην περίπτωση της κυρίας τη συγκρίνω με όλες τις τραγουδίστριες που έχουν πει το κομμάτι: Και το λέει καλά (άντε για να καταλήξω)! Μπράβο της, γιατί το έβγαλε το κομμάτι πολύ πολύ καλά. Όχι απίστευτα, αλλά μαζί και με το πως της φέρθηκαν στην αρχή (ο Simon έκανε πλάκα, βέβαια μετά), είναι ωραία φάση.

 

Με τα παιδιά θαύματα (που δεν απέχει πολύ), όπως και με τον Paul, η ίδια αντίδραση: Σορρυ, αλλά φοβερό αυτό που κάνουν για αυτο που είναι, αλλά ο μέσος όρος του ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ, δε φτάνει τους άλλους. Σορρυ. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νίκο το θέμα εδώ δεν είναι το τι κάνουν, αλλά ποιοι το κάνουν... Το όλο θέμα είναι ότι πρόκειται για underdogs, για ανθρώπους που κανείς δεν θα τους έδινε μια ευκαιρία, αλλά μέσω όλου αυτού μπορούν να γίνουν και αυτοί stars. Ούτε η κυρία ούτε ο Paul είναι τα απίστευτα ταλέντα. Αλλά το γεγονός ότι είναι underdogs τους δίνει έξτρα πόντους γιατί ως γνωστόν όλοι τάσσονται με τον αδύνατο...

(Ο Stavros Flatley βέβαια είναι το μεγαλύτερο ταλέντο που υπήρξε ποτέ..............)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικόλα αυτό όμως δεν είναι που έχει τελικά τη μεγαλύτερη σημασία; Από που ξεκίνησες, που έφτασες και υπο ποιές συνθήκες. RESPECT από μένα για την κυρία για το μέγεθος του επιτεύγματός της. Εμένα η φωνή της μου άρεσε και ειδικά το συναίσθημα που κατάφερε και έβγαλε, ενώ τόσος κόσμος ήταν μπροστά της και γελούσε μ'αυτήν. Εκεί είναι το θέμα, δεν είναι επαγγελματίας, εκτέθηκε στον χλευασμό κι όμως τους κέρδισε. Φωνές πάντα θα υπάρχουν καλύτερες. Για μένα ήταν φοβερή φωνή πάντως.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

O Stavros Flatley με τον υιό του ήταν μαμάτος! Άλλο αυτό!

 

Αλλά, εγώ επιμένω, ακριβώς σε αυτό που λές: Δε τάσομαι υπέρ των αδυνάτων. Η τέχνη δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα, ή μισο-κομουνιστικό κράτος. Η τέχνη είναι τέχνη: Και μιλάει, και επικοινωνεί, και πράτει, και λειτουργεί σε μία κοινωνία. Το ποιός το έκανε δεν υπάρχει.

 

___________________________

 

Τώρα να ομολογίσω οτι κι εγώ έμεινα έκπληκτός, κι εγώ έπαθα και δε είμαι παρανοϊκός: Δίνω κάτι παραπάνω στην Suzan και στον Paul, και σε όλους που "δεν, αλλά".

 

Απλά να μην στεκόμαστε εκεί, γιατί στο τέλος χάνουμε και το νόημα: Ο όποιος Paul ή Suzan, δεν ζήτησε να είναι "πωλητης κινητών", ή "κακάσχημη", ή "παιδί κάτω των 15". Απλά το χρησιμοποιούμε υπέρ τους: Είναι δίκαιο; Όταν η Suzan κάνει το make over και γίνει κουκλάρα (λέμε τώρα, γιατί το άκουσα και αυτό), μετά θα μετράμε το ίδιο τις εκτελέσεις της; Όταν έχουμε ένα CD, θα θυμόμαστε πόσο underdog είναι, και πόσο δεν έχει φιλιθεί ποτέ, κλπ; (<-και καλά αυτό το τελευταίο, ρε μαμότο, τι στο Δια το ήθελαν; Λοιπόν η κοπέλα είναι παρθένα, αν είναι (σε όποιον δεν ξέρει, κυκλοφώρησε ότι δεν έχει φιληθεί ποτέ). ΕΕεεεε και λοιπόν;;;;)

 

EDIT: Jasemeister: Δεν είμαι σίγουρος. Αν εγώ είμαι απο πλούσια οικογένια, ή εσύ απο φτωχή, ή πούλησα το πλευρό μου για να γίνω κάτι, πέραν απο την αποφασιστηκότητα (που ομολουμένως μετράει, και το χρησιμοποιούμε τελικά), δε παίζει και άλλο ρόλο παίζει;

 

ΈΧει ΤΟΣΗ μεγάλη σημασία που είναι "άσχημη", ή "απο χωριό" και έχει μια προφορά που μόνο η μάνα την την καταλαβαίνει; Να ήμαστε λίγο αντικειμενικοι, αυτό λέω.

 

Απο την άλλη, να κατι που λέει το ίδιο με αυτό που συζητάτε σε αυτό το thread, Και με πολύ πιο ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΤΡΟΠΟ: http://www.noiz.gr/index.php?topic=168170.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου