Προς το περιεχόμενο

Ερχεται η Αμερικάνα....ΕΒΜΜ john petrucci 6 piezo


axs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας έπρηζα τόσο καιρό βρίζοντας τη musicman και τους κανονισμούς της για απαγόρευση πώλησης εκτός αμερικής....  Κι όμως τα κατάφερα. Η κιθάρα θα είναι σπίτι μου τη πέμπτη. Aγοράστηκε από το www.basscentral.com , είναι του κουτιού και είναι μια ΚΟΥΚΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Πληροφοριακά είναι EBMM JP6 w PIEZO signature carbon blue pearl. Το όργανο στο Ζοζεφ κοστίζει 2820Ε και απο Αμερική μου κόστισε $1999,  τα μεταφορικά με UPS $249 σε 7 μέρες απο Florida σπίτι μου, 70 ευρωπουλάκια ο εκτελωνιστής της UPS και το www.basscentral.com πολυ μόρτικα μόνο του έγραψε $1499 στο invoice για να γλιτώσω μερικούς φόρους. Με τη τελική σούμα έβγαλα από τη τσέπη μου 1920 ευρώ συνολικά, δηλαδή 900 ευρώ κάτω απο το Ζοζέφ.  Δε ξέρω τη γνώμη σας για τη κιθάρα αυτή, εγώ έχω έρωτα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπράβο φίλε μου να την πάρεις και να την χαρείς εύχομαι όσο πιο πολύ γίνεται! Και η τιμή πολύ σούπερ! Μια χαρά σου έκατσε ;) Άντε καλόπαιχτη! ;D ;D (σιγά μη κοιμηθείς σήμερα κι αύριο...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύς λόγος έχει γίνει για τους εκτελωνιστές...θα βαλω λοιπόν κι εγώ το λιθαράκι μου.....  Η κιθάρα έφτασε σήμερα το πρωί ελλάδα και η UPS μου είπε από δευτέρα θα ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ να την εκτελωνίσουμε γιατι οι τελωνιακοί ξεκίνησαν σήμερα απεργία... τα λόγια είναι περιττά....τι θέλουν πια αυτοί οι άνθρωποι????  Γνωστός του γνωστού τελωνιακός στα γερμανικά αυτοκίνητα (άκουσον άκουσον) έβγαζε τους εγκεφάλους απο GOLF GTi και στη θέση τους έβαζε απο GOLF 1.4 με αποτέλεσμα ο έρημος ιδιοκτήτης του ακριβοπληρωμένου GTi να οδηγεί 1.4 αρι...... Αντε βρες άκρη.... Πολλοί άλλοι λαδώνονται ΧΥΜΑ και δε τους βαζει χέρι κανείς και τωρα ΖΗΤΑΝΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ 2.000-2.500 που παίρνουν.....Ελεος πια σ'αυτή τη χώρα.....Φίλη που εργάζεται στο ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ μου είπε μη διανοηθείς να εκτελωνίσεις μόνος σου εν μέσω απεργίας γιατί σε βλέπω να κοιμάσαι στην αίθουσα εκτελωνισμών......''Τους βλέπω και του λυπάμαι''..... Εγώ να δείτε πόσο λυπάμαι τον εαυτό μου φίλοι και φίλες που η γυναίκα με περιμένει σε μια αίθουσα του αεροδρομίου παρακαλώντας να παιχτεί κι εγώ δε μπορώ να κάνω τίποτα........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, φασίστα δεν θα τον πει κανείς, αλλά από την άλλη δεν βρίσκω νόημα να θυμόμαστε τα κακά ενός κλάδου και να αρχίζουμε τιε ιστορίες για "γνωστό γνωστού" όταν δεν γίνεται η ΔΙΚΗ μας δουλειά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη λες τετοια ,θα σε πουν φασιστα....

Τώρα, ως λογικά απορρέων συμπέρασμα, κάποιον που αντιστέκεται (ηθικά και εγγράφως) στον φασισμό του δημοσίου (και ειδικά των τελωνειακών) δεν ξέρω αν μπορείς να τον αποκαλέσεις φασίστα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε συ Καυναίγειρε, έχω κενά σε εκείνο το thread (δεν το χα πάρει πρέφα και δεν το χω διαβάσει) και δεν θα επεκταθώ.

Να ρθεις να μου κάνεις επαναληπτικά σεμινάρια........  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να παίξω λίγο με τον πόνο σας? Ένα δεματάκι από Αμερική με πετάλι (ακριβό) έκανε... 5 εργάσιμες να έρθει με USPS, με τον ταχυδρόμο απίκο να μου χτυπάει το κουδούνι σήμερα πρωί-πρωί στις 08:20. Η διαφορά μας είναι πως μένω εξωτερικό!  :P

 

 

 

Επίσης, αν και δεν το ζήτησα, oι τύποι από το μαγαζί δήλωσαν χαμηλή αξία και δεν πλήρωσα ούτε ένα ευρώ για εκτελωνισμό.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου