Προς το περιεχόμενο

το album τις χρονιας 2005?


iliasbass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα 3 αλμπουμ που με ξετρελαναν φετος:

 

Nevermore - This Godless Endeavor

 

Arch Enemy - Doomsday Machine

 

Destruction - Inventor of Evil

 

Χειροτερο δεν θα το πω, αδιαφορο ομως σιγουρα. Μιλω για το Unleash The Fury του Yngwie Malmsteen. Για αλλη μια φορα αναμασαει τα ιδια riff και τις ιδιες κλιμακες. Αλλα σε αυτο το αλμπουμ το παρακανε. Οποιος εχει ακουσει ολη την δισκογραφια του ή τουλαχιστον το 60% θα καταλαβει. Παρ' ολ αυτα τον αγαπαμε ακομη. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Χειροτερο δεν θα το πω' date=' αδιαφορο ομως σιγουρα. Μιλω για το Unleash The Fury του Yngwie Malmsteen. Για αλλη μια φορα αναμασαει τα ιδια riff και τις ιδιες κλιμακες. Αλλα σε αυτο το αλμπουμ το παρακανε. Οποιος εχει ακουσει ολη την δισκογραφια του ή τουλαχιστον το 60% θα καταλαβει. Παρ' ολ αυτα τον αγαπαμε ακομη. :D[/quote']

 

Το ίδιο ακριβώς ισχύει και για το νέο δίσκο του Ν. Παπάζογλου! Ωραίος δίσκος μεν, αλλά για 10 χρόνια μετά... λίγος!

 

Όσο για τον καλύτερο... επειδή τα 3/4 της χρονιάς τα έφαγα στον στρατό δεν άκουσα και πολλά πράγματα... Από τα λίγα λοιπόν που άκουσα θα προτείνω το e-bay queen των Marsheaux, το οποίο δεν έχει να προτείνει πολλά, αλλά καταφέρνει να γίνεται όλο και πιο ευχάριστο όσο περισσότερο το ακούς, χωρίς να το βαριέσαι! (Αυτός δεν είναι και ο σκοπός της pop;)

www.okband.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καλύτερα... :twisted:

 

1) Nevermore - This Godless Endeavor

2) Porcupine Tree - Deadwing

3) Opeth - Ghost Reveries

 

...και τα χειρότερα :x

 

1) Έλλη Κοκκίνου - Sex

2) Δέσποινα Βανδή - Στην Αυλή Του Παραδείσου

3) Victoria ft Phoebus - Τέλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και τα χειρότερα icon_mad.gif

 

1) Έλλη Κοκκίνου - Sex

2) Δέσποινα Βανδή - Στην Αυλή Του Παραδείσου

3) Victoria ft Phoebus - Τέλεια

 

 

...διακρίνω μια απέχθεια στον Φοίβο ή είναι ιδέα μου? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Θα ήθελα να εκφράσω άποψη μόνο οσο αφορά το καλύτερο κατά τη γνώμη μου album του έτους 2005. Το όνομα του album είναι "Από 'δώ και πάνω" (Γ. Αγγελάκας και οι Επισκέπτες). Θεώρω ότι οσοι συνεργάστηκαν προκειμένου να βγεί ο συγκεκριμένος δίσκος έκαναν εκπληκτική δουλεία (εξαιρετική η παραγωγή και η ενωρχήστρωση του δίσκου). Το μεγαλύτερο πλεονέκτημα όμως του δίσκου είναι το ότι ειναι καθαρά ένας bandικός δίσκος πράγμα το οποίο απουσίαζε εδώ και αρκετά χρόνια από την εγχώρια δισκογραφία, συν το ότι κάθε φορά που ο Αγγελάκας βγαίνει σε LIVE για να παρουσιάσει τη δουλεία του έχει μαζι του όλους τους "Επισκέπτες".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Ryan Adams: "29"

Ryan Adams: "Cold Roses"

Audioslave: "Out Of Exile"

Spock's Beard: "Octane"

John 5: "Song For Sanity"

Gotthard: "Lipservice"

Kaipa: "Mind Revolutions"

Calvin Russell: "In Spite Of It All"

Adema: "Planets"

Tori Amos: "The Beekeper"

Anastacia: "Anastacia"

The Black Eyed Peas: "Monkey Business" (σκοτώστε με, αλλά μου αρέσει και μάλιστα πολύ! Το μόνο group αυτού του είδους που μου αρέσει)

 

Αυτά τα ολίγα θυμάμαι να μου άρεσαν αρκετά, από τα νέα releases του 2005.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου