Προς το περιεχόμενο

Whistle Stop


Haris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας ευχαριστούμε όλους ανεξαιρέτως και ανυπερβλήτως!

 

Yameth, ναι το ύφος μας γενικά εκεί κινείται (funk, acid jazz και παρόμοια). 'Εχουμε και κομμάτια που κάνουν σόλο όλοι (δυστυχώς, αλλά πώς να γεμίσεις π.χ. το Cantaloupe Island;), αλλά γενικά γουστάρουμε πιο πολύ αυτά που έχουν ένα ή και κανένα σόλο, και βασίζονται κυρίως στο γκρουβ. Όσο για live, η πιο κοντινή ευκαιρία είναι την ερχόμενη Τετάρτη, 10 του μηνού στο Lazy, αλλά θα υπάρξουν κι άλλες. Θα ανεβάσω σχετικά δελτία τύπου.

 

Ορέ Νέστορα, ανταποδίδω τη φιλοφρόνηση! Οι 4WD είναι ο ορισμός της γκρουπάρας!

 

Audiokostas, παρακαλώ να δηλώσεις τις ενστάσεις σου για το κομμάτι πάραυτα, πρώτον γιατί μάλλον θα έχεις δίκιο, και δεύτερον γιατί έχω κι εγώ ενστάσεις και θέλω να δω αν συμπίπτουμε!

 

Blue, ο κιθαρίστας είναι ο εξαίρετος κύριος Αντρέας Ρούπας.

 

Θενκς εγκέν!

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, αφού επιμένεις και με την έπαρση ενός ασχετου και με πάααααααααρα πολύ grain of salt να πω τα εξής:

 

O μπασίστας ξεκινάει λίγο αβέβαιος στα πατήματά του. Ισως γιατί πιστεύω ότι παίζει πολλά και δεν παίζει με παύσεις και άρσεις για να γκρουβάρει λίγο περισσότερο και έτσι φλατάρει το κομμάτι. Δες πως αλλάζει λίγο το ύφος με ένα -δύο συγχορδίες που πετάει. Στις οκτάβες θέλει λίγο δουλίτσα. Το walking το χει καλά όμως.

Αντίθετα η ντραμς μπαίνει ορεξάτη αλλά μου δίνει την αίσθηση προς το τέλος ότι μένει από ατμό.  (ώπα, εσύ είσαι;)

Στα πλήκτρα, στο δεύτερο μέρος, ιιιιιιισως να άλλαζα και ήχο. Ενα hammond (προσωπική ψύχωση) ίσως;

Θα έβαζα ίσως και λίγο παραπάνω κιθάρα.

 

Πρόσεχε. Τα παραπάνω είναι ένα απόλυτα προσωπικό και αδαές Nitpicking σε ένα πολύ καλό γκρουπ που έπαιξε ένα κομμάτι που το διασκέδασα πολύ.

 

Μακάρι να μπορέσω την Τετάρτη........

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για live, η πιο κοντινή ευκαιρία είναι την ερχόμενη Τετάρτη, 10 του μηνού στο Lazy, αλλά θα υπάρξουν κι άλλες. Θα ανεβάσω σχετικά δελτία τύπου.

 

 

Ανέβασε ανέβασε.

Άψογη φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ πάντως θα έρθω να σας δω την Τετάρτη. Haris δώσε χαιρετίσματα στον Αντρέα απο τον Αργύρη.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κώστα, σε καμία περίπτωση δεν είσαι άσχετος. Οι παρατηρήσεις σου είναι σημαντικές και τις σημειώνω.

Για το Hammond, με το οποίο έχω κι εγώ κόλλημα, δεν το βλέπω γιατί θέλουμε να κρατήσουμε το χαζοσφύριγμα σε όλο το κομμάτι. Άσε που ο πληκτράς χρησιμοποιεί μόνο ένα κλαβιέ και δεν προλαβαίνει/βαριέται να αλλάζει ήχους μέσα στο ίδιο κομμάτι…

 

Τα τύμπανα όντως ψιλοπέφτουν προς το τέλος, αλλά μάλλον λόγω σχετικής αμηχανίας γιατί ακόμα ψαχνόμαστε ως προς το τι κάνουμε μετά, πώς κλείνουμε, ποιοι είμαστε, που πάμε και άλλα τέτοια υπαρξιακά. Όταν σταντάρουμε τη φόρμα, θα γίνει πιο συγκροτημένο.

 

Για τη κιθάρα τι εννοείς; Να κάνει σόλο, να είναι πιο δυνατά, να παίζει πιο πυκνά, όλα τα παραπάνω και μερικά άλλα;

 

 

Evilnye, ευχαριστούμε!

 

 

Αργύρη του τα μεταβίβασα και ανταποδίδει. Θα χαρούμε να σε δούμε την Τετάρτη.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου