Προς το περιεχόμενο

Αταστη Bolt-on


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ θα σου πρότεινα, να πάρεις μία φτηνή από τις αγγελίες...πχ

http://www.noiz.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=28909

(έστω και σε αυτό το χρώμα...) :-X

να κάνεις τις δοκιμές σου στο μπράτσο, και στη χειρότερη, σου μένουν και κάποια εξαρτήματα...το Fernandes έτσι κι αλλιώς, μπαίνει και βγαίνει

 

Τα λεφτά μου φαίνονται πολλά.Εγώ γιατί τα είχα βγάλει γύρω στα 500?

Για μέτρα να δούμε...να πούμε από 100 το σώμα και 100 το μπράτσο? Αν και αμφιβάλλω ότι θα βρείς μπράτσο έβενο με 100 ευρώ. Και κανένα 200 το (φτηνό) Fernandes. Kαι κανένα 150 μαγνήτης ηλεκτρικά. κλειδιά, τρέμολο άλλο ένα 100. Ξέχασα κάτι?

Βάψιμο? ...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εγώ θα σου πρότεινα, να πάρεις μία φτηνή από τις αγγελίες...πχ

http://www.noiz.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=28909

(έστω και σε αυτό το χρώμα...) :-X

να κάνεις τις δοκιμές σου στο μπράτσο, και στη χειρότερη, σου μένουν και κάποια εξαρτήματα...το Fernandes έτσι κι αλλιώς, μπαίνει και βγαίνει

Για μέτρα να δούμε...να πούμε από 100 το σώμα και 100 το μπράτσο? Αν και αμφιβάλλω ότι θα βρείς μπράτσο έβενο με 100 ευρώ. Και κανένα 200 το (φτηνό) Fernandes. Kαι κανένα 150 μαγνήτης ηλεκτρικά. κλειδιά, τρέμολο άλλο ένα 100. Ξέχασα κάτι?

Βάψιμο? ...

Χαχα!Το χρωματάκι της κιθάρας τα σπάει.Για xxx καταστάσεις...

Ωχ, σα να έχεις δίκιο για το budget τώρα που τα μετράω και εγώ.

Έχω βέβαια ήδη μια strat fat mexico.Μηπως να βάλω το άταστο μπράτσο σε αυτή και σιγά να μαζεύω λεφτά για να φτιάξω το επιθυμητό σώμα?

Off topic:

Μα γιατί ο ιδεαλισμός να συγκρούεται τόσο πολύ με τον υλισμό?

Μια ιδέα είχα και εγώ.Φανταζόμουνα κομμάτια σε άλλες σκάλες, άλλα διαστήματα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου πρότεινα, να πάρεις μία φτηνή από τις αγγελίες...πχ

http://www.noiz.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=28909

(έστω και σε αυτό το χρώμα...) :-X

να κάνεις τις δοκιμές σου στο μπράτσο, και στη χειρότερη, σου μένουν και κάποια εξαρτήματα...το Fernandes έτσι κι αλλιώς, μπαίνει και βγαίνει

Για μέτρα να δούμε...να πούμε από 100 το σώμα και 100 το μπράτσο? Αν και αμφιβάλλω ότι θα βρείς μπράτσο έβενο με 100 ευρώ. Και κανένα 200 το (φτηνό) Fernandes. Kαι κανένα 150 μαγνήτης ηλεκτρικά. κλειδιά, τρέμολο άλλο ένα 100. Ξέχασα κάτι?

Βάψιμο? ...

Χαχα!Το χρωματάκι της κιθάρας τα σπάει.Για xxx καταστάσεις...

Ωχ, σα να έχεις δίκιο για το budget τώρα που τα μετράω και εγώ.

Έχω βέβαια ήδη μια strat fat mexico.Μήπως να βάλω το άταστο μπράτσο σε αυτή και σιγά-σιγά να μαζεύω λεφτά για να φτιάξω το επιθυμητό σώμα?

Off topic:

Μα γιατί ο ιδεαλισμός να συγκρούεται τόσο πολύ με τον υλισμό?

Μια ιδέα είχα και εγώ.Φανταζόμουνα κομμάτια σε άλλες σκάλες, άλλα διαστήματα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ιδεα του να παρεις μια κιθαρα με 100ευρω και να την πειραξεις ειναι οτι καλυτερο!   ;)

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα!Το χρωματάκι της κιθάρας τα σπάει.Για xxx καταστάσεις...

Σήμερα, έχει στις αγγελίες αυτή, αλλά αύριο μπορεί να έχει μία καλύτερη σε αυτά τα λεφτά. Ριχνε μία ματιά

 

Έχω βέβαια ήδη μια strat fat mexico.Μηπως να βάλω το άταστο μπράτσο σε αυτή?

Εάν δεν έχεις ακόμα μία κιθάρα, θα έλεγα να μην την πειράξεις

 

και σιγά να μαζεύω λεφτά για να φτιάξω το επιθυμητό σώμα?

Tώρα, αρχίζεις να μπαίνεις στην λoγική των partcasters. ;) Ξαναδιάβασε το άρθρο του Superfunk.

Πχ. εγώ σε αυτήν μάζευα τα parts ενάμιση χρόνο

http://www.customshop.gr/giger.html

 

Μια ιδέα είχα και εγώ. Φανταζόμουνα κομμάτια σε άλλες σκάλες, άλλα διαστήματα...

Δεν σου είπε κανείς να μην ονειρεύεσαι, αντιθέτως...κάνει το project πιο ωραίο! ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα, έχει στις αγγελίες αυτή, αλλά αύριο μπορεί να έχει μία καλύτερη σε αυτά τα λεφτά. Ριχνε μία ματιά

Εάν δεν έχεις ακόμα μία κιθάρα, θα έλεγα να μην την πειράξεις

Tώρα, αρχίζεις να μπαίνεις στην λoγική των partcasters. ;) Ξαναδιάβασε το άρθρο του Superfunk.

Πχ. εγώ σε αυτήν μάζευα τα parts ενάμιση χρόνο

http://www.customshop.gr/giger.html

Δεν σου είπε κανείς να μην ονειρεύεσαι, αντιθέτως...κάνει το project πιο ωραίο! ;D ;D

Όσον αφορά στις αγγελίες θα έχω τα μάτια μου ανοικτά.

Έχω 2 κιθάρες.Αυτήν και μία Ibanez rg tremolo.Απλά δεν θέλω και πολύ να χαλάσω την strat(είναι η πρώτη μου ηλ.κιθάρα)Τέλος πάντων όμως, τι θα μπορούσα να κάνω?

Εννοώ αν θέσουμε ένα ελάχιστο όριο στο project να είναι μια κιθάρα άταστη με εβένινο μπράτσο...Αν γινεται κάτι με λιγότερα από 300 ευρώ νομίζω ότι θα ξεχάσω κάθε συναισθηματικό δεσμό που έχω και θα γίνει την επόμενη μέρα κιόλας.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γινεται κάτι με λιγότερα από 300 ευρώ νομίζω ότι θα ξεχάσω κάθε...

Όπως θα κοιτάς στις αγγελίες εδώ για κιθάρα, θα κοιτάς και στο Ebay για μπράτσο.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως θα κοιτάς στις αγγελίες εδώ για κιθάρα, θα κοιτάς και στο Ebay για μπράτσο.

Εννοείς να κοιτάω να πετύχω άταστο εβένινο μπράτσο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς να κοιτάω να πετύχω άταστο εβένινο μπράτσο?

Ο Θεός είναι μεγάλος...στη χειρότερη ψάχνε για εβένινο μπράτσο κανονικό και άμα το βρείς και δείς ότι δεν έχεις τόσα λεφτά, θα σου δώσω links με μπράτσα με 20-30$ (όχι εβένινα βέβαια)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Θεός είναι μεγάλος...στη χειρότερη ψάχνε για εβένινο μπράτσο κανονικό και άμα το βρείς και δείς ότι δεν έχεις τόσα λεφτά, θα σου δώσω links με μπράτσα με 20-30$ (όχι εβένινα βέβαια)

Νομίζω ότι χωρίς έβενο δεν κάνουμε δουλειά.Το παίξιμο θα γίνει πολύ δύσκολο.

Δεν μου απάντησες όμως για το warmoth.Νομίζω, αν κατάλαβα καλά, ότι στελνει άταστα μπράτσα από τα λεγόμενά σου.Αυτό δεν είναι μια λύση με λιγότερα από 300 ευρώ?

Αν κάνει ο Θεός και μου στείλει άταστο εβένινο μπράτσο στο ebay θα αλλάξω το nickname από philosopher σε παπαδοπαίδι…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου