Προς το περιεχόμενο

Αταστη Bolt-on


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω δεν με κατάλαβες.Εγώ σκέφτηκα ένα πολύ λεπτό φύλλο από μέταλλο ή γυαλί το οποίο αφού βγούν τα τάστα θα μπεί(κοληθεί?βιδωθεί? δεν ξέρω ακόμα) πάνω στο ξύλο της ταστιέρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Νομίζω δεν με κατάλαβες

Και εγώ (ξαναλέω γιατί εσύ δεν με κατάλαβες)...έχεις ξαναδεί κάτι τέτοιο κάπου?

Το χρησιμοποιεί κάποιος για να φτιάξει μπράτσα, να παίξει μουσική?

 

πολύ λεπτό φύλλο από μέταλλο ή γυαλί το οποίο αφού βγούν τα τάστα θα μπεί(κοληθεί?βιδωθεί? δεν ξέρω ακόμα)

Τότε καθάρισες...πάρε ένα μπράτσο από Ebay για 30$, βγάλε τα τάστα και βίδωσε τη λεπτότερη λαμαρίνα που θα βρείς....με 50 ευρώ καθάρισες!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί φαίνεται τόσο περίεργο?Αφού είναι μια πολύ απλή ιδέα.Εγώ θα προσπαθήσω πάντως(όχι φυσικά με την πιο φτηνή λαμαρίνα που βρω...) γιατί νομίζω ότι αν πετύχει θα αξίζει τον κόπο.Και τί έχω να χάσω?Το κόστος αυτής της προσπάθειας λογικά θα είναι πολύ μικρό.Αλλά δεν κατάλαβα, εσένα δε σου άρεσε η ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά δεν κατάλαβα, εσένα δε σου άρεσε η ιδέα?

Αυτή μου φαίνεται πιό ενδιαφέρουσα ;)

lego.jpg.63102ec67db33b8afb6b278a251aedab.jpg

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok.ok.You made your point.

Μου φαίνεται πάλι θα κάνω τον τρελό του χωριού(έστω και του διαδικτυακού).Εγώ πάντως θα προσπαθήσω.Ευχαριστώ λοιπόν και θα τα ξαναπούμε όταν κάνω κάποια πρόοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω δεν με κατάλαβες.Εγώ σκέφτηκα ένα πολύ λεπτό φύλλο από μέταλλο ή γυαλί το οποίο αφού βγούν τα τάστα θα μπεί(κοληθεί?βιδωθεί? δεν ξέρω ακόμα) πάνω στο ξύλο της ταστιέρας.

Φιλόσοφε α) το γυαλί δεν βγαίνει σε φύλλα και β) με τη λαμαρίνα, αν τη βάλεις όπως λες, θα μετράς τα δάχτυλα όπως θα κόβονται ένα ένα... Ξέρεις τι δουλειά θέλουν και οι δύο λύσεις που έχεις υπόψη σου; (Για τον ήχο, δε, δεν θα σχολιάσω καν...)

Δεν σου λέει κάτι ότι δεν έχει υλοποιήσει κανείς κάτι τέτοιο πριν από σένα;

Εγώ θα σου πρότεινα ξύλο περασμένο με κάποια ρητίνη, την οποία μπορείς να γυαλίσεις σε υαλώδη επίπεδα...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλόσοφε α) το γυαλί δεν βγαίνει σε φύλλα και β) με τη λαμαρίνα, αν τη βάλεις όπως λες, θα μετράς τα δάχτυλα όπως θα κόβονται ένα ένα... Ξέρεις τι δουλειά θέλουν και οι δύο λύσεις που έχεις υπόψη σου; (Για τον ήχο, δε, δεν θα σχολιάσω καν...)

Δεν σου λέει κάτι ότι δεν έχει υλοποιήσει κανείς κάτι τέτοιο πριν από σένα;

Εγώ θα σου πρότεινα ξύλο περασμένο με κάποια ρητίνη, την οποία μπορείς να γυαλίσεις σε υαλώδη επίπεδα...

Ουάου.Μην μου εξιτάρεις και άλλο την φαντασία...Θα φτιαχτούν τερατουργήματα.

Πάντως επειδή δεν μου αρέσει να φτιάχνω κιθάρες αλλά να παίζω κιθάρες μου φαίνεται ότι θα αρχίσω να δουλεύω τα πρωινά στην Ερμού και μεσημέρια Μοναστηράκι(παίζω και μπουζούκι) και θα μαζέψω λεφτά για τη Vigier...

Παρακαλώ τα ψιλά μην τα πετάτε με δύναμη και αφήνουν σημάδια στο σκάφος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και θα τα ξαναπούμε όταν κάνω κάποια πρόοδο.

Όπως σου είπα, καλή τύχη...τον άλλο τον περιμένουμε 3 χρόνια

http://www.noiz.gr/index.php?topic=6627.0

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου