Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Πεταλιερας


Synyster_G

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Sorry man αλλα ο ανθρωπος εδω και δυο σελίδες ψαχνει γνωμη για την συγκεκριμένη boss.Γι αυτο μια και την εχω εγραψα την γνωμη μου.Ουτε dealer της boss είμαι ουτε πουλάω την δικιά μου.Αυτη που λες μπορεί οντως να είναι καλύτερη.Ας παει ο φιλος να ακουσει και κρινει μονος του

No offence

 

Φιλε μου μην αρπαζεσαι...δεν σου την ειπα....ασχετα αν απαντησα για τις boss.....οπως μπορω να αναφερθω και σε πολλες αλλες πεταλιερες....και βεβαια ο φιλος θα πρεπει να ακουσει πρωτα (αλλα σε καλο ενισχυτη) και μετα να ψωνισει....απλα εγω ανεφερα την rp1000 επειδη εχω ακουσει ολα τα ''καλα'' μοντελα της boss και εχω κανει συγκριση....οπως και με αλλες πεταλιερες και το συμπερασμα που εβγαλα ειναι rp1000....αν ο φιλος θελει ντε και καλα boss για καποιους συγκεκριμενους λογους και δυνατοτητες που δεν εχει π.χ η rp1000 η οποιαδηποτε αλλη παω πασο.....απλα να το ψαξει καλα μην μετανιωσει μετα.....οπως εχουμε κανει κατα καιρους ολοι μας ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν αρπαχτηκα φιλε dimis, δεν προσεξες ίσως πως καταλήγει το ποστ μου

offence = a feeling of anger caused by being offended;

no offece = το αντιθετο

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει εντύπωση που κανείς δεν έχει αναφέρει την ZOOM G 7.1UT GUITAR FX http://www.thomann.de/gr/zoom_g71ut.htm.

Πριν λίγες μέρες απέκτησα την μεγαλύτερη αδελφή της ZOOM G 9.2TT GUITAR FX http://www.thomann.de/gr/zoom_g92tt_guitar_fx_pedal.htm κ απ τα λίγα που έχω ανακαλύψει μέχρι στιγμής μόνο καλά λόγια έχω.Βέβαια δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη ακόμη.Απλά απορώ που δεν έχει γίνει καμία αναφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά απορώ που δεν έχει γίνει καμία αναφορά.

 

Eμ όταν αυτή η κουβέντα έχει γίνει τριακόσιες εικοσιεφτά χιλιάδες φορές στο παρελθόν, επόμενο είναι ορισμένοι να μην κοιτούν καν τέτοια θρεντ... Δεν σου λέω πως απαγορεύεται η "ανακύκλωση", ούτε πως πρέπει να μένει κάποιος σε παλιότερα δεδομένα μιας και αυτά αλλάζουν, αλλά απλά ότι ίσως να εξηγείται με αυτό τον τρόπο η έλλειψη μιας πιο σφαιρικής συζήτησης.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω που ειχα την ΖΟΟΜ G7 .... και με λαμπα που ειχε και και και ολα τα καλουδια της...παλι συστηνω την αμεσως επομενη που αγορασα...Digitech RP 500..another Dimension my friend και μου λειπει τωρα  :-\

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις ηδη καλο ενισχυτη και την θες για τα εφφε (chorus,flanged delay κτλ) παρε την tonelab η οποια δεν εχει ασχημη παραμορφωση ειδικα αν την συνδιασεις με ενα eq στην εξοδο.Αν θες παραμορφωση με πραγματικο γρεζι και σφιχτα μπασσα παρε εναν λαμπατο με βρωμικο καναλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.Αν θες παραμορφωση με πραγματικο γρεζι και σφιχτα μπασσα παρε εναν λαμπατο με βρωμικο καναλι.

 

NO offence  ;) αλλά είσαι off-topic ανέφερα ότι έχω καινούριο ενισχυτή και λογικά δεν με ενδιαφέρει αγορά άλλου ενισχυτή .

 

Eμ όταν αυτή η κουβέντα έχει γίνει τριακόσιες εικοσιεφτά χιλιάδες φορές στο παρελθόν

Όπως ανέφερα η boss me-70 έχει συζητηθεί ελάχιστα και ότι έχει ειπωθεί se alla ποστ δεν με καλύπτει γιαυτό άνοιξα το αυτό το post  ;)

 

 

 

Αφού έψαξα στο νετ παραπάνω πράγματά για την digitech rp500 πιστεύω ότι με καλύπτει ίσως και περισσότερο από την boss άλλες θα με ενδιέφεραν και άλλες απόψεις

 

Schecter Damien Special FR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NO offence  Wink αλλά είσαι off-topic ανέφερα ότι έχω καινούριο ενισχυτή και λογικά δεν με ενδιαφέρει αγορά άλλου ενισχυτή

 

Κι εγω σου ειπα διακριτικα οτι δεν παιζει να βρεις καλη παραμορφωση μεσω πεταλιερας :) no offence guy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω σου ειπα διακριτικα οτι δεν παιζει να βρεις καλη παραμορφωση μεσω πεταλιερας :) no offence guy

 

εχεις ακουσει την digitech?

 

ΥΓ, Αν παιζεις τις περισσοτερες ωρες σπιτι σου κοιτα και την RP355 ! ειναι φτηνη και εχει μερικα προσθετα για να βοηθησουν την σπιτικη εξασκηση (60 high quality drum patterns, learn-a-lick™ phrase trainer, το δευτερο δεν ξερω τι κανει αλλα δεν πειραζει  ;D ;D ;D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου