Προς το περιεχόμενο

Φεύγετε πριν το τέλος μιας συναυλίας;


Pointy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμπνευσμενο απο το νεκραναστημενο thread για τους Verdict Denied, μου φανηκε πολυ ενδιαφερον για νεο θεμα:

 

Φευγετε πριν το τελος μιας συναυλιας? Συγκεκριμενα οταν δειτε αυτο για το οποιο ηρθατε και τα υπολοιπα συγκροτηματα δεν σας ενδιαφερουν. Σε σχετικα μικρα events μπορει να καταληξει το τελευταιο συγκροτημα να παιζει μονο του, σας εχει συμβει ποτε αν παιζετε live? Ποια η γνωμη σας γενικοτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το έκανα μια φορά μόνο σε ένα event πέρυσι Anihilator, Nevermore, Edguy, Nightwish.

Έφυγα πριν βγουν οι Nightwish πρώτον επειδή οι Nightwish δεν παλεύονται και δεύτερον επειδή ήμουν στο Ελληνικό και μετά θα γύρναγα με τραμ οπότε με χάλαγε να ξενυχτήσω τη ζωή μου εκεί.

 

Κατα τ΄άλλα πλέον σε ότι συναυλίες πηγαίνω δε φεύγω για κανένα λόγο πριν να τελειώσουν, αλλά επίσης δε πάω και σε κάθε τι αν δεν έχω ιδέα τι περίπου πάω να δω.

(πχ σε μέταλ συναυλίες αν πάω πια, που το χω κόψει αρκετά το άθλημα, ε πάω σε πολύ στάνταρ πράμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικοτερα προσεχω παρα πολυ σε τι λαιβ παω ωστε να μην χρειαστει να φυγω.

 

Αν παντως κατι με κανει να βαριεμαι θα φυγω και δεν θα ντραπω καθολου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω δε φευγω ποτε πιο νωρις ΑΛΛΑ φευγω ακριβως στην τελευταια συγχορδια, ουτε 16ο παραπανω. Ανοιγω δηλαδη την πορτα μαζι με το τελευταιο σκασιμο του ντραμμερ και με ελαχιστο φλαμ.

 

Νταξει υπερβολες αλλα αληθεια λεω, φευγω δευτερολεπτα αφου τελειωσει ενα live :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως είμαι της άποψης ότι απο την στιγμή που πλήρωσα για να παρακολουθήσω μια συναυλία....ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ!!  ;D ;D Επίσης μου έχει τύχει αρκετές φορές να ανακαλύψω support groups που παίξανε πολύ ωραία... 8)

If songs were lines in a conversation....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν πας σε ένα live όπου παίζουν περισσότερα απο ένα σχήματα μικρού βεληνεκούς (δεν μιλάω για φεστιβάλ, αλλα για μια headline μπαντα με support ενα ή δυο σχήματα, πάντα κάθεσαι και παρακολουθείς μέχρι το τέλος, γιατι ακόμα και αν οι φίλοι σου έπαιξαν και τελείωσαν στην αρχή. Είναι τεράστια αγένεια να φεύγεις και να αφήνεις τις επόμενες μπαντες να παίζουν μόνες τους.

 

Έχω βαρεθεί ειλικρινά να βλέπω αυτό το αισχρό φαινόμενο σε μικρά live και το χειρότερο απο όλα (γιατι στην τελική αμα ο κόσμος θέλει να φύγει δεν τον κρατάς)  είναι να βλέπω την μπάντα που άνοιξε, να τα μαζεύει και να φεύγει χωρίς να ακούσει τους επόμενους...

 

 

 

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φευγετε πριν το τελος μιας συναυλιας?

 

Ποτέ.

 

Έχω βαρεθεί ειλικρινά να βλέπω αυτό το αισχρό φαινόμενο σε μικρά live και το χειρότερο απο όλα (γιατι στην τελική αμα ο κόσμος θέλει να φύγει δεν τον κρατάς)  είναι να βλέπω την μπάντα που άνοιξε, να τα μαζεύει και να φεύγει χωρίς να ακούσει τους επόμενους...

Σωστός.

Δυστυχώς.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορα εχω φυγει και εγω νωρις, το 2007 οταν οι Dark Tranquility παιξανε πρωτοι, μιας και απο Samael δεν ειχα ακουσει το παραμικρο. Ειχα παει κανονικα στην ωρα μου και θα τους εβλεπα πολυ ευχαριστως αν παιζανε πρωτοι, αλλα ηταν λιγο ειδικη περιπτωση οπως εγινε. Οταν τα εχουν δωσει ολα αυτοι που πηγα να δω, μετα ειναι λιγο δυσκολα να κατσω στο χαλαρο να παρακολουθησω κατι καινουριο.

 

Απο το Ελληνικο εχω γυρισει (στη Νεα Σμυρνη) με τα ποδια, επειδη εκατσα μεχρι τελος και αντιθετα με οτι μας ειχαν αφησει να πιστευουμε, δεν ειχε τραμ ;D. Για να ειμαι ειλικρινης, αν ποτε τυχει και οι τελευταιοι ενος event ειναι τελειως χαλια, εκει ναι, μαλλον θα φυγω, αλλα δε μου εχει τυχει ακομα. Αναλογα και με την παρεα. :)

 

Επισης περα απο το ηθικο του θεματος, επειδη παω παντα απο την αρχη μεχρι το τελος σε ενα event, και ας ειναι χιλιομετρα εξω απο την Αθηνα μεσημεριατικα μεσα σε δασος με απιστευτη κινηση (δε λεμε ονοματα...) εχω ανακαλυψει και πολλα καινουρια για μενα συγκροτηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φευγω αν δεν μ' αρεσει αυτο που βλεπω/ακουω. Το κανω διακριτικα και στο τελος ενος κομματιου ή στο διαλειμμα και ποτε επιδεικτικα για να δειξω την οποια δυσαρεσκεια μου. Το ιδιο κανω και στο σινεμα (φευγω στη μεση μιας ταινιας), στο ραδιοφωνο (αλλαζω σταθμο) κλπ. Δεν βρισκω καμια ουσια στο να γεμιζω το χωρο σε ενα μερος που δεν εχω λογο υπαρξης και ημουν παντα αντιθετος με το να "στηριζω τη φαση" ασχετα αν με εντυπωσιαζει ή οχι.

 

Δεν βρισκω τιποτα κακο στο να απεχεις απο κατι που δεν σε ενδιαφερει και μαλιστα βρισκω ψυχαναγκαστικο το να καθεται καποιος επειδη "πρεπει" ή απο ευγένεια. Δεν ειναι θεμα αυστηροτητας, αλλα προτιμω να παρακολουθησω κατι που με ενδιαφερει αμεσα. Δεν θα ειχα κανενα προβλημα αν εφευγαν απο το δικο μου live, εφοσον δεν κερδιζω την παρουσια τους. Αν ηθελα κομπαρσους που να γεμιζουν το χωρο θα τους πληρωνα, δεν εχω καμια απαιτηση απο το κοινο, το πραγμα δουλευει αντιστροφα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικες σκεψεις και απο μενα!

εχει τυχει πολυ πολυ παλια σε συναυλια ''διαφανα κρινα-ακτιβ μεμπερ'' να βγουν τα κρινα, να παιξουν και μετα να αραξουν μεσα στον κοσμο και να δουνε τους ακτιβ μεμπερ και να φυγουν αφου τελειωσει το λαιβ!

θυμαμαι πως μου χε κανει πολυ πολυ θετικη εντυπωση! :)

 

απο εκει και περα, προσπαθω παντα να ειμαι σε ολοκληρο το λαιβ απο την αρχη μεχρι το τελος, και μπροστα μπροστα! :)

 

τελος, συμπτωση ειναι πως χθες ειχαμε μια σχετικη κουβεντα με εναν φιλο και λεγαμε πως αρκετες φορες οι συντακτες απο φανζινς και σχετικα με τον χωρο εντυπα λενε μεσα στις κριτικες του λαιβ''δυστυχως δεν προλαβα το πρωτο σαπορτ'' και αλλα τετοια και υπηρξε ομοφωνια πως πρεπει να εισαι εντελως καραγκιοζης αν ειναι η δουλεια σου να το δεις, εχεις δωρεαν εισοδο, υποτιθεται γουσταρεις-υποστηριζεις την φαση και παρολα αυτα επιλεγεις να πας αργα σε ενα ιβεντ!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου