Προς το περιεχόμενο

SB Platinum video transfer


kourosava

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην ερώτηση "αν μπορεί να συνδεθεί βιντεοκάμερα στην Soundblaster" η απάντηση είναι ναι. Στην ερώτηση για το ποιο πρόγραμμα θα χρειαστείς (την οποία κακώς δεν έκανες' date=' διότι όπως θα διαπιστώσεις υπάρχει χάος), η απάντηση είναι "το Vegas". Ξέχνα προς το παρόν οτιδήποτε άλλο, κάνε αυτό που σου λέω και θα με αγαπήσεις διότι όλα θα δουλεύουν. :)[/quote']

 

To Vegas? Δούλεψα ενα demo και δεν μου άρεσε καθόλου. Μάλλον συνήθισα το interface απο τα άλλα προγράμματα. Θα του κάνω ενα βαθύτερο τέστ. Μπορεί να έχεις δίκιο :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βιντεο-συνάδελφοι, αν την ψάξετε με το After FX & 3DS Max...............θα κάνετε παπάδες!!!!! Το Max θέλει πολύυυυυυυυυ διάβασμα, αλλά αξίζει τον κόπο. Το After FX είναι κορυφή. Βέβαια αυτά τα plugin τρώνε χρήμα αλλα τι να κάνουμε.......Adobe είναι αυτή :roll:

 

Πρωτόκολε, αν δεν κανει η SB αυτό που θέλω δεν πρόκειται να σε αγαπήσω :) ποτέεεεεεεεε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να θυμάσαι ότι το DV video έχει ανάποδα τα fields

(lower first δηλαδή) οπότε πρέπει να το χειριστείς ανάλογα

και στο editing software που θα δουλεψεις.

 

Αυτο δεν είναι αναλογο με το που θα παιχτεί το τελικό video;

Αν θυμάμαι καλά για PC-DVD βάζεις "No Fields", για Pal (ευρώπη δηλαδή για τηλεόραση) "Lower Fields" και για NTSC "Upper Fields".

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βιντεο-συνάδελφοι' date=' αν την ψάξετε με το After FX & 3DS Max...............θα κάνετε παπάδες!!!!! Το Max θέλει πολύυυυυυυυυ διάβασμα, αλλά αξίζει τον κόπο. Το After FX είναι κορυφή. Βέβαια αυτά τα plugin τρώνε χρήμα αλλα τι να κάνουμε.......Adobe είναι αυτή :roll:

[/quote']

 

Που να δεις και Maya(3d) και Fusion (Compositor)!!!!

Hollywood φίλε μου Hollywood :D :lol:

Make a married woman laugh and youre halfway there

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να δεις και Maya(3d) και Fusion (Compositor)!!!!

Hollywood φίλε μου Hollywood :D :lol:

 

Το Maya το ξέρω. Πάρα πολύ καλό, αλλά τώρα που έμαθα το MAX, δεν λέει να ξαναφάω ώρες ατελείωτες να μάθω άλλο πρόγραμμα.

 

Για δώσε κανένα λίνκ για το Fusion (Compositor) να δω τι ψάρια θα πιάσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το Vegas είναι ολα τα λεφτά...μαμάτο!!! Μου έκανανα εντύπωση 2 πράγματα:

 

1) Τα transitions, τα οποία είναι πολύ ομαλά και φυσικά

2) Ο ήχος...ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ. Δεν υπάρχει η παραμικρή απώλεια και μπορείς να παρέμβεις και να τον κάνεις οτι γουστάρεις.

 

 

Τελικά πρωτόκολε.......είχες δίκιο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου