Προς το περιεχόμενο

all along the watchtower - jam (gregg)


gregg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια!

 

Εφτιαξα ενα βιντεακι με εναν αυτοσχεδιασμο πανω σ'αυτο το γνωστο γνωστο κομματι του Hendrix και το παραθετω προς σχολιασμο.

 

Θα χαρω να ακουσω τα σχολια και τις παρατηρησεις σας για τον ηχο και το παιξιμο...

 

http://www.youtube.com/watch?v=j0iOmuI7Rc4

 

 

:)

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστος ;)

 

Θενκς για τη διορθωση...απο τον hendrix το εμαθα βεβαιως βεβαιως (η εκτελεση το bob dylan με ξενερωνει καπως, οπως και γενικα ο dylan) και παει απο μονη της η γλωσσα :P

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα lick που επαιζες στην αρχή φίλε gregg μου αρεσαν πολύ (και αυτο στο λέει καποιος που το έχει λιώσει στο παίξιμο το συγκεκριμένο)......Πιστέυω όμως οτι απο ένα σημείο και μετά το σολο χάνει το νόημα...Αυτο που θέλω να πώ είναι οτι ακούγεται σαν να επαναλαμβάνονται τα ίδια πράγματα...Δοκίμασε να ξεφύγεις λίγο απ τις κλίμακες ή να παίξεις κάτι πιο απλό...(είναι δύσκολο να εξηγήσω με λόγια αυτο που θέλω να πω)...Παίξε λίγο με το feedback λίγο με το delay σου...Προσπάθησε να δημιουργήσεις ήχους και όχι μελοδίες σε μερικά σημεία...Πιστέυω οτι θα του πηγαίνει (άμα βέβαια σ αρεσει κ εσενα)...απο πλευράς ήχου μ άρεσε αν και μπορείς να δοκιμάσεις να παίξεις με λιγότερο gain αλλα σε τέτοια θέματα είναι ότι σ αρεσει...Αν σου ακούγεται καλα τοτε είναι καλο ;D ;D Keep Rocking....

 

Y.Γ.:Τι εφφέ χρησιμοποιείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστω φιλε μου.

Ναι, αυτο με το feedback περασε απο το μυαλο μου, αλλα ειναι λιγο δυσκολο να γινει μιας και δεν παιζω με ενισχυτη στο σπιτι. Παντως ειναι καλη φαση σαν ιδεα.

 

edit: απο εφφε εχει delay και λιιγο faser...

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gregg κανε μια αλλη μιξη που η κιθαρα σου να ειναι πιο "μεσα" στο κομματι γιατι ειναι ΠΟΛΥ δυνατα, τουλαχιστο εμενα δε μ αρεσει αυτο.

Ηχος καλος και παιξιμο πολυ καλο αλλα απο καποιο σημειο και μετα δεν εχει νοημα, too long

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος gregg... ο ήχος πολύ καλός και το feeling σου.. Επειδή το κομμάτι είναι χιλιο-παιγμένο καταντάει λίγο κουραστικό το too long σόλο σου. Αλλά ναι πολύ καλό.

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gregg κανε μια αλλη μιξη που η κιθαρα σου να ειναι πιο "μεσα" στο κομματι γιατι ειναι ΠΟΛΥ δυνατα, τουλαχιστο εμενα δε μ αρεσει αυτο.

Ηχος καλος και παιξιμο πολυ καλο αλλα απο καποιο σημειο και μετα δεν εχει νοημα, too long

 

Θενκς, ισως το ξανανεβασω με μια διαφορετικη μιξη :)

 

Ωραίος gregg... ο ήχος πολύ καλός και το feeling σου.. Επειδή το κομμάτι είναι χιλιο-παιγμένο καταντάει λίγο κουραστικό το too long σόλο σου. Αλλά ναι πολύ καλό.

 

Σ'ευχαριστω και σενα φιλε μου...

 

Nice...!

 

Thanks man!

 

ηχαρα......μα πολυ ηχαρα............και ωραιο παιξιμο..... ;)

 

Thanks ingnatios!

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου