Προς το περιεχόμενο

Ποια budget Les Paul?


DaveMurrayJr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φίλε μου έχω την Gibson Les Paul Studio Faded και είμαι πολύ ευτυχής. ΕΙΝΑΙ LES PAUL. Φοράει Burstbuckers Pro (ότι κι αν λένε τα specs στα μαγαζιά - το έχω εξακριβώσει) οι οποίοι είναι ίσως οι καλύτεροι μαγνήτες της Gibson. Παίζει τα πάντα, από blues μέχρι heavy stuff. Το μόνο που της λείπει είναι το φινίρισμα. Κατά τη γνώμη μου η διαφορά από τις Epiphone είναι ΧΑΩΔΗΣ. This is the real thing!

If it's worth doing, it's worth overdoing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαξε ebay να βρεις epiphone japan (με το gibson headstock και οχι την παντοφλα των σημερινων epi ;D)ειναι κορυφαια οργανα,και παιζουν στα 550-600 ευρω.Οπως εξισου καλες ειναι και tokai ,orville.Eγω βρηκα epi japan του 90-91 και ειναι απιστευτη κιθαρα,χωρις να την συνδεσεις σε ενισχυτη καταλαβαινεις οτι το οργανο "παιζει".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη την epiphone εννοω,

http://cgi.ebay.ie/Epiphone-by-Gibson-Les-paul-Standerd-cherry-Japan-made_W0QQitemZ120530797616QQcmdZViewItemQQptZGuitar?hash=item1c10320430#ht_25626wt_1161

 

Απ αυτον εχω παρει και τη δικια μου.την εχει ψιλο ανεβασει την τιμη βεβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως μη σε πεισει κανενας οτι μια βελτιωμεννη επιφον θα συγκρινεται εστω και με την Gibson την Studio...

 

9/10 ισχυει. Ορμα για την gibson. Εχω την Alpine white studio και αφηνε την epi μου, πολυ πισω!

 

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν κατοχος μιας Gibson Les Paul studio με maple top και burstbucker pro απανω θα σε ενημερωσω οτι το οργανο ειναι πολυ καλο, αξιζει τα λεφτα του και σε πορωνει να βλεπεις το λογοτυπο απανω.

Αλλα, μια Epiphone custom με Burstbucker pro απανω (ηταν καποιο Limited μοντελο) ηταν εξισου καλη δυστυχως.  :P

 

Η gibson που εχει 759 ευρω στο thomman ειναι η χειροτερη Gibson απο πλευρας ποιοτητας, ειναι σαν να παιρνεις το πιο φτηνο μοντελο της Ferrari  :P

ειναι ferrari αλλα δεν..

 

Αποψη μου, ψαξε στα μεταχειρισμενα και αργα 'η γρηγορα κατι καλο θα βρεθει!  ;D

 

 

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι σαν να παιρνεις το πιο φτηνο μοντελο της Ferrari  :P

ειναι ferrari αλλα δεν..

 

οντως ρε γ***το, ειπα να κανω οικονομια γιατι εχω πηξει στα εξοδα, αγορασα αυτο ferrari-california-13-05-08.jpg

ειναι φεραρι αλλα δεν..

τι το ηθελα ο ηλιθιος?δεν επαιρνα γκιμπσον καλυτερα?? ;D

It can only be attributable to human error.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου