Προς το περιεχόμενο

Peg - Steely Dan - The Making Of


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Πολύ ενδιαφέρον mini αφιέρωμα για το peg.

 

Εξαιρετικό ενδιαφέρον επίσης το ότι δοκίμασαν πολλούς (6-7) για το σόλο της κιθάρας, και τελικά......ο Jay Graydon ….nailed it. (έχει και τα takes από τους άλλους που δοκίμασαν.

 

Πραγματικά εξαιρετικό σόλο. 

 

 

 

Και για όσους δεν θυμούνται το track

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

ένα από τα πρώτα μου dvd εκεί γύρω στο 2000-2001....?

Kι εμένα. Το κλιπ αυτό είναι μέρος απο το DVD, Steely Dan "The Making of Aja".

 

Ηταν εντυπωσιακό να ακούς απο τους ίδιους την διαδικασία που ακολούθησαν στην δισκογραφία τους, που μέχρι τότε μόνο απο ειδικά περιοδικά σαν το EQ και Mix είχα μάθει. Και μάλιστα όχι απο τους ίδιους αλλά απο τους Gary Katz, Bob Ludwig και Roger Nichols που ήταν συνεργάτες στην παραγωγή.

 

Αν και το Aja έχει την εμπορική αναγνώριση, προσωπικά θεωρώ το Gaucho σαν το κορυφαίο τους άλμπουμ.

 

Υ.Γ. Το συνολικό dvd κυκλοφορεί στο Youtube.

 

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το Aja έχει την εμπορική αναγνώριση, προσωπικά θεωρώ το Gaucho σαν το κορυφαίο τους άλμπουμ.

Δεν ξεχωρίζω κάποιο από την 1η 7άδα. Αν θα μου βάζατε όμως  την ερώτηση "ένα ή ..." θα έλεγα το Royal scam.

To Gaucho έφερε τον Knopfler στα όριά του γιατί τον έβαλαν να παίξει ένα σόλο καμιά 50αριά φορές.  ;D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου