Προς το περιεχόμενο

κενο στο neck pocket


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν απο λιγο παρελαβα ενα Warmoth μπρατσο για να αντικαταστησω σε μια κιθαρα μου και βλεπω οτι υπαρχει τζογος 1 χιλιοστο . Το μπρατσο δεν χρειαζεται φινιρισμα επειδη ειναι wedge και το σωμα εχει περαστει με tru oil αρα δεν ειναι τοσο παχυ οσο θα ηταν αν ειχε περαστει πχ με πολυουρεθανη.

 

Τι μπορω να κανω ?

 

Να μην προσπαθησω να τα ταιριαξω ? ( υπαρχει και ενα δευτερο σωμα warmoth που ταιριαζει γαντι αλλα ειναι αφινιριστο και θελει δουλεια και ηθελα να βαλω το μπρατσο που ηρθε στην πρωτη κιθαρα)

 

Αν με μοντες τα ενωσω το αποτελεσμα θα ειναι ηχητικα ελλειπες(μιας και δεν υπαρχει το tight neck joint)

 

ΒΟΗΘΕΙΑ !!!  :'(

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταίριαξέ τα και μην το κοιτάς... Κανείς δεν έπαθε τίποτα απο ένα neck gap. αν σε ενοχλεί έλα να δεις την δικιά μου και θα σου περάσει. ;D

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σκαω για το οπτικο του θεματος.

Με νοιαζει ηχητικα αν θα υπαρχει sustain κτλ κτλ .Απο οτι εχω δει μπορει να μπει μια παστα αναμεσα για να βελτιωσει την κατασταση . κανω λαθος ?

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένεις με μια πάστα να βελτιώσεις το sustain, αν υποθέσουμε ότι πάσχει;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην σε νοιάζει τόσο. Η δικιά μου έχει μια χαράδρα ανάμεσα στο σώμα και το μανίκι και το sustain είναι μια χαρά. Υπάρχουν και άλλοι και σημαντικότεροι παράγοντες που συμβάλουν στο sustain όπως το μεγεθος των τάστων.

 

Θα σου έλεγα να μην σκας τόσο ούτε για το sustain γιατι μπορείς να το φτιάξεις με διάφορους τρόπους...

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω πραγματικα , κατα πασα πιθανοτητα οχι . απλα εχω δει οτι βαζουνε.

Τι να κανω ?

 

 

Μωρε ενταξει αλλα αξιζει ?

Μπορω να κρατησω το μπρατσο για το διαθεσιμο σωμα . το αποτελεσμα σου ηταν καλο ? αλλα να μου λες για να το προτεινεις δεν θα χει προβλημα. 6100 ταστα εχει

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι θα είσαι εντάξει. Και στο κάτω κάτω δεν θα κάνεις και κάτι μη αναστρέψιμο. Αν δεις και δεν σου κάνει το αποτέλεσμα το ξαναβγάζεις και το βάζεις στο warmoth σώμα, και επιστρέφεις την πρώτη κιθάρα στο αρχικό της μπράτσο. ;)

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατασκευαστικο προβλημα υπαρχει οταν το neck gap εχει μεγεθος μεγαλυτερο απο το παχος μιας πιστωτικης καρτας. (μου το ειπε μαστορας της music man)

Οποτε μην τρελενεσαι..  :)

 

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου