Προς το περιεχόμενο

Ηχογραφηση με φορητο digital recorder


mdvq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα αυτο,ειναι ενα απο αυτα

 

Σωστα...

Ειναι μαζι με το Tascam 100 και το M audio ενα απο τα τρια υποψηφια.

To M audio ειναι βεβαια 2 3 φορες πιο φτηνο απο τα αλλα,εχεις ομως ενα θεμαματακι με την αυτονομια οταν του καρφωσεις εξωτερικα μικροφωνα.

Παντως για να ειμαι ειλικρινής (και αν και εφοσον μπορω να εμπιστευτω τον Thomman)

τα ηχογαφημενα δειγματα που ακουσα απο ολα αυτα τα μαραφετια, δεν μπορω να πω οτι με τρελλαναν!!

Μαλλον ειχα παραπανω απαιτησεις απο οσες επρεπε μου φαινεται ;D

Μιχάλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ειχαμε ηχογραφησει θυμαμαι μια ακουστικη κιθαρα και το κλιπ δεν μας εκανε γιατι επιανε πραγματικα τα παντα,μεχρι και τα πουλια που κελαηδουσαν απ εξω.

 

Να σημειώσω πως σε περίπτωση που επιθυμούμε να εστιάσουμε σε συγκεκριμένη πηγή

ήχου, απλώς χαμηλώνουμε την ένταση των μικροφώνων και έχουμε πολύ καλό αποτέλεσμα.

 

Αυτό είναι ιδιαίτερα χρηστικό όταν ηχογραφούμε κανάλι κανάλι, είτε μέσα στο ζουμ είτε χρησιμοποιώντας το σαν εξ. κάρτα ήχου.

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα σας φιλοι,

Χθες αγορασα τελικα το M-audio.

Με το καλημερα οι πρωτες απογοητευσεις.....

Πρωτον στην τιμη θα πρεπει να υπολογισετε τουλαχιστον +20 ευρω για καρτα,διοτι δεν συμπεριλαμβανεται στον εξοπλισμο (ασε που ειναι μια μυστηρια compact flash που δεν την βρισκεις οπουδηποτε)

Και το κυριοτερο.......χαλασμενα (ελπιζω) μικροφωνα ...παιζει μονο το ενα καναλι!!!

Ωραια αρχισαμε.

θα σας ενημερωσω για τις εξελιξεις.

Μιχάλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ για το οφφ-τοπικ, αλλα ειμαι κερατσινιωτης και ψαχνουμε ΠΟΛΥ καιρο με την παρεα μου ενα μερος να αραζουμε ΣΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙ ο φιλος!

 

Θα σας επισκεφθουμε σιγουρα -θελω κ αφιερωση μια Προυσσα οπωσδηποτε (μα δεν ειναι ελεεινο να πηγαινεις σε ρεμπεταδικο κ να το ζητας απο την ορχηστρα κ να μη το ξερουν;; )

 

Με γεια το gadgetακι, τα λεμε ελπιζω κανα βραδι με κρασακια απο κοντα  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαραφετι τελικα εχει προβλημα με μια ψυχρη κολληση εκει που κουμπωνουν τα μικροφωνακια του.

Μου το εφιαξε η αντιπροσωπεια και ελπιζω τωρα να ειναι ολα καλα.

Αυριο μαλλον θα παμε στο μαγαζι που σας εχω περιγραψει (οσοι πιστοι προσελθετε!!) και θα δουμε τι ψαρια πιανει.

Μιχάλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου