Προς το περιεχόμενο

γρατζουνια σε μανικι μετα απο service


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

τιποτα δεν υπονοοω αλλα η συμπεριφορα του φιλου νομιζω δεν ειναι σωστη να παθαινεις καποια ζημια και να μη ζητας ευθυνες επειδη ειναι γνωστος

No problem.

Μου έχει ξανατύχει αυτό. Πιτσιρικάς ή low profile άτομο, να μην μιλάει γιατί δεν θέλει να γίνει φασαρία. Απόλυτα σεβαστό κι'αυτό. Δεν είναι κακό. Απλά είναι ηθικός παραπάνω απ'ότι πρέπει. Προσωπική του άποψη. Πρέπει να τον σεβαστούμε. Τέλος.

 

Το θέμα όμως είναι να λυθεί το πρόβλημά του και να επισκευάσει την κιθάρα του.

Νομίζω πως εδώ πρέπει να τον βοηθήσουμε. Σωστά;

That's all folks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

παιδια σεβαστειτε το γεγονος οτι ο συγκεκριμενος ειναι πολλα χρονια γνωστος και δεν θα ηθελα να το μαθει... οκ ?? μπορει καποιος απο εδω μεσα να ειναι γνωστος του που σιγουρα υπαρχει καποιος αλλα δεν ξερω το ψευδωνυμο του.... τωρα δεν υπαρχει ουτε λογος ουτε σκοπος για κουτσομπολια....

 

 

Ειμαι σιγουρος οτι και αλλοι μπορει να καναν το ιδιο, να καλυπταν εναν γνωστο τους, αλλα μην το λες καθολου τοτε. Ας ελεγες καλυτερα οτι το εκανες εσυ και θες να το φτιαξεις.  ???

 

Αν ξαναδεις το πρωτο σου ποστ θα καταλαβεις γιατι σε ρωτανε ολοι ποιος ειναι. Εσυ δημιουργησες αυτη την εντυπωση εσυ τον ''εκραξες'' !!

 

Επισης και ας μην το εχεις πει το ονομα του αμα βλεπει εδω δεν θα το εχει καταλαβει?!!   ;D

Τελος δεν νομιζω οτι ειναι κουτσομπολιο να ξερω αν θα προτιμησω καποιον για να μου επισκευασει την κιθαρα μου.

 

ΔΕν ποσταρω κατι αλλο. Ζητω συγνωμη για την πιεση.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

 

Ειμαι σιγουρος οτι και αλλοι μπορει να καναν το ιδιο, να καλυπταν εναν γνωστο τους, αλλα μην το λες καθολου τοτε. Ας ελεγες καλυτερα οτι το εκανες εσυ και θες να το φτιαξεις.  ???

 

Αν ξαναδεις το πρωτο σου ποστ θα καταλαβεις γιατι σε ρωτανε ολοι ποιος ειναι. Εσυ δημιουργησες αυτη την εντυπωση εσυ τον ''εκραξες'' !!

 

Επισης και ας μην το εχεις πει το ονομα του αμα βλεπει εδω δεν θα το εχει καταλαβει?!!   ;D

Τελος δεν νομιζω οτι ειναι κουτσομπολιο να ξερω αν θα προτιμησω καποιον για να μου επισκευασει την κιθαρα μου.

 

ΔΕν ποσταρω κατι αλλο. Ζητω συγνωμη για την πιεση.

Κι'αυτό σωστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι ο ιδιος ο aris το αφησε και ξεφυγε.....απο τη μια λεει οτι ηθελε μονο να μαθει αν η ζημια φτιαχνεται και μετα αρχισε να λεει οτι ειναι γνωστος, χρονια στο χωρο, και αλλα διαφορα με αποτελεσμα να δωσει τροφη σε ολους ετσι ωστε να θελουν να μαθουν ποιος ειναι.....και δικαιολογημενα κατ'εμε......φιλε Αρη επρεπε απο την αρχη να μην επεκταθεις αφου δεν ησουν διατεθημενος να δωσεις στοιχεια.

Γενικα απο τις ερωτησεις και τις απαντησεις σου σε βλεπω πολυ φουριοζο και αυτο σε κανει να λες πολλα και να ξεφευγεις ασχετα με το τι θεμα κουβεντιαζουμε ;)

 

Οι επισημανσεις φιλικα παντα....για να μην εχουμε τιποτα αλλα το λεω ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Φίλε aris 17561 συγνώμη. Αν γνώριζα από κιθάρες (ξύλα) θα σε βοηθούσα. Αλλά δεν. Μόνο από ηλεκτρονικά - ηλεκτρικά και ότι έχει σχέση με ηλ...

 

Μιάς που έμαθα την μάρκα και το μοντέλο της κιθάρας σου, να σου προτείνω μία λύση.

Μπορείς να επικοινωνήσεις αύριο με την εδώ αντιπροσωπεία, φαντάζομαι γνωρίζεις, και να τους πεις το πρόβλημά σου. Εννοώ το πρόβλημα που έχει η κιθάρα και όχι ποιός το προκάλεσε. Οπότε μέχρι εδώ πάμε καλά.

 

Οι λύσεις που θα σου δώσουν, φαντάζομαι να είναι μία από τις παρακάτω.

α) Να σου ζητήσουν να τους στείλεις την κιθάρα για επισεκυή στην αντιπροσωπεία.

β) Να σου συστήσουν κάποιον συνεργάτη τους που θα γνωρίζει πάρα πολύ καλά από τέτοιου είδους επισκευές.

 

Ελπίζω να σε κάλυψα.

♪♫♪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dimi εμεις τα εχουμε πει και δεν παρεξηγουμε μαζι σου... και με κανεναν δηλαδη... απλα θεωρω οτι πρεπει να σεβομαστε λιγο και την θεληση του αλλου... ειναι απολυτα σωστο αυτο που λες σχετικα με το οτι εγω αφησα το θεμα να φτασει εκει... ομως απο την αρχη οσο φουριοζος και να ημουν δεν ειχα καμια προθεση να μονοπωλησει το ενδιαφερον το ποιος το εκανε αλλα το τι να κανω... εστω και αν εδωσα λαθος εντυπωση προσπαθω εδω και ποσα ποστ να το διορθωσω... νομιζω οτι ειματσε λογικοι ανθρωποι και πρεπει α καταλαβαινουμε καποια πραγματα. μεσα σε αυτα ειναι και το γεγονος οτι δεν θελω να πω ονομα διοτι αν το μαθει μαλλον θα τσακωθω μαζι του και δεν θελω. το οτι μου εκανε μια ζημια δεν σημαινει οτι οπωσδηποτε θελω να τσακωθω μαζι του... διαφορετικα θα τον επαιρνα τηλεφωνο θα το εβριζα εγω ο ιδιος και θα τελειωνε.δεν το εκανα ομως γιατι ηθελα να μην τσακωθω αρα θα ηταν τραγικο τελικα ενω απεφυγα εξ αρχης να τσακωθω τελικα να γινει απο ενα λαθος χειρισμο μου τωρα... περα απο αυτο ομως δεν σημαινει οτι αυτο που μου εκανε ειναι καλοδεχουμενο , και ο λογος του ποστ μου ηταν για να μαθω αν φτιαχνεται... μεσα σε αυτην την λογικη ειναι απολυτα φυσιολογικο γραφοντας το γεγονος να φορτωνω και να γινομαι φουριοζος... επισης νομιζω οτι αυτο το φορουμ εξυοηρετει μερος της διασκεδασης μας οποτε νομιζω οτι πρεπει να μπορουμε να εχουμε μια ευεληξια ως προς την επικοινωνια και οχι `` αφου ειπες αυτο ... πρεπει να τον δωσεις τελειωσε`` κτλ δεν υπογραφουμε συμβολαια εδω... την πλακα μας κανουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα φιλε Αρη επειδη εδω μεσα δεν ειμαστε ολοι ιδιοι να ξερεις οτι αυτο που θεωρεις εσυ πλακα και κουβεντα να γινεται ενας αλλος μπορει να βρει τροφη και να αρχισει να λεει και στο τελος να πας και ''κατηγορουμενος'' που λεει ο λογος χωρις να ειχες προθεση να κανεις τοσο ντορο με τα λεγομενα σου.

Οποτε να τα εχεις στο μυαλο σου αυτα για μελοντικα ποστ. ;)

Εγω δεν εχω να πω κατι αλλο για το θεμα.

Σας καληνυχτιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως!

Κι επειδη το internet ειναι κατι απροσωπο, και αυτος που μιλαμε ή που μιλαει δεν ξερουμε ποιος ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ειναι(που ξερω εγω, αν αυτος που κραζει, δεν ειναι ανταγωνιστης του ή η πεθερα του), οποιοι θελουν, ας βρεθουν κι ας συνεζήτουν αναμετάξυ των!

Κι επειδη η συκωφαντικη δυσφημιση διωκεται ποινικα, το θεμα ειναι πιο λεπτο απ οσο φαινεται.

Στην αντιθετη περιπτωση ομως κανεις δεν προκειται να κανει μηνυση για εκκωφαντικη διαφημιση.

 

Ας αλλαξουμε κατηγορια.

Μπορω να παρω Γεωγραφια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν θυμάσαι, αλλά στις φωτογραφίες σου δεν φαινόταν και πολλά πράγματα, και προπάντων παραπονιόσουν για την ζημιά σου στο φόρουμ χωρίς να έχεις μιλήσει καν στον συγκεκριμένο τεχνίτη για το πρόβλημα!.Χώρια που παραδέχτηκες ότι ανακάλυψες την ζημιά μετά από κάνα μήνα!Εκείνη την περίοδο πήγα στον συγκεκριμένο για σετάπ και τον ρώτησα για την περίπτωσή σου.Μου είπε ότι τελικά βρεθήκατε, σου διόρθωσε το τάστο που πετούσε χωρίς χρέωση καθώς και ότι έφυγες από το μαγαζί του cool.

Το παράπονο του φίλου μας από ότι κατάλαβα είναι προτίστως η αντιεπαγγελματική και γουρουνίσια συμπεριφορά του "μάστορα" με την καθυστέρηση την κοροΪδία και το "πιάσιμο".Και σε αυτόν τον βασικό τομέα δεν νομίζω ότι υπάρχει σύγκριση... Καλή επιτυχία με τις σπουδές σου και ειλικρινά σου εύχομαι να μην βρεθείς ποτέ σε τέτοια θέση διορθόνωντας κάποιο (ακριβό ή φτηνό) όργανο.Όπως ελπίζω να χρεώνεις ανθρώπινα αν ποτέ γυρίσεις και ανοίξεις εργαστήριο στη Θεσσαλονίκη ;)

 

 

Δεν σου ειπε ψεμματα ετσι κι εγινε, πηγα την πηρα τον ειπα κ ευχαριστω που το παραδεχτηκε και μου την επισκευασε τσαμπα (μου τα ξανααλλαξε ολα τα ταστα παλι απο την αρχη δλδ)αλλα δεν σημαινει πως δεν ειχε χαλασει η κιθαρα! τι θελω να πω?

 

πολυ απλα απο το πολυ ξυσε ξυσε την ταστιερα  το παχος της εφτασε σε αθλιο επιπεδο με συνεπεια να εχω 2 χαλασμενα inlays(σχεδον κατεστραμενα δλδ αφου ειχαν γινει λεπτα) και να ακουγεται σαν τενεκες η κιθαρα απο το μηδενικο sustain μιας και ειχε που ειχε λεπτο μπρατσο η κιθαρα φαντασου να σου παρω την κιθαρα και να στην πλαναρω στο φουλλ!

 

Επισης η κιθαρα στις μπασες χορδες τασταρε ναι καλα διαβαζεις! και για το λογου το αληθες πηγα και σε αλλον μαστορα γνωστο επισης για να δει την δουλεια του προηγουμενου! και ξερεις τι μου ειπε αφου την εκανε fret dressing και την κοιταξε διεξοδικα?

 

Μου ειπε πως ακομα και με το fret dressing δεν εφτιαξε το προβλημα μιας και η κιθαρα εχει πλαναριστει η ταστιερα οπως και οπως και αλλου ηταν το radius 12'' αλλου 14'' και αλλου οτι να ναι! Και δεν εννοω οτι ειχε φτιαξει compound radius  αλλα αλλα ντι αλλον δλδ στο 8ο ταστο ηταν 12'' και στο 3ο 14'' για παραδειγμα!!  (η κιθαρα απο τη μανα της ειχε κανονικα 12'' radius σε ολο το μηκος)

 

Τεσπα απλως μου γαμησαν μια ταστιερα σε κιθαρα 700.000δρχ μεγια τους με χαρα τους!!

Παλι καλα που ειναι bolt on και σε λιγο καιρο θα κολλησω καινουριο fingerboard πανω στο μπρατσο (το παλιο το εβγαλα πλεον αφου ασχολουμε πλεον με τετοια θεματα και μπορω επιτελους μονος μου να κανω σωστα οπως πρεπει τις δουλειες)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου