Προς το περιεχόμενο

αγορά μουσικού εξοπλισμού


apple42

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας. Θα προχωρήσω σε αγορά μουσικού εξοπλισμού και οι τιμές από 2 ελληνικά καταστήματα (www.tigas.gr και www.gpanagopoulos.com) φαίνεται να είναι αρκετά ανταγωνιστικές σε σχέση με τα γερμανικά και αγγλικά online stores που αναφέρονται συχνά.

Θα ήθελα γνώμες σχετικά με την αξιοπιστία τους (χρόνοι παράδοσης, ποιότητα και κατάσταση προιόντων κατά την παραλλαβή, σφραγισμένα κουτία ή ίσως demo κομμάτια??) καθώς και πως χειρίστηκαν κάποιο ελαττωματικό προιόν, αν έτυχε σε κάποιον από εσάς, καθώς η παραγγελία θα αφορά αρκετά κομμάτια και δεν θέλω να μπλέξω αν κάτι δεν πάει καλά..

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Θα προχωρήσω σε αγορά μουσικού εξοπλισμού και οι τιμές από 2 ελληνικά καταστήματα (www.tigas.gr και www.gpanagopoulos.com) φαίνεται να είναι αρκετά ανταγωνιστικές σε σχέση με τα γερμανικά και αγγλικά online stores που αναφέρονται συχνά.

Θα ήθελα γνώμες σχετικά με την αξιοπιστία τους (χρόνοι παράδοσης, ποιότητα και κατάσταση προιόντων κατά την παραλλαβή, σφραγισμένα κουτία ή ίσως demo κομμάτια??) καθώς και πως χειρίστηκαν κάποιο ελαττωματικό προιόν, αν έτυχε σε κάποιον από εσάς, καθώς η παραγγελία θα αφορά αρκετά κομμάτια και δεν θέλω να μπλέξω αν κάτι δεν πάει καλά..

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

 

 

 

 

εγω πρωτη φορα τα βλεπω...παρε τηλ και ρωτα βασικα ή στειλε μέιλ με τις απορίες σου. αν ειναι όντως σοβαροι θα εχεις μια ενδειξη απο το αν θα παρεις απαντηση και ποσο σοβαρη απαντηση πηρες...μη σου την πουνε που ρωτησες...

 

τωρα που διαβαζω ΤΙΓΚΑΣ = ART SOUND

για την αλλη εταιρια δεν εχω προσωπικη εμπειρια κακα λογια δεν εχω ακουσει εχω την εντυπωση οτι ειναι πολυ σοβαρη εταιρια...φερνει κατι περιεργους διαχυτες ηχου...ERS...καπως ετσι λεγόντουσαν

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν οι διαφορες με thomann ειναι μικρες παρτα απο εδω μη το συζητας καν...!!!

σκεψου μονο οτι εχει εγγυηση επι ελληνικου εδαφους και δε θα χρειαστει σε οποιοδηποτε προβλημα να στειλεις εσυ να επιβαρυνθεις με εξοδα κτλ κτλ...

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν οι διαφορες με thomann ειναι μικρες παρτα απο εδω μη το συζητας καν...!!!

σκεψου μονο οτι εχει εγγυηση επι ελληνικου εδαφους και δε θα χρειαστει σε οποιοδηποτε προβλημα να στειλεις εσυ να επιβαρυνθεις με εξοδα κτλ κτλ...

 

Συμφωνώ και θα προτιμούσα να πάνε τα χρήματά μου σε ένα ελληνικό κατάστημα. Θέλω όμως να ακούσω και την γνώμη κάποιων πελατών τους πρώτα. Κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω αγοράσει από τον Παναγόπουλο δύο φορές και είναι πολύ καλός. Μου έκανε τρομερή εξυπηρέτηση μάλιστα γιατί βιαζόμουν και με τις δύο παραγγελίες και μου τα φερε τα πράγματα μέσα σε 2 μέρες.

 

Κομπλέ άτομο και φέρνει τα πάντα βασικά και σχεδόν πάντα σε τιμές πολύ κοντά σε αυτές του thomann. Απλά το θέμα με τον Παναγόπουλο είναι ότι δεν έχει το "κλασικό" μαγαζί όπου πας και δοκιμάζεις πράγματα κτλπ κτλπ. Εκεί θας πας μόνο αν ξέρεις από πριν τι θες να πάρεις και να το παραγγείλεις απλά και είτε πας και το παίρνεις από κει είτε στο στέλνει σπίτι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ sepsis. Είχαν τα προϊόντα που πήρες εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας;

 

Σε αυτά που ψάχνω οι τιμές στα 2 ελληνικά καταστήματα είναι κοντά ή και κάτω από τα γνωστά αγγλογερμανικά. Καθώς παρακολουθώ τα forums σε καθημερινή βάση τα τελευταία 3 χρόνια, αν και σπάνια ποστάρω, είμαι λίγο επιφυλακτικός γιατί έχω βρει εξαιρετικά λίγες αναφορές για αυτά τα καταστήματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ sepsis. Είχαν τα προϊόντα που πήρες εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας;

 

Σε αυτά που ψάχνω οι τιμές στα 2 ελληνικά καταστήματα είναι κοντά ή και κάτω από τα γνωστά αγγλογερμανικά. Καθώς παρακολουθώ τα forums σε καθημερινή βάση τα τελευταία 3 χρόνια, αν και σπάνια ποστάρω, είμαι λίγο επιφυλακτικός γιατί έχω βρει εξαιρετικά λίγες αναφορές για αυτά τα καταστήματα.  

 

Αυτο μπορεις να το μαθεις εαν ρωτησεις την κατασκευαστρια εταιρεια. Υπαρχουν εταιρειες-καταστηματα που εισαγουν προιοντα και αναλαμβανουν την αντιπροσωπευση του προιοντος στην χωρα τους. Εγω ειχα βρει πολυ χαμηλες τιμες σε προιοντα στην Αγγλια αλλα η εταιρεια που τα διεθετε δεν αγοραζε απο τον Αγγλο distributor αλλα τα εκανε εισαγωγη απευθειας απο Αμερικη. Το μειονεκτημα ειναι οτι εαν παθει βλαβη μεσα στο χρονο της εγγυησης θα καθυστερησει η αντικατασταση του προιοντος αφου ο Αγγλος distributor δεν θα το δεχθει και το προιον θα πρεπει να επιστραφει απο τον ιδιο τον αντιπροσωπο.

 

Λειτουργει περιπου σαν να πας το αμαξι σου σε μη εξουσιοδοτημενο συνεργειο και να να αγορασεις προιοντα που δεν ειναι αναγνωρισμενα απο την αντιπροσωπεια.

 

Νικος    

Recording and Rehearsal Studio

www.fabricaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο μπορεις να το μαθεις εαν ρωτησεις την κατασκευαστρια εταιρεια. Υπαρχουν εταιρειες-καταστηματα που εισαγουν προιοντα και αναλαμβανουν την αντιπροσωπευση του προιοντος στην χωρα τους. Εγω ειχα βρει πολυ χαμηλες τιμες σε προιοντα στην Αγγλια αλλα η εταιρεια που τα διεθετε δεν αγοραζε απο τον Αγγλο distributor αλλα τα εκανε εισαγωγη απευθειας απο Αμερικη. Το μειονεκτημα ειναι οτι εαν παθει βλαβη μεσα στο χρονο της εγγυησης θα καθυστερησει η αντικατασταση του προιοντος αφου ο Αγγλος distributor δεν θα το δεχθει και το προιον θα πρεπει να επιστραφει απο τον ιδιο τον αντιπροσωπο.

 

Ευχαριστώ Νίκο. Καταλαβαίνω το ρίσκο και το δέχομαι και δεν είμαι κατ' αρχήν αντίθετος στο να κάνει μια εταιρεία δική της εισαγωγή, εφόσον είναι αξιόπιστη εταιρεία. Σε αυτό θέλω περισσότερο την γνώμη και εμπειρία των συμφορουμιτών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είμαι κατ' αρχήν αντίθετος στο να κάνει μια εταιρεία δική της εισαγωγή, εφόσον είναι αξιόπιστη εταιρεία.

 

Συμφωνω, γιατι ετσι αυξανεται ο ανταγωνισμος και ο καταναλωτης κερδιζει

 

Νικος

Recording and Rehearsal Studio

www.fabricaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου