Προς το περιεχόμενο

DV247 vs. Thomann - sequel no...?


takisffff

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ ψωνίζω μόνο απο το DV..Οι τιμές τους είναι αρκετά χαμηλότερες.

 

Νομίζω οτι οι τιμές του thomann είναι ακριβότερες και απο των ελληνικών καταστημάτων.

Αν βάλεις και τα αντιγερμανικά αισθήματα που μας δημιουργήσανε τελευταία...  ;D

 

Υπάρχουν πάντως πολλά θέματα για τα δύο αυτά καταστήματα.Κάνε ένα search.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τελευταία φορά που πήρα κάτι από Θωμά και μένα μου ήρθε χτυπημένο και σκισμένο το κουτί. Βέβαια εκεί φταίει η μεταφορική (ο τρόπος που μου παρέδωσαν το δέμα ήταν απίστευτος: ανοίγω πόρτα, μου σκάει πακέτο στα μούτρα και μέχρι να καταλάβω τι έγινε ο ταχυβρώμος την είχε κάνει, εννοείται η χτυπημένη πλευρά ήταν απ'τη μεριά του να μην το δω και τον αρχίσω στα μπινελίκια).

 

Ενημέρωσα όπως όφειλα τον Θωμά (επιβεβαίωσα οτι όλα μέσα ήταν οκ) και αφού ζήτησαν συγνώμη και λοιπά μου είπαν οτι με την πρώτη φάση που θα δω κάτι στραβό σ'αυτά που πήρα να μη διστάσω να τα στείλω πίσω για αντικατάσταση.

 

Την ίδια εποχή έτυχε να παραγγείλω και από dv, και από κει ευχαριστημένος. Τώρα έχει κάτι φοβερές προσφορές end of line για orange, mesa καθώς και φοβερές τιμές σε κάποια eh πετάλια. ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΣΩ ΣΕ GAS ΠΑΛΙ!  ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιδια μονο απο musicstore.....ας ειναι και λιγο πιο ακριβο μερικες φορες...βεβαια ολες κι ολες εχω ψωνισει 10 φορες αλλα και τις 10 πραγματα αξιας 1200€ εως 1800€...δεν μου εχει ερθει ποτε σχισμενο κιβωτιο....κανενα προβληματικο προιον....και γενικα η εξυπηρετηση αμεσοτατη μεσω email...ουτε καν τηλεφωνικως....μεσα σε πεντε εργασιμες ολα σπιτι μου με αντικαταβολη....α και μενω Πατρα που σημαινει οτι μεσολαβει και αλλη εταιρια courier μιας και η Πατρα δεν εχει ups.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καραρχάς πως λενε κάποιοι φίλοι οτι κουτιά απο ΤΗΟΜΑΝΝ βρέθηκαν στον δρόμο αφού ο τρόπος που αποστέλει είναι μεσω ΕΛΤΑ και παραλαμβάνεται το δέμα απο το ταχυδρομικό κατάστημα ...

 

δεύτερον εγω που είχα πάρει πριν καιρό για δοκιμή 2 πετάλια behringer της πλάκας παραγγελία δηλαδή και παρόλα αυτά ήρθαν σε κουτί τεράστιο λεσ και είχε μέσα μικρή κεφαλή φαινόταν και όλο με αφρόδες υλικο και σακουλάκι με φούσκες άρα μούφα η κακή συσκευασία ...

 

τρίτον αν κάποιοι ελληνάρες ταχυδρομικοι υπάλληλοι  παίζουν μπάλα με τα δέματα γιατί βαριούνται να σκύψουν να τα πάρουν απο και πρός το φορτηγό τότε δεν φταίνε ούτε οι άγγλοι ούτε οι γερμανοί οι οποίοι είναι άκρως επαγγελματίες.

Εμένα χτές μου ήρθε μία HIWATT κεφαλή η οποία ήρθε με FEDEX από Αγγλία απο musicstore   το Musicground  λοιπόν εκτός απο το κουτί της HIWATT το οποίο είχε 4 + 4 φελιζόλ πάνω κάτω στις γωνίες δεν είχε κανένα αλλο προστατευτικό μέσο μέσα ...η FEDEX έφερε την συσκευασία λες και την έφεραν πάνω σε βαμβάκι... λοιπόν η συσκευασία του κατασκευαστή είναι τέτοια ωστε να πληρεί τις προδιαγραφές να μην πάθει καμία ζημιά το αντικείμενο, γιαυτό και τα MUSICSTORES βάζουν σαν   B STOCK προιόντα με χαλασμένη συσκευασία.... μην ακούω λοιπόν παπαριές με μια σοβαρή μεταφορική δε προκειται να πάθει ποτέ ζημιά ενα εντικείμενο εκτός αν πέσει πάνω του το κοντέινερ ...η αν πέσει η νταλίκα στην περίπτωση οικονομικής αποστολής σε γκρεμό. Εμένα ήρθε με νταλίκα παρεπιπτόντως αλλά νταλίκα της FEDEX...

 

 

Αυτά τα ολίγα.

www.analogdesignaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι οι "παπαριές" δεν έχουν συμβεί σε σένα δεν σημαίνει πως δεν συμβαίνουν σε άλλους... οπότε ας σεβόμαστε τις γνώμες που παρατίθενται σε αυτό, όπως και σε εκατοντάδες άλλα παρόμοια προηγούμενα θρεντς. Η ασυνέπεια οποιουδήποτε μαγαζιού ή μεταφορικής δεν είναι φρούτο που ανακαλύφθηκε μόλις χτες που άνοιξε το παρόν θρεντ.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι οι "παπαριές" δεν έχουν συμβεί σε σένα δεν σημαίνει πως δεν συμβαίνουν σε άλλους... οπότε ας σεβόμαστε τις γνώμες που παρατίθενται σε αυτό, όπως και σε εκατοντάδες άλλα παρόμοια προηγούμενα θρεντς. Η ασυνέπεια οποιουδήποτε μαγαζιού ή μεταφορικής δεν είναι φρούτο που ανακαλύφθηκε μόλις χτες που άνοιξε το παρόν θρεντ.

 

+1

Ας καταθέτει ο καθένας τις εμπειρίες του χωρίς όμως να αμφισβητεί τους άλλους και να υποστηρίζει το εκάστοτε κατάστημα σαν να είναι μέτοχος! Μην ξεχνάς πως αν έβγαινε κάποιος και μιλούσε έτσι για Ελληνικό κατάστημα θα τον λέγατε τσιράκι, διαφημιστή και διάφορα άλλα...

 

Ναι είσαστε αντικειμενικοί και πάνω απ'όλα συνειδητοποιημένοι καταναλωτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τετοια θεματα εχουν ανοιχτει καμμια 10ρια φορες.Κριμα τα δάκρυα σε φαση παιδια.Το λεω αυτο γιατι ολοι θα αντιμετωπισουμε ψωνιζοντας και τις 2 φασης της παραλαβής κ της εξυπηρέτησης.

 

Η διαφορα ομως με καθετι ελληνικο ειναι πως αν τα παράπονα γινουν στους υπευθυνους αυτοι κατι παραπάνω θα κανουν απ το να μιζεροσυζητιεται για 34596009τη φορα στο νοιζ.Τωρα θυμαμαι πως πηρε ποδι ο Χακιμ,Σαρίμ,Σαγιετ πως σκατα τον λεγανε τον βλαχοελληνοπετσο του θωμα.

 

Περιπλεκεται και περισσοτερο το θεμα οταν εχεις να κανεις με ελληνικο δημοσιο πολλες φορες οποτε χανεται η μπάλα κανονικά.ΚΑι εκει ομως αν πεσει παναγια θα γινει κατι απλα θελει πιο πολυ ζαλισμα.Ολα δυνατα ειναι.

 

Προς το παρον δεν εχω δεχτει παραγγελεια σε χαλια μαυρα ούτε το κουτι της.ΠΕριμένω τον dv αυτη την εβδομαδα λογικα.Θα ενημερωσω αν γινει τπτ χοντρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα θυμαμαι πως πηρε ποδι ο Χακιμ,Σαρίμ,Σαγιετ πως σκατα τον λεγανε τον βλαχοελληνοπετσο του θωμα.

 

 

Μια χαρά στην θέση του είναι ακλόνητος....  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και συνεχιζει να διωχνει κοσμο?

 

Κακο του κεφαλιου τους τοτε αφου θα χασουν τα πολυτιμα και οικονομικα ισχυρα ευρω της ελλαδας.(Θα τους μαραθει τωρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν ήθελα να παραξηγηθώ πριν απλά πρέπει να καταλάβουμε όλοι οτι η συσκευασία εργοστασίου ειναι υπερασφαλής φανταστείτε οτι σε αυτή την συσκευασία φορτώνονται σε κοντέινερ από κορέα και κίνα και κάνουν πολλά μίλια φορτωμένα πάνω στο κατάστρωμα πλοίων που περνάνε τον ωκεανό με μποφόρια και το κούνημα είναι τρελό το λέω σαν γιός καπετάνιου που τα χω δεί ... απλά θα σας λυθούν οι απορίες όταν την στήσετε έξω από τα ΕΛΤΑ , στο αεροδρόμιο στην παραλαβή εμπορευμάτων ,και στισ μεταφορικές όταν διαπιστώσετε την συμπεριφορά στο πανάκριβο εμπόρευμα που περιμένετε από τους κοπρίτες εδώ που στο ένα χέρι έχουν το φραπέ και με το άλλο προσπαθούν να ισοροπήσουν το κουτί με την GIBSON η την PRS των 3000 ευρω  σας :)

 

Στην δική μου περίπτωση περιμένοντας την κεφαλή πήρα τηλέφωνο και ρώτησα την FEDEX αν πρέπει να ελέγξω κατα την στιγμή της παραλαβής η αν το εμπόρευμα είναι ασφαλισμένο για ζημιά και με πληροφόρησαν τα εξής :

 

Δεν ειναι ασφαλισμένο το πακέτο σας ...δηλαδή ο Αγγλος ρίσκαρε να μην ασφαλίσει ένα εμπόρευμα 1000 ευρώ εύθραυστο ???  μάλλον ήταν σίγουρος για την μεταφορική του..

 

Ο τόμαν απότι γνωρίζω χρησιμοποιεί την German Parcel η οποία συνεργάζεται με ΕΛΤΑ και έρχεται οδικώς με νταλίκα γιαυτό και αργεί. Τα ΕΛΤΑ  δεν κανουν αποστολή στο σπίτι μεγάλων πακέτων αλλά τα παραλαμβάνεις από το κατάστημα ΕΛΤΑ πως είναι δυνατόν να λέει κάποιος οτι το άφησαν σε πολυκατοικία???  Αν έρθει με ταχυμεταφορές ελτά παραλαμβάνεις στο σπίτι σου και πάλι ζητάνε ταυτότητα και υπογραφή οτι παρελήφθη σε καλή κατάσταση την υπογραφή την βάζεις στην οθόνη ενός πάλμτοπ και σκανάρεται στα αρχεία ...μήν ακούω παπάτζες ρε παιδιά χρησιμοποιώ τις υπηρεσίες αυτές από το 1999 θα μας τρελάνετε ???? Κανόνας οταν δεις κακοποιημένη συσκευασία εξωτερικά ζητάς να στην ανοίξουν πριν παραλάβεις και έχει ζημιά δεν παραλαμβάνεις ζητάς να το πάνε πίσω.!!  Μην ακούω φανταστικές ιστορίες οτι σου αφήνουν πακέτο χωρίς να το παραλάβει ο ιδιοκτήτης σε διπλανό σπίτι δεν ισχύει !!! Αυτό ισχύει για μικρά πακετάκια τα οποία αν δεν είναι signed for ο ταχυδρόμος των ΕΛΤΑ στο αφήνει όντως στην είσοδο χωρίς να παραληθεί από κανέναν και το βλέπουμε για αγορές πολύ μικρών δεμάτων απο ΕΒΑΥ π.χ ενα pickguard η ένας μαγνήτης αλλά μέχρι εκεί για ποιο μεγάλο δέμα πάλι δεν το παίρνει με το παπάκι ο ταχυδρόμος αλλά παραλαμβάνεται από το ταχυδρομείο.

 

Δεύτερον με πληροφόρησαν οτι καμία μεταφορική δεν αναλαμβάνει FRAGILE αντικείμενα, η ασφάλιση είναι για απώλεια μόνο η για καταστροφή από ατύχημα υπαιτιότητας τους δεν ισχύει για γρατζουνιές κτλ ισχύει μόνο για κακοποίηση της συσκευασίας με αποτέλεσμα ζημιάς στο αντικείμενο από υπαιτιότητα τους αλλά το αντικείμενο όπως κιθάρα ή ενισχυτής δεν θεωρείται εύθραυστο !!!

 

www.analogdesignaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου