Προς το περιεχόμενο

DV247 vs. Thomann - sequel no...?


takisffff

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κ εγώ έχω απορήσει γιατί αγοράζουν οι περισσότεροι από thomann ενώ ο Αγγλος είναι φθηνότερος.Κάτι έχω ακούσει πως ο thomann δίνει 3 χρόνια εγγύηση αντίθετα απ το dv247 που δίνει λιγότερα.Είναι αλήθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Όχι: http://www.dv247.com/page/Terms#four-year-warranty

 

Aν και το θρεντ δεν είναι για αυτό το σκοπό, δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που λες, πάντως να πω ότι εγώ έχω κακή εμπειρία από τον Ντιβή ενώ άριστη από τον Θωμά.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι: http://www.dv247.com/page/Terms#four-year-warranty

 

Aν και το θρεντ δεν είναι για αυτό το σκοπό, δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που λες, πάντως να πω ότι εγώ έχω κακή εμπειρία από τον Ντιβή ενώ άριστη από τον Θωμά.

ουσιαστικά το θρεντ έχει το σκοπό να ενημερωθώ για μιά αγορά που θέλω να κάνω,

και η ερώτηση για το DV και τον Θωμα ειναι μέσα σ'αυτό το πλαίσιο.

Γιά πές μας λοιπόν για τις καλές και κακές σου εμπειρίες, που ξέρεις μπορεί να μας γλυτώσεις απο καμιά στραβή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις έχω θίξει στο παρελθόν... αυτές και άλλες παρόμοιες βρίσκονται στα δικά τους θέματα στην κατηγορία "Αγορά", και κάνουμε μια προσπάθεια να έχουν αντιπροσωπευτικό τίτλο και να είναι οντόπικ έτσι ώστε να τα βρίσκει και να τα συμβουλεύεται κάποιος όταν τα χρειαστεί.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην το παίζω μυστήριος, από τον Θωμά έχω άριστες εντυπώσεις ενώ από τον Ντιβή είχε υπάρξει ασυννενοησία, παροιμιώδης καθυστέρηση και δούλεμα, και το απόλυτο κερασάκι στην τούρτα ήταν η πρωτοφανής ενέργεια της UPS να... βάλει κάποιον ΑΣΧΕΤΟ να υπογράψει στη θέση μου για την παραγγελία μου, που βρέθηκε μετά από 2 βδομάδες ΠΕΤΑΜΕΝΗ στην είσοδο μιας πολυκατοικίας σε μια διεύθυνση που δεν είχε σχεδόν ούτε ένα γράμμα κοινό με τη δικιά μου, 10 λεπτά μακριά από το σπίτι μου (??!?). Μετά από ένα ατελείωτο σήριαλ, προσπάθησαν να τα μπαλώσουν αλλά με μεγάλη ανεπάρκεια, και φυσικά με έχασαν από πελάτη.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τον thomann αγορασα μια φορα (2 Delta Pro και κατι αλλα πραγματα).

Η εντυπωση που μου αφησε ηταν χειριστη.

Η επικοινωνια μου με τον "γνωστο κυριο" μου αφησε κακιστη εντυπωση γιατι ηταν τουλαχιστον αγενης και ειχε υπερβολικα πολυ υφος, χωρις ποτε εγω να φερθω αναλογα. (τουναντιον δε)

Το κιβωτιο εφτασε στο σπιτι ΞΕΣΚΙΣΜΕΝΟ, τα μεγαφωνα ειχαν σχεδον βγει απο τα κουτια τους και μαλιστα το ενα ηταν και ελαφρως γρατζουνισμενο (απο τη μερια του μαγνητη ευτυχως) γιατι προφανως ηρθε σε επαφη με το εδαφος απο τα ανοιγματα του κιβωτιου.

 

Βεβαια δεν μπορω να ξερω σε τι κατασταση εφυγε το κιβωτιο απο τις εγκαταστασεις τους, αλλα το ολο packaging ηταν επιοικως ερασιτεχνικο, κακο και επ'ουδενι δεν θυμιζε "μεγαλο μουσικο οικο".

 

Το μονο θετικο ηταν οτι τιποτε δεν ειχε υποστει βλαβη, οποτε τελικα δεν μπηκα στον κοπο να τα επιστρεψω.

 

Το θεμα ομως ειναι οτι αυτο ηταν ενα και μοναδικο δειγμα και δεν ειναι δυνατον να εξαχθει ασφαλες συμπερασμα για το συνολικο ποιον της επιχειρησης.

 

Η ολη "συνεργασια" μαζι τους ομως μου αφησε την εντυπωση της αλαζονιας μιας σχεδον ...μονοπωλιακης τακτικης.

 

Απλα, θα το σκεφτω πολυ σοβαρα να αγορασω ξανα κατι απο αυτους.

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κιβωτιο εφτασε στο σπιτι ΞΕΣΚΙΣΜΕΝΟ

 

+10

Και μενα το κουτι, σε αγορα λιγο πριν τα χριστουγεννα, ηταν ΧΑΛΙΑ. Δοξα το θεο ηταν καλα τα πραματα, αλλα ακομα και κατι φουσκωμενες ζελατινες που ειχαν μεσα και καλα για να μην κοπανανε τα πραματα απο το περα δωθε, ηταν λες και μπηκαν εντελως τυπικα.

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμβαινουν κ στα καλύτερα σπιτια ατυχιες.Οι περισσοτεροι δεν εχουν προβλήματα.

 

Απ την αλλη ομως οταν φτανεις να λειτουργεις σε σχεδον μονοπωλιακο καθεστως παγκοσμιως σου δινει αλλο αέρα.Εκει γινεσαι λίγο Ελληνας.

 

Ολα καλα κι ολα ωραια και τα παράπονα στο μαγαζι.Εδω στο νοιζ δεν τους κοβεται κ τπτ αν γραφτουν αρνητικα σχολια.Η τιμη ειναι αυτη που θα βοηθήσει παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου