Προς το περιεχόμενο

Μπας και είμαι πλεονέκτης με τα συνθ?


metallicus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

FM έχει το alesis fusion  :)Τα πάντα έχει το άτιμο αν και η συγκεκριμένη μηχανή δν είναι ότι ήθελα μιας και περιορίζεται.Neeq  το σκέφτηκα αυτό που λες και έψαχνα για alto sax ;D .Μάλλον έχω πρόβλημα τελικά  :)Thx πάντως για τις απαντήσεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eννοείτε σαν ξεχωριστό μηχάνημα?διότι μηχανή virtual analog έχει και το fusion και είναι αρκετά καλή.Εντάξει δν είναι και Nord lead αλλά έχει παρόμοιο ήχο με το ion/micron.Τι λέτε?

 

Θα έλεγα να προτιμήσεις κάτι που θα έχει εντελώς διαφορετικό ήχο από τον εξοπλισμό που ήδη διαθέτεις. Το Nord Lead, αν και industry standard και περίφημο στον σχεδιασμό του, έχει μια ελαφριά, ανεπαίσθητη αλλά υπαρκτή "ψυχράδα" που ποτέ δεν μου άρεσε. Θα πρότεινα πάντως κάτι εντελώς έξω από την φιλοσοφία και τον τρόπο λειτουργίας των μηχανών σύνθεσης που έχεις συνηθίσει, ίσως πχ. με ένα Moog Little Phatty, ένα Doepfer Dark Energy, ένα DSI Τetra κλπ. (ή και σε υψηλότερα βαλάντια).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή ιδέα. Και αν βαρεθεις με το moog μπορεις να προσπαθησεις να φτιαξεις ασχημο ηχο. Θα σου παρει χρονια αυτη η προσπαθεια :D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

E τοτε παρε Microkorg XL που εχει και ωραιο vocoder, εχει και το μικροφωνακι μεσα, θα πετας ρομποτικες φωνες εκει που δεν το περιμενει η μπαντα!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απιστευτοι ηχοι, ειναι οτι πρεπει για ambient & drone καταστασεις!

Αλλα για καθημερινη χρηση σε δημοφιλη μουσικη δεν νομιζω να κανει και πολλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου