Προς το περιεχόμενο

βοηθεια για laptop


rokman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν θες laptop για τετοια δουλεια κοιτας για lenovo, dell, apple το οποιο σημαινει απο 800 και πανω

 

οχι οτι με acer που ειναι value for money δε θα κανεις δουλεια αλλα δε θα εχεις τα ιδια ατου με τις παραπανω εταιριες

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω φιλε μου απλα θα παρω ενα σταθερο μεγαλο για την κυρια δουλεια και θελω απλως ενα laptop για τις προχειρες δουλειες απλα να ειναι αξιοπιστο και να μην μου βγαζει την πιστη,με προβληματιζει η μικρη θονη δεν ξερω πως θα ειναι η ανπτυξει στο cubese ευχαριστω παντως

-montaz-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποιο μέλος που δουλεύει σε service για laptop  έγραψε πριν λίγο καιρό πως τα acer είναι τα πλέον ζημιάρικα, είναι το 50% της δουλειάς του

 

πρότεινε Dell, Toshiba τότε, θυμάμαι

 

15" σε λαπτοπ ΔΕΝ είναι μικρή οθόνη  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι η 15.6 ειναι μια χαρα...αν προβληματιζεσαι ομως θα πας σε παραπανω λεφτα για ΚΑΛΟ μηχανημα 1000+ ή παίρνεις ενα desktop με μια 24αρα ή 2 22αρες και ξεμπερδεψες

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αγορά ενός laptop ίσως φαντάζει για πολλούς ως η πιο εύκολη και γρήγορη λύση, δεν είναι όμως η σωστότερη. Το στήσιμο ενός γρήγορου και δυνατού desktop θα αποφέρει περισσότερη ισχύ και ευελιξία, καθώς μπορείς να προσθέσεις ή να αφαιρέσεις ό,τι θελήσεις, και επιπλέον μπορείς να έχεις δύο μεγάλες οθόνες, που είναι τεράστιο πλεονέκτημα όταν θέλεις να βλέπεις και να δουλεύεις ταυτόχρονα με πολλά VSTs και το μίκτη του DAW.

 

Tώρα εύλογα θα ρωτήσει κάποιος: "Εσύ τι έχεις; desktop ή laptop;". Κι όμως, κι εγώ laptop έχω  πάρει ;D, κυρίως λόγω έλλειψης χώρου, αλλά και γιατί χρησιμοποιώ το laptop μου σε πρόβες και live.

 

Με την πρώτη ευκαιρία όμως θα αναβαθμιστώ σε κάτι σταθερό. Πάντα στο πίσω μέρος του μυαλού μου βρίσκεται η εικόνα ενός desktop μηχανήματος, με όλη την άνεση που συνεπάγεται αυτό, με τις δύο 22άρες οθόνες του κλπ κλπ. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δικια μου γνωμη, μια χαρα κανει για αυτο που θες. Δηλαδη, πριν 3 χρονια, δεν μπορουσαμε να δουλεψουμε? Και πολλα κανάλια μπορεις να εχεις, και vsts και απ'ολα....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφέστατα, την ισχύ την έχουν οπωσδήποτε τα σημερινά laptops (και όχι μόνο τα σημερινά, ακόμα και με 2ετίας μηχάνημα κάνεις τη δουλειά σου, αρκεί να έχει ικανοποιητική RAM και διπύρηνο επεξεργαστή). Απλά δεν είναι και τόσο λογική απόφαση να πας σε laptop αν δεν έχεις συγκεκριμένες ανάγκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως εχω πει και παραπανω εχω εναν σταθερο παλιο  1,7chzμε 1γκιγκα μνημη και δυο οθονες 17''και 19'' τον οποιο θα αντικαταστησω με πιο καινουργιο,και παραληλα θελω να παρω και ενα laptop,παλιοτερα ειχα μια οθονη 15'' πριν χρονια δηλαδη,και επειδη τωρα εχω συνιθησει στις μεγαλες οθονες προβληματιζομαι για την 15,6''ενος laptop,μια και δεν εχω καποιον κοντινο φιλο που να δουλευει cubese η nuendo σε τετοια οθονη δεν ξερω τι ανπτυξη θα εχει γιαυτο ψαχνω βοηθεια απο καποιον που δουλευει αυτα τα προγραματα σε τετοια οθονη,ευχαριστω παντως παιδια ολους σας.

-montaz-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που μπορεί να γίνει είναι να πάρεις ένα laptop με 15άρα οθόνη και μετά να αγοράσεις και μία επιπλέον οθόνη 19ιντσών ή και παραπάνω, την οποία θα συνδέσεις στην έξοδο VGA του laptop.

Προσωπικά δουλεύω το Cubase στο laptop μου που έχει 15άρα οθόνη και σαφώς δεν είναι ό,τι καλύτερο. Έχω δοκιμάσει να συνδέσω επάνω του την οθόνη του desktop μου και τα πράγματα είναι σαφώς καλύτερα. Μπορείς πολύ εύκολα να επεκτείνεις την επιφάνεια εργασίας του Cubase και να ρυθμίσεις να βλέπεις ό,τι θέλεις σε όποια οθόνη θέλεις, π.χ. να αναθέσεις το μίκτη ή κάποια vst στη δεύτερη οθόνη, ενώ τα tracks του προγράμματος θα είναι στην κύρια οθόνη του υπολογιστή. Γι' αυτή τη δουλειά πάντως είναι καλύτερη η χρήση κάποιου desktop υπολογιστή, όπου μπορείς να συνδέσεις άνετα δύο μεγάλες οθόνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου