Προς το περιεχόμενο

Little Mark Tube, Κεφαλή μπάσου - Γνώμες?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

 

 

Σε ένα μικρό μαγαζί οι απαιτήσεις σε watt δεν είναι τραγικές, ειδικά αν υπάρχει και PA, ίσα ίσα για μόνιτορ για εσένα θα είναι ο ενισχυτής.

 

Πέστα βρε εύη... Στα μπαράκια που παίζουμε δεν χρειάζεται να πας με την... ντουλάπα. Εδώ καλά- καλά δεν χωράμε εμείς πάνω στην σκηνή... Όταν θα πάρεις το θηρίο σε ένα τέτοιο stage, για να παίξει θα πρέπει να το γκαζώσεις... Φαντάσου όμως να έχουν όλοι από ένα θηρίο... Ηχητική πανδαισία...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν θα πάρεις το θηρίο σε ένα τέτοιο stage, για να παίξει θα πρέπει να το γκαζώσεις...

 

Καλα, ο little mark , οπως και το συνολο σχεδον των Solid state ενισχυτων μπασου, παιζει το ιδιο καλα με το μαστερ στο 2 και στο 9 οποτε τον ανοιγεις οσο απαιτειται καθε φορα. Αυτο βεβαια δεν αναιρει το οτι δεν χρειαζομαστε εδω θηρια για να βγουμε. Εγω π.χ. παω κατα κανονα χωρις ενισχυτη στα live (Sansamp -> κονσολα και απο καπου να ακουω τι παιζω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλα, ο little mark , οπως και το συνολο σχεδον των Solid state ενισχυτων μπασου, παιζει το ιδιο καλα με το μαστερ στο 2 και στο 9 οποτε τον ανοιγεις οσο απαιτειται καθε φορα. Αυτο βεβαια δεν αναιρει το οτι δεν χρειαζομαστε εδω θηρια για να βγουμε. Εγω π.χ. παω κατα κανονα χωρις ενισχυτη στα live (Sansamp -> κονσολα και απο καπου να ακουω τι παιζω).

+10 σωστός.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι οτι η κεφαλή που επέλεξα είναι κάπως πάνω απο τα οικονομικά μου κυβικά και εκτός αυτού έχω και άλλες ανάγκες.

 

Συνολικό budget είναι 1000€ ή τέλος πάντων μέχρι το τέλος του επόμενου μήνα ευελπιστώ να γίνουν τόσα.

Απο κει και πέρα θέλω να πάρω κάτι στα πλαίσια του ποσού αυτού.

Κρίνω βάσει αυτών που έχω ακούσει και διαβάσει στο internet.

Αυτός που λες Εύη καλός φαίνεται, σε προσιτή τιμή και υπάρχει και το αβαντάζ της ευκολότερης μετακίνησης.

Greg Howe scares me..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε και γω στο ψαξιμο ειμαι θελω ενα κεφαλοκαμπινο περισσοτερο για τα live ετυχε να παιξω  με ASHDOWN MAG 300H και ειναι super τιμη-αποδοση!

ASHDOWN MAG 300H EVO II

ASHDOWN MAG410T

http://www.thomann.de/gr/ashdown_mag_300h_bundle.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου