Προς το περιεχόμενο

Ρυθμίσεις για Marshall Bluesbreaker 2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα...Μπαίνω κατευθείαν στο ψητό. Έπεσε στα χέρια μου σήμερα το BB2, το οποίο σκοπεύω να χρησιμοποιήσω αύριο σε live. Το έχω δοκιμάσει μεν και μου αρέσει ο ήχος του αλλά επειδή είναι λίγος ο χρόνος και δεν προλαβαίνω να το ψάξω πολύ, αν μπορεί κάποιος να προτείνει κάποια ρύθμιση για riff και solo θα βοηθούσε πολύ. Έχω ψάξει στο forum σχετικά και βλέπω ότι έχει αρκετούς οπαδούς το εν λόγω πετάλι, αλλά δε βρήκα κάτι πιο συγκεκριμένο γι'αυτό που θέλω.

 

Για να βοηθήσω κι εγώ με τη σειρά μου, όποιον μπει στον κόπο να βοηθήσει, να πω ότι το πετάλι θα χρησιμοποιηθεί με μια Squier με Seymour Duncan hot rail humbucker στο bridge, κι έναν Fender Deluxe reverb.

 

Το ρεπερτόριο θα ναι κλασσικό rock/blues. Gallagher, Skynyrd, Clapton ten Years After. Κι από λίγο πιο βαριά λίγο Down και Danzig.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον πετάξει κάποια ιδέα. Πραγματικά θα κάνει ένα μεγάλο καλό  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου