Προς το περιεχόμενο

Αντιπρόσωπος Steinberger


fleamail

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρει κανείς τι έχει γίνει με τα προιόντα της Steinberger. Όλα τα ευρωπαικά καταστήματα μου λένε ότι δεν φέρνουν πλέον προιόντα της και σε αμερικάνικα δεν μπορώ να βρώ τίποτα, εκτός από το musicians friend που δεν στέλνει Ελλάδα. Συγκεκριμένα ψάχνω για το μπάσο Synapse...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το musicians friend τα έχει πάρει αποκλειστικότητα προς το παρόν.

Επειδή το ήθελα και εγώ πριν κάτι μήνες το έψαξα πολύ.

Απο Γερμανία μου είπαν μετά από 6 μήνες.

Απο musicians friend όπως ξέρεις δεν στέλνουν Ελλάδα.Και ευτυχώς βέβαια γιατί ποιός ξέρει τι κερατιάτικα θα έπρεπε να πληρώσουμε εδώ.

Απογοητεύθηκα όμως όταν έμαθα πως είναι made in Korea.

Γιατί δεν νομίζω νάχει καμία σχέση με το πολύ καλό XL-2.

Ίσως είναι καλύτερο απο το Spirit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Musik produktiv ενώ τα έχουν στο site όταν έκανα την παραγγελία μου είπαν ότι δεν συνεργάζονται ποιά. Στο site της steinberger δεν έχει dealers, στο ebay δεν πουλάει κανείς το παραμικρό! Σε όλα τα περιοδικά υπάρχει διαφήμηση! Τι στο #$$%^^& γίνεται. Όσο για το made in korea κάνεις λάθος είναι made in USA 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Επειδή η εταιρία ανήκει στην Gibson πλέον, o αντιπροσωπος είναι το Bonstudio. Κάνε μια ερώτηση.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για το made in korea κάνεις λάθος είναι made in USA 100%

 

Μου αρέσει φίλε fleamail το 100%. :lol: Το made in USA το διάβασες κάπου ή επάνω στο όργανο?Το λέω αυτό γιατί στην τελευταία έκθεση της Φρανκφούρτης στο περίπτερο της Gibson υπήρχαν 2 Synapse με τη στάμπα made in Κorea.Για δες και εδώ:http://www.harmony-central.com/Bass/Data4/Steinberger/Synapse_XS_15FPA-1.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε robas έχεις δίκιο. Μπερδεύτικα με τον EMG που φοράει που είναι made in USA. Δεν με χαλάει όμως καθόλου γιατί αν ήταν αμερικάνικο θα έκανε 3000 ευρώ όπως το παλιό XL. Kαι στο bon studio τα ίδια μου είπαν ότι και στα υπόλοιπα ευρωπαικά καταστήματα. To musicyo δεν έχει το συγκεκριμένο μοντέλο και άσε που δεν σημφέρει από πλευράς μεταφορικών και τελωνείων. Μου φαίνετε θα αγοράσω ένα πατίνι τελικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι ξερω το musikYo , εχει τα προιντα steinberger , και αμερικανικα

και μη . Εχω παραγγειλει απο το συγκεκτιμενο παλαιοτερα καποια

πραγματα και ηταν 'ταχυτατοι' , 'εξυπηρετικοτατοι' . Και εχουν ορισμενα

πολυ φθηνα πραγματα , για την ποιοτητα τους δεν ξερω ,

 

για οποιδηποτε προιον steinberger αν τους ρωτησεις θα σου απαντησουν

 

alp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρόν fleamail

θα σου έλεγα να ξεχάσεις το Synapse.Ούτε στα μαγαζιά της Αμερικής δεν υπάρχει.Μόνο στο MusiciansFriend.Και σωστά λες ότι το μόνο USA's είναι ο μαγνήτης Είμαι και εγώ κολλημένος με τα Steinberger (από πλευράς ήχου αλλά και design) καθότι είχα το XL-2 και έκανα τη βλακεία να το δώσω πριν 5 χρόνια.Ήταν όργανο παντός καιρού.Κορυφαίο!Αν πάντως πέσει στα χέρια σου κάποιο μεταχειρισμένο χτύπα το με κλειστά μάτια και άσε το Synapse.Γιατί δίνοντας τα ωραία σου χρήματα (περίπου 900 euro χωρίς δασμούς)) γι'αυτή τη γκόμενα, έχεις την απαίτηση εκτός από όμορφη να έχει και κάποια αισθήματα :lol: Και τα αισθήματα φαίνονται αφού τη δοκιμάσεις. :) Αυτή είναι η άποψη μου τουλάχιστον στα χρόνια που έφαγα με αυτό το κο(κα)λοόργανο.Και αντί για πατίνι πάντως θα σου πρότεινα να δείς και κάποια άλλα αξιόλογα (κυρίως Γερμανικά) όργανα που ύπάρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπερα παιδες . θα ηθελα την βοηθεια σας για ενα θεμα που με απασχολει.

 

Θελω να τσεκαρω την Αμερικανικη  εταιρια  steinberger  αλλα δεν υπαρχει κανενας αντιπροσωπος στην ελλαδα . Μηπως εχει κανεις απο εσας ασχοληθει με αυτη την μαρκα καθως ηθελα να ρωτησω μερικα χαρακτηριστικα της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου