Προς το περιεχόμενο

αγορα ibanez


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ωραίο link...πές τους να συμπληρώσουν και το τι γίνεται όταν αρχίζει να πέφτει το sealer-μπογιά-λούστρο...μπας και βγεί κανένα νόημα

 

τι θες να πεις? οτι αλλαζει το ολο αποτελεσμα μετα απο αυτη τη διαδικασια?

...η ηταν ειρωνικό ως προς το post μου?  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τι θες να πεις? οτι αλλαζει το ολο αποτελεσμα μετα απο αυτη τη διαδικασια?

...η ηταν ειρωνικό ως προς το post μου?  ;D

Είναι ένα θέμα που το έχουμε ξε-σκίσει εδώ μέσα...ο καθένας πιστεύει ότι θέλει να πιστεύει. Αλλά μεγάλα παιδιά είμαστε...σκέψου και πές μου. Πέρνω ένα κομμάτι ξύλο, το πλακώνω στα χημικά για να κλέισουν οι πόροι (αυτό ως την αναπνοή), το κάνω σχεδόν πλαστικό με μπογιές και λούστρα...μετά κρέμες και γυαλίσματα...είναι δυνατόν να ισχύει το λink σου?.

Προφανώς και είναι ένας γενικός μπούσουλας...αλλά ας μην ξεχνάμε οι κιθάρες μας και οι ενισχυτές, έχουν ένα (ή περισσότερα) κουμπάκια που λέγονται Tone...για τα "ζωηρά" και ατίθασα ξύλα ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ένα θέμα που το έχουμε ξε-σκίσει εδώ μέσα...ο καθένας πιστεύει ότι θέλει να πιστεύει. Αλλά μεγάλα παιδιά είμαστε...σκέψου και πές μου. Πέρνω ένα κομμάτι ξύλο, το πλακώνω στα χημικά για να κλέισουν οι πόροι (αυτό ως την αναπνοή), το κάνω σχεδόν πλαστικό με μπογιές και λούστρα...μετά κρέμες και γυαλίσματα...είναι δυνατόν να ισχύει το λink σου?.

Προφανώς και είναι ένας γενικός μπούσουλας...αλλά ας μην ξεχνάμε οι κιθάρες μας και οι ενισχυτές, έχουν ένα (ή περισσότερα) κουμπάκια που λέγονται Tone...για τα "ζωηρά" και ατίθασα ξύλα ;D

 

Όσο αναφορά για κιθαρες που δεν εχουν λουστρα και μπογιες?...Εξαιρούνται του κανονα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο αναφορά για κιθαρες που δεν εχουν λουστρα και μπογιες?...Εξαιρούνται του κανονα?

Ακουστικές-κλασσικές? Σίγουρα...διάβασε τι έγραψε πρόσφατα ο Κος Γύπας.

Να σου προσθέσω και κάτι ακόμα. Το link σου δεν λέει ότι 2 κομμάτια ιδιού ξύλου, από το ίδιο δένδρο μπορεί να είναι πολύ διαφορετικά, έτσι λοιπόν οι κανόνες πάνε στα σκουπίδια....

Άρα, όπως λέει και ο φίλος Miltos23, πιάσε την κιθαρούλα, δές εάν σου κάθεται σαν όργανο στο χέρι, εάν νοιώθεις ότι φτιάχτηκε για σένα...όλα τα άλλα είναι για να γεμίζουμε σελίδες...θές να συζητήσουμε και το πώς κάποιος δοκιμάζει μία κιθάρα πρίν την αγοράσει? Και αυτό έχει πλάκα!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.θές να συζητήσουμε και το πώς κάποιος δοκιμάζει μία κιθάρα πρίν την αγοράσει? Και αυτό έχει πλάκα!!!

 

Στο πέμπτο αστρο θα αρχίσεις το μαστιγομα?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πέμπτο αστρο θα αρχίσεις το μαστιγομα?

1) Δεν θα μου το δώσουν ποτέ γιατί δεν είμαι σοβαρός!!!

2) Η ώρα είναι 5.30 και έχω πήξει στο γραφείο...άσε με να κάνω και κανένα καλαμπούρι...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Δεν θα μου το δώσουν ποτέ γιατί δεν είμαι σοβαρός!!!

2) Η ώρα είναι 5.30 και έχω πήξει στο γραφείο...άσε με να κάνω και κανένα καλαμπούρι...

 

Εγινε φιλε μου ;)..δεν ειχα και εγω κακο σκοπο....αλλα εχω δει και ηλεκτρικες χωρις λουστρα και μπογες...απορία μου δηλ. εξέφρασα να μαθω για να ξερω τι και πως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αλλα εχω δει και ηλεκτρικες χωρις λουστρα και μπογες...απορία μου δηλ. εξέφρασα να μαθω για να ξερω τι και πως.

Βεβαίως και υπάρχουν...αλλά είναι το 0,002% του συνόλου.

Ορίστε και κάποιες που (κατασκευαστικά) μου αρέσουν πάρα πολύ

http://www.organicguitars.co.uk/index.php?id=concept&did=0

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..να μην τα ξαναγραφω

Το link σου δεν λέει ότι 2 κομμάτια ιδιού ξύλου, από το ίδιο δένδρο μπορεί να είναι πολύ διαφορετικά, έτσι λοιπόν οι κανόνες πάνε στα σκουπίδια....

..να μην τα ξαναγραφω

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου