Προς το περιεχόμενο

SV1-Nord Electro 3


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια ειμαι μια ανασα πριν αγορασω ενα απο τα δυο.Σασ παρακαλω θα ηθελα να ακουσω τις αποψεις αυτον που εχουν ενα απο τα δυο η αυτων που γνωριζουν ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η διαφορα τους είναι η εξης απλη. Στα ηλεκτρικα πιανα το Sv είναι πολυ καλυτερο. Hammonds ομως δεν...πολυ χαλι για τοσο ακριβο οργανο.

 

Το Νord εχει πολυ ωραιο hammond αλλα και καλα ηλεκτρικά πιανα.

 

Αν θες να παιζεις μονο rhodes, Sv που εχει και μερικους ακομα ήχους (πχ πολυ ωραιο κλαβι).

 

Αν θες και hammond, μονοδρομος το Nord. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δυο μοντελα ειναι πολυ παρομοια σε δυνατοτητες και τιμη. Εγω εχω το nord αλλα και το korg θα με ενδιεφερε.

 

Καλυτερα να τα δοκιμασεις και τα δυο και μετα να αποφασισεις.

 

 

Νικος

Recording and Rehearsal Studio

www.fabricaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΔΙΑ ΈΧΩ ΑΚΡΙΒΩς ΤΟ ΙΔΙΟ ΔΙΛΗΜΜΑ. επειδή στη Θεσσαλονίκη δεν μπορω να δοκιμασω το NORD ELECTRO 3 σε κανένα μαγαζί υπάρχει κάποιος που το έχει ώστε να το δοκιμάσω? Αντίθετα το korg sv1 το δοκίμασα αλλά δεν εντυπωσιάστηκα. Τα wurli/rhodes δεν μου φάνηκαν τίποτα εντυπωσιακό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Korg σε αυτο το μοντελο με αφησε αφωνο με αρνητικη εννοια ομως.

Κατεβα στην Αθηνα να δεις απο κοντα τα μοντελα που σε ενδιαφερουν,αλλα η Nord θα σε εκπληξει σε τομεις ηχου,στυλ,εμφανισης.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΔΙΑ ΈΧΩ ΑΚΡΙΒΩς ΤΟ ΙΔΙΟ ΔΙΛΗΜΜΑ. επειδή στη Θεσσαλονίκη δεν μπορω να δοκιμασω το NORD ELECTRO 3 σε κανένα μαγαζί υπάρχει κάποιος που το έχει ώστε να το δοκιμάσω? Αντίθετα το korg sv1 το δοκίμασα αλλά δεν εντυπωσιάστηκα. Τα wurli/rhodes δεν μου φάνηκαν τίποτα εντυπωσιακό

 

Γιατι δεν κοιτας σε κανενα στουντιο στην Θεσσαλονικη μηπως και το εχουνε για προβες.

 

Νικος

Recording and Rehearsal Studio

www.fabricaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωρα να σε ρωτησω και εγω κατι. :)

Τα πληκτρα του nord electro 3 ειναι βαρυκεντρισμενα σαν stage πιανο η απλα πληκτρα keyboαrd;

Τι διαφορα εχουν με nord stage;

Για το sv1 δεν γνωριζω τιποτα αλλα  τα digital πιανα της Korg δεν μου αρεσαν καθολου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω οτι τo nord electro 3 εχει και μεγαλη sample μνήμη και μπορεις να φορτώσεις οτι δειγμα ήχων θες. Απο ρεαλιστικά strings και mellotrons μέχρι analog ήχους απο Nord Lead/Modular! Γενικά υπάρχει μεγαλη βιβλιοθηκ και το έχουν πολυ προσεγμένο σε σχέση με το 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου