Προς το περιεχόμενο

Τι ηχεια να παρω? (για Guitar Rig 4 mobile)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 χρόνο αργότερα...

γεια σας παιδιά

συγνώμη που ξεθάβω αυτό το θέμα, αλλά έχω και εγώ το Guitar Rig 4 Mobile και ψάχνω για ηχεία. Μέχρι στιγμής χρησιμοποιώ ακουστικά τα οποία είναι μια χαρά, αλλά θέλεις μερικές φορές να ταρακουνήσεις λίγο το σπίτι :p

 

Έψαξα λίγο στο forum για παρόμοια θέματα αλλά θέλω κάτι με χαμηλό budget, δηλαδή όχι πάνω από 150 Ευρώ. Ενδιαφέρομαι για ένα ζευγάρι ηχείων το οποίο θα χρησιμοποιώ μόνο για οικιακή χρήση, όχι professional, οπότε αυτό που με ενδιαφέρει είναι να βγαίνει ένας ικανοποιητικός ήχος για τα amateur αυτιά μου ;)

 

rock on  ;D

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να πας σε αυτά τα m-audio που είναι κλασσική λύση για home χρήση με guitar rig κτλ.

http://www.thomann.de/gr/maudio_av40_studiophile.htm

 

Αν υπάρχει δυνατότητα για κάτι λίγο παραπάνω απο το budget σου προτείνω ανεπιφύλακτα αυτά που είναι πολύ καλά ηχεία και σαφώς ένα επιπεδο παραπάνω απο τα μικρά m-audio.

 

http://www.thomann.de/gr/esi_near05_aktive_nahfeldmonitore.htm

 

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ESI είναι φθηνά nearfield studio monitor.

Μην περιμένεις να ακουστουν σαν dynaudio γιατι θα απογοητευτεις οικτρα.

Πολύ flat ηχεία δεν είναι ,αλλά είναι αρκετά καλά και δυνατά (75W RMS έκαστο).

Για τα λεφτα που κοστίζουν ακούγονται υπέροχα και έχει τύχει να κανω μίξη και να συγκρίνω μίξεις στα συγκεκριμένα και δεν με απογοήτευσαν. Για ένα μικρό low budget home studio πιστεύω ότι στέκονται μια χαρά σαν main monitors.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι επειδη ειμαι ψιλοασχετος με monitor. Στο pc μ εχω ενα σετακι 5.1 ηχεια τα οποια εχουν αρχισει να συζηταν πολυ στενα με τον αγιο πετρο... Οποτε λεω να αλλαχτουν. Μπορω να παρω monitor? πχ τα ESΙ που προταθηκαν? Συνδεονται πανω σε απλη καρτα ηχου του στυλ soundblaster xfi? Επισης μπορω να τα συνδεσω απευθειας πανω στο podhd500 με xlr η απλο tsr κ να εχω ηχο εκει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι επειδη ειμαι ψιλοασχετος με monitor. Στο pc μ εχω ενα σετακι 5.1 ηχεια τα οποια εχουν αρχισει να συζηταν πολυ στενα με τον αγιο πετρο... Οποτε λεω να αλλαχτουν. Μπορω να παρω monitor? πχ τα ESΙ που προταθηκαν? Συνδεονται πανω σε απλη καρτα ηχου του στυλ soundblaster xfi? Επισης μπορω να τα συνδεσω απευθειας πανω στο podhd500 με xlr η απλο tsr κ να εχω ηχο εκει?

 

Η απάντηση σε όλες τις ερωτήσεις σου είναι ... ναι.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου