Προς το περιεχόμενο

Νίκος Τουλιάτος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτοαποκαλειται πρυτανης

 

Οι μόνοι πρυτάνεις που ξέρω εγώ είναι ο DJ Πρύτανης απ'τα ΗΜΙΖ και ο Dean...Martin  :D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αυτοαποκαλειται πρυτανης

 

Οι μόνοι πρυτάνεις που ξέρω εγώ είναι ο DJ Πρύτανης απ'τα ΗΜΙΖ και ο Dean...Martin  :D

 

δεν εβαλα τονο. πρύτανης ειναι οχι πρυτάνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Νίκος Τουλιάτος-Αυτοσχεδιάζοντας στο Μικρό Μουσικό Θέατρο

 

e-go_m_touliatos_aftosxediazontas.jpg

 

 

Τυχαία έπεσα πάνω του βολτάροντας στο internet. Σταθερή διαχρονική αξία. Κατά τη γνώμη ο καλύτερος Έλληνας ντραμίστας. Τι λέτε;

\

 

Ε οχι και καλύτερος νταμερ στην Ελλαδα... το οτι αυτοαποκαλειται πρυτανης των κρουστων δεν τον βαζει στην πρωτη θέση. Ενας αυτοδίδακτος κρουστος ειναι με καποιες γνωσεις στην drums και καλες διασυνδέσεις, γιατι αν δεν ειχε τον μικρουτσικο (τον μουσικο, οχι αυτον στην tv) τωρα ουτε η μανα του δεν θα τον ήξερε. Δηλαδη τον Καπιλιδη που τον βάζεις που βγηκε απο πανεπιστημιο??? και αυτος ειναι μονο ενα παράδειγμα υπαρχουν δεκαδες ακομα αξιολογοι ντραμερ στην ελλαδα. (βεβαια οι περισσοτεροι πηραν χαμπαρι την κατασταση στην ελλαδα και την κοπανησαν στο εξωτερικό)

 

Διεκδικώντας την πατρότητα του συγκεκριμένου κουοταρισμένου να σου απαντήσω ότι την εποχή που άρχισα να καταλαβαίνω εγώ προσωπικά τη μουσική, υπήρχαν δυο είδη ντράμερ. Ο Τουλιάτος και οι υπόλοιποι. Ο άνθρωπος πραγματικά έφερε την επανάσταση στην ελληνική ντραμιστική με το στυλ του, τις ιδέες του και την τεχνική του, και εκείνη την εποχή είχα περάσει άπειρες ώρες ακούγοντας και τον τελευταίο δίσκο του πρώιμου πιού πετίτ, και μελετώντας τι παίζει μέσα.

 

Επειδή ρωτάς για τον Καπηλίδη, να σε πληροφορήσω ότι και τους δυο τους έχω πολύ ψηλά, αυτή την στιγμή τον πατέρα τον θεωρώ από τους κορυφαίους Έλληνες, και θαυμάζω την τεχνική, τις ιδέες και τη φρεσκάδα που έβαλε ο Μιχάλης με το παίξιμό του στο Live του Αλκίνοου. Δίσκος αναφοράς για την Ελληνική ντραμιστική.

 

Παραμονεύει ο φύλακας Άγγελός σου, πρόσεχε πάντως...  ;D ;D ;D

με τα τηγανια και τα κατσαρολικα του ισως εφερε επανασταση παρα με τις τεχνικες του..... ;) ;) ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτοαποκαλειται πρυτανης

 

Οι μόνοι πρυτάνεις που ξέρω εγώ είναι ο DJ Πρύτανης απ'τα ΗΜΙΖ και ο Dean...Martin  :D

 

δεν εβαλα τονο. πρύτανης ειναι οχι πρυτάνεις...

 

Kumbaya, my Lord, kumbaya  ::)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά μου αρέσουν τα παιξίματα του, αν και το συγκεκριμένο δίσκο δεν τον βρήκα τόσο πετυχημένο...{νίωθω και ότι έχανε απο άποψη ηχογράφισης}

 

Τα κατσαρολικά δεν είναι δικιά του επινόηση, συνέβαλε όμως νομίζω στο να τα γνωρίσει το ελληνικό κοινό...

Συμφωνώ εν μέρη με όλα αυτά τα περί δημοσίων σχέσεων και γνωριμιών, αλλά επικροτώ το ότι προσπάθησε και έστησε ολοκληρα φεστιβάλ κρουστών με workshops κλπ κάτι που κανένας άλλος δεν ασχολήθηκε να κάνει σε τέτοιο βαθμό.

{παρακαλώ διορθώστε με αν κάπου τα "παραλέω", αυτή όμως είναι η αίσθηση που μου χει αφήσει ώς ακροατή και φίλο των κρουστών}

 

>>οφτόπικ>> Δεν καταλαβαίνω την επιμονή σας να μην αναμοχλέυονται παλαιότερα θέματα. Δεν είναι όλοι μέλη από το 2003 όπως ΕΓΩ 8) και αναμενόμενο είναι να τα ανακαλύπτουν με κάποια καθυστέριση...μήπως πρέπει να βάλουμε ωρολογιακό μηχανισμό που να καταστρέφει μια συζήτηση μετά από κάποιες ώρες;;; :P

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σαν να ξαναζεσταίνεις μια κατεψυγμένη κουβέντα μετά από πολύ καιρό και η παρέα να είναι διαφορετική τελείως,τι νόημα έχει?Το αρχείο υπαρχει σαν βάση δεδομένων για να μαθαίνουν οι νεότεροι. Πιο δημιουργικό θα ήταν να ανέβαζαν τα νέα μέλη καινούρια,φρέσκα θέματα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου