Προς το περιεχόμενο

Νίκος Τουλιάτος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό ακριβώς που λέει ο chembeast.

Είναι άλλο πράμα να ανοίγει 1 καινούριο θέμα, που τον τελευταίο καιρό έχει χιλιοαναλαυθεί και άλλο πράμα να ξεθάβονται παμπάλαια θέματα, που υπάρχει η μεγάλη περίπτωση κάποιοι παλιοί, που τότε μετείχαν στην κουβέντα, πλέον να μην είναι μέλη, οπότε μια παράθεση σε κάτι που έχουν πει, ποιο το νόημά της;

 

Οπότε για κάτι τόσο παλιό, είναι καλύτερο να ανοίξει 1 νέο θέμα, που να συνεχίζει το παλιότερο

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Προσωπικά μου αρέσουν τα παιξίματα του, αν και το συγκεκριμένο δίσκο δεν τον βρήκα τόσο πετυχημένο...{νίωθω και ότι έχανε απο άποψη ηχογράφισης}

 

Τα κατσαρολικά δεν είναι δικιά του επινόηση, συνέβαλε όμως νομίζω στο να τα γνωρίσει το ελληνικό κοινό...

Συμφωνώ εν μέρη με όλα αυτά τα περί δημοσίων σχέσεων και γνωριμιών, αλλά επικροτώ το ότι προσπάθησε και έστησε ολοκληρα φεστιβάλ κρουστών με workshops κλπ κάτι που κανένας άλλος δεν ασχολήθηκε να κάνει σε τέτοιο βαθμό.

{παρακαλώ διορθώστε με αν κάπου τα "παραλέω", αυτή όμως είναι η αίσθηση που μου χει αφήσει ώς ακροατή και φίλο των κρουστών}

 

>>οφτόπικ>> Δεν καταλαβαίνω την επιμονή σας να μην αναμοχλέυονται παλαιότερα θέματα. Δεν είναι όλοι μέλη από το 2003 όπως ΕΓΩ 8) και αναμενόμενο είναι να τα ανακαλύπτουν με κάποια καθυστέριση...μήπως πρέπει να βάλουμε ωρολογιακό μηχανισμό που να καταστρέφει μια συζήτηση μετά από κάποιες ώρες;;; :P

 

Παλαιότερα θέματα μπορούν να αναμοχλεύονται και μάλιστα το προτείνει και το site. Εδώ έχει όμως να κάνει με απάντηση σε μέλη που ανοίξαν το θέμα τα οποία δεν συμμετέχουν πια. Άλλο είναι να συνεχίσεις μια κουβέντα παλαιότερη π.χ. για ποιότητα και μοντέλα δερμάτων, σε θέμα που έχει ανοιχτεί πρόπερσι και άλλο να απαντάς σε μέλος που έχει να εμφανιστεί 3 χρόνια, στην ερώτησή του π.χ. αν έχει βγάλει η Remo pinstripe, ναι έχει βγάλει!!! Ελπίζω να είμαι κατανοητός. Έχει προκύψει πρόβλημα πριν λίγο καιρό. Όσοι πραγματικά διαβάζουν τα θέματα και δεν τα ξεφυλλίζουν απλώς καταλαβαίνουν.

Οι προθέσεις είναι συμβουλευτικές και κατατοπιστικές. Άλλοι δεν τις δέχονται και συνεχίζουν το βιολί τους.

Έτσι πηδάμε τα θέματα, όπως και αυτό, όπου μέσα στις αντιπαραθέσεις μιλάμε και για Τουλιάτο κ.λ.π.

 

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνώμη που επιμένω, παρενοχλόντας το παρόν topic, αλλά νιώθω ότι εδώ υπάρχει νοοτροπία αντίθετη με το φόρουμ-σκεπτικό.

Ακούγεται άσχημο όπως το λέω, αλλά θα εξηγηθώ μέσα από παράδειγμα:

..έστω ότι ως "βιντεάς" ψάχνω λύση σε ένα πρόβλημα της δουλειάς μου, οπότε μπαίνω σε ένα βιντεάδικο φόρουμ. Διαβάζω παλαιώτερα ποστς{ΓΙ ΑΥΤΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ} και βρίσκω ότι προ 5ετίας έχει συζητηθεί το θέμα μου, αλλά παρ όλα αυτά δε με καλύπτει ολοκληρωμένα. τότε ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? μήπως να πάω και να ξαναανοίξω το ΙΔΙΟ θέμα και να χω απαντήσεις "όχου, ψάξε στα παλαιότερα!";;;

Ακόμα και αν δεν υπάρχουν τα αρχικά μέλη, που κάποτε έθεσαν μια ερώτηση, εγώ μπορεί να ΞΕΡΩ την απάντηση βοηθώντας μ αυτή νέους φορουμίτες και αρα -κατ εμέ- ωφείλω να γράψω πχ. "οτι η ρέμο έχει βγάλει πινστράηπ" για να μείνει...

έτσι άλλωστε δείχνω ότι θέλω να συμμετέχω σε ένα φόρουμ όπου η ανταλλαγή απόψεων είναι αμφίδρομη: ΚΑΤΑΘΕΤΩ γνώσεις όταν τις έχω. Δεν πρέπει να νιώθω ότι είμαι κάπου που οι άσχετοι ρωτάνε και οι γκουρού απαντάνε...

Εσείς τι προτιμάτε; {ρητορικό} 

 

ΥΓ: 1.Εμένα μου έχει τύχει να κάνω συζήτηση για το ΙΔΙΟ θέμα με δύο(και περισσότερες) διαφορετικές παρέες και πάντα κάτι νέο έχει να προστεθεί..{απαντώντας στον chembeast}

2. Κάθε φορά που ανοίγει ένα νεό θέμα που να συνεχίζει ένα παλιο, έχουμε 2 θέματα με το ίδιο θέμα και άρα ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΥΜΕ την αναζήτηση. Όποτε θέλω να βρω απάντηση σε απορία μου πρωτιμώ για οικονομία χρόνου και δυνάμεων να γίνεται ανακαλώντας και διαβάζοντας ΕΝΑ θέμα, και όχι 10τοπικς για το ίδιο θέμα που οι πληροφορίες θα ναι σκόρπιες εδω και εκεί..{απαντώντας στον boukaw7 με όλο το σεβασμό του κάρματος  :)}

3. Ξεφυλίζω θέματα μόνο όταν έχουν γίνει σαν κ αυτό, δλδ μια επι της ουσίας απάντηση να ακολουθήται απο 5 και πλεόν ποστ κριτικής/ειρωνίας/χαβαλέ/περι ανέμων κλπ κλπ...{απαντώντας στον rockdrum}

 

4.Ooooooλα τα παραπάνω γραμμένα με σεβασμό και αγάπη για αυτό το φόρουμ που παρακολουθώ καθημερινά από το 2003...{ξέρω ότι αυτό ήταν περιττό και αυτονόητο, αλλά προκειμένου να λοίψει...} 

 

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά δεν κάνεις παράθεση σε κάποιον περιμένοντας λογικά 1 απάντηση, μην γνωρίζοντας αν αυτός ακόμη υπάρχει ή όχι. Στον αέρα παράθεση είναι. Είτε συνεχίζεις την κουβέντα, είτε λες ότι με αφορμή αυτό το παλιό, το επαναφέρω και λέω αυτό.

 

Εξάλλου το συγκεκριμένο δεν έχει καμιά σχέση με τεχνικές πληροφορίες. Απλά κάποιος ξέθαψε 1 θέμα 4ετίας, που είχε να κάνει με τις απόψεις περί 1 καλλιτέχνη, κάνοντας 1 παράθεση στα λόγια κάποιου, που δεν ξέρουμε αν υπάρχει ακόμη. Οπότε τσάμπα ξέθαμα. Θα μπορούσε απλά να πει ότι ο συγκεκριμένος δεν του κάνει και τέλος!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα μια διαφωνία μπορεί να είναι μόνο πάνω σε μια αποψη.Και αφού αυτή έχει διατυπωθεί,την παραθετει καποιος για να αντεπιχειρηματολογησει.Δεν ειναι αυτοσκοπος το τσατ,αλλα η δημοσιοποίηση μιας γνωμης (δημοκρατικά το λέμε ανταλλαγη απόψεων).Δλδ περιμενατε ο konio να ανοιξει ενα θεμα που θα λεει οτι δεν του αρεσει ο Τουλιάτος?Δεν θα ηταν πολύ ακυρο τότε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά δεν κάνεις παράθεση σε κάποιον περιμένοντας λογικά 1 απάντηση, μην γνωρίζοντας αν αυτός ακόμη υπάρχει ή όχι. Στον αέρα παράθεση είναι. Είτε συνεχίζεις την κουβέντα, είτε λες ότι με αφορμή αυτό το παλιό, το επαναφέρω και λέω αυτό.

 

Εξάλλου το συγκεκριμένο δεν έχει καμιά σχέση με τεχνικές πληροφορίες. Απλά κάποιος ξέθαψε 1 θέμα 4ετίας, που είχε να κάνει με τις απόψεις περί 1 καλλιτέχνη, κάνοντας 1 παράθεση στα λόγια κάποιου, που δεν ξέρουμε αν υπάρχει ακόμη. Οπότε τσάμπα ξέθαμα. Θα μπορούσε απλά να πει ότι ο συγκεκριμένος δεν του κάνει και τέλος!

 

αν απαγορευεται να ανοιγω ξανα παλια θεματα να με αναφερεις στον server >:(. Αν οχι τοτε καλυτερα κλεισε την ασκοπη κουβεντα με τελειως διαφορετικο περιεχομενο απο το αρχικο θεμα :-X. ο αλλος που θα μπει δεν θελει να μαθει αν πρεπει να ψαχνει παλια θεματα αλλα μια απαντηση ή μια αποψη αλλων ατομων για το συγκεκριμενο θεμα που θελει. αν θες τετοιες ασκοπες κουβεντουλες ανοιξε ενα θεμα αντιπαραθεσεων και κανε οσες θες.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά μου αρέσουν τα παιξίματα του, αν και το συγκεκριμένο δίσκο δεν τον βρήκα τόσο πετυχημένο...{νίωθω και ότι έχανε απο άποψη ηχογράφισης}

 

Τα κατσαρολικά δεν είναι δικιά του επινόηση, συνέβαλε όμως νομίζω στο να τα γνωρίσει το ελληνικό κοινό...

Συμφωνώ εν μέρη με όλα αυτά τα περί δημοσίων σχέσεων και γνωριμιών, αλλά επικροτώ το ότι προσπάθησε και έστησε ολοκληρα φεστιβάλ κρουστών με workshops κλπ κάτι που κανένας άλλος δεν ασχολήθηκε να κάνει σε τέτοιο βαθμό.

{παρακαλώ διορθώστε με αν κάπου τα "παραλέω", αυτή όμως είναι η αίσθηση που μου χει αφήσει ώς ακροατή και φίλο των κρουστών}

 

>>οφτόπικ>> Δεν καταλαβαίνω την επιμονή σας να μην αναμοχλέυονται παλαιότερα θέματα. Δεν είναι όλοι μέλη από το 2003 όπως ΕΓΩ 8) και αναμενόμενο είναι να τα ανακαλύπτουν με κάποια καθυστέριση...μήπως πρέπει να βάλουμε ωρολογιακό μηχανισμό που να καταστρέφει μια συζήτηση μετά από κάποιες ώρες;;; :P

 

 

 

Παλαιότερα θέματα μπορούν να αναμοχλεύονται και μάλιστα το προτείνει και το site. Εδώ έχει όμως να κάνει με απάντηση σε μέλη που ανοίξαν το θέμα τα οποία δεν συμμετέχουν πια. Άλλο είναι να συνεχίσεις μια κουβέντα παλαιότερη π.χ. για ποιότητα και μοντέλα δερμάτων, σε θέμα που έχει ανοιχτεί πρόπερσι και άλλο να απαντάς σε μέλος που έχει να εμφανιστεί 3 χρόνια, στην ερώτησή του π.χ. αν έχει βγάλει η Remo pinstripe, ναι έχει βγάλει!!! Ελπίζω να είμαι κατανοητός. Έχει προκύψει πρόβλημα πριν λίγο καιρό. Όσοι πραγματικά διαβάζουν τα θέματα και δεν τα ξεφυλλίζουν απλώς καταλαβαίνουν.

Οι προθέσεις είναι συμβουλευτικές και κατατοπιστικές. Άλλοι δεν τις δέχονται και συνεχίζουν το βιολί τους.

Έτσι πηδάμε τα θέματα, όπως και αυτό, όπου μέσα στις αντιπαραθέσεις μιλάμε και για Τουλιάτο κ.λ.π.

 

 

δεν στελνω την απαντηση στα παλιοτερα μελη αλλα λεω την αποψη μου. σε οπιον δεν αρεσει προβλημα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε αντε παραπέρα. 5 άτομα στο λένε από παλιότερα. Αν το καταλάβεις έχει καλώς. Κάνεις λόγο και για άσκοπες κουβεντούλες άκαιρε...

 

Στον admin ίσως σε αναφέρω, στον σερβερ δεν γίνεται. Δεν έχω φτάσει ακόμη στο σημείο να μιλάω με υπολογιστές!  ;D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός του ότι θεωρώ τελείως άκυρη όλη την την κριτική που γίνεται στα νέα μέλη που απαντάνε σε παλαιά θέματα (αν είναι δυνατόν  ??? ) να επαναλάβω το θέμα το έχω ανοίξει εγώ ως επισκέπτης.

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν απαγορευεται να ανοιγω ξανα παλια θεματα να με αναφερεις στον server >:(. Αν οχι τοτε καλυτερα κλεισε την ασκοπη κουβεντα με τελειως διαφορετικο περιεχομενο απο το αρχικο θεμα :-X. ο αλλος που θα μπει δεν θελει να μαθει αν πρεπει να ψαχνει παλια θεματα αλλα μια απαντηση ή μια αποψη αλλων ατομων για το συγκεκριμενο θεμα που θελει. αν θες τετοιες ασκοπες κουβεντουλες ανοιξε ενα θεμα αντιπαραθεσεων και κανε οσες θες.....

Καταρχήν, ο server (όπως είπε και ο Boukaw7) είναι ένας υπολογιστής! Τι μπορεί να σου κάνει ένα PC αν σε αναφέρω, να σε μοιράσει μέσω FTP μήπως; ;D

Δεύτερον, πιστεύεις ότι "ο άλλος" που θα ψάξει τα παλιά θέματα του Noiz, θα στεναχωρηθεί πάρα πολύ αν δεν μπορέσει να μάθει ότι δεν γουστάρεις τον Τουλιάτο; Σιγά την πληροφορία εδώ που τα λέμε...

 

Δε με απασχολεί που ξεθάφτηκε το θέμα, απλά είναι τελείως άκυρο θέμα. Ούτε μια στάλα πραγματικής γνώσης, ούτε ένας λόγος να ξαναρχίσει μια τέτοια κουβέντα. Δεν έχουμε τίποτα καλύτερο να συζητήσουμε λέω εγώ;

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου