Προς το περιεχόμενο

Κιθάρα και ενισχυτής με 1000 ευρώ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

κοιτα το τι μαρεσει με το τι παιζω και το τι θα παιζω απεχει αρκετα! ακουω classic rock(zep, purple κλπ) και κυριως για εκει την θελω την κιθαρα.. Ενταξει ακουω και punk (sex pistols, dead kennedys, ramones, exploited) αλλα κατα 90% ροκ..

Ουφ με βαζεις σε σκεψεις για την gibson.. Μηπως πεφτει πολυ για νεο??

 

Δεν θα ελεγα οτι εισαι νεος για γνησια gibson les paul.. ξερω 2 ατομα που εχουν την ιδια κιθαρα κ μονο συγχορδιες βαρανε. εχω ακουσει κ απο αλλου πως πολλοι την εχουν κ δεν παιζουν καν! ;D Απο κει κ περα ειναι δικο σου θεμα

Αν γενικα εισαι ανετος με τα φραγκα τοτε μην παρεις τωρα gibson. αν οχι θα ελεγα παρτην γιατι παιρνεις ενα αξιοπρεπεστατο οργανο!

Τωρα απο δω κ περα ειναι καθαρα δικο σου θεμα. απλα να ξερεις πως η καλη κιθαρα σε βοηθαει πολυ στο να εξελιχθεις σαν κιθαριστας. σε κανει να θελεις να παιζεις συνεχεια με αυτην!

Δικια σου επιλογη! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν θα ελεγα οτι εισαι νεος για γνησια gibson les paul.. ξερω 2 ατομα που εχουν την ιδια κιθαρα κ μονο συγχορδιες βαρανε. εχω ακουσει κ απο αλλου πως πολλοι την εχουν κ δεν παιζουν καν!

 

...και ακριβώς επειδή αρκετοί καταλήγουν να κάνουν τέτοια χρήση, καλό είναι η πρώτη κιθάρα να είναι επιλεγμένη πιο "φρόνιμα" και συγκρατημένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ άμα είχα το 1000κακι σου θα έπαιρνα ΣΙΓΟΥΡΑ κάτι απο τις αγγελίες του NOIZ!!!....Μιλάμε οτι περνάνε απίστευτα όργανα! και μπορείς και να τα δοκιμάσεις πριν τα παρεις!

...ούτε που θα σκεφτόμουν για καινούργιο! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και ακριβώς επειδή αρκετοί καταλήγουν να κάνουν τέτοια χρήση, καλό είναι η πρώτη κιθάρα να είναι επιλεγμένη πιο "φρόνιμα" και συγκρατημένα

 

θα ελεγα οτι ειναι καθαρα υποκειμενικο θεμα αυτο..

Αν ο αλλος θελει να μαθει κιθαρα θα μαθει με οποιοδηποτε οργανο. ειτε ακριβο ειτε φτηνο.. Θεληση αν υπαρχει ολα τα αλλα δεν εχουν σημασια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ελεγα οτι ειναι καθαρα υποκειμενικο θεμα αυτο..

 

δεν υπάρχει κάτι  το υποκειμενικό στο ότι οι δύο κατηγορίες που περιέγραψες παραπάνω σκότωσαν   1-2-3 χιλιάρικα άλλοι για να παίζουν ακόρντα κι άλλοι για να κοιτάζουν την κιθάρα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πρότεινα αυτή

http://www.dv247.com/guitars/epiphone-les-paul-black-beauty-electric-guitar-ebony--37134

 

και για ενισχυτή αυτόν http://www.dv247.com/guitars/orange-tiny-terror-combo-all-valve-guitar-amp-combo--50831

 

Πάντως για την epiphone zakk wylde που λες, δεν έχει και τόσο τρελό output γιατί φοράει παθητικούς emg μαγνήτες. Πήγαινε δοκίμασε τη. Θεσσαλονίκη επίσημως αντιπρόσωπος είναι το bon studio στην τουμπά. Τωρα αν τσεκάρεις μερικά μαγαζιά στο κέντρο έχουν και αυτοί αλλά νομίζω οι τιμές πρέπει να 'ναι πιο τσιμπημένες απο ευρώπη

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τον ενισχυτη τον avt 20 tribute που εβαλα στην αρχη εχει κανεις αποψη? οταν τον δοκιμασα μου φανηκε παρα πολυ καλος και εχει και λαμπατη προενισχυση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τη λιστα του thomann http://www.thomann.de/gb/search.html?gk=gieglp&bn=EPIPHONE&pr=&kf=on&oa=prd&wgfid1=7305&wgfid2=9019&wgfid3=9020&wgfid4=7307&wgfid5=7306&wgfid6=9024&wgfid7=9025&wgfid8=9026θα με βοηθουσε καλυτερα να μου προτεινατε.. Επισης προτεινοντας μου καποιο μοντελο αν γινεται να παραθεσετε τα πλεονεκτηματα και που υπερεχει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα Και Εγω Με Την Σειρά Μου Θα Σου Κάνω Τις Προτάσεις Μου, 1000 Ευρωπουλακια Δεν Ειναι Δα Και Ένα Μικρο Budget, Όποτε Εγώ Θα Σε Πάω Σε Κάποια Πιο Ακριβή Λύση Αλλά Πιστεύω Πως Θα Μείνεις Απολυτά Ικανοποιημένος Για Πολύ Καιρό...

 

http://www.thomann.de/gr/gibson_les_paul_studio_limited_wccr.htm

Μια Τρομερή Κιθάρα Που Προσωπικά Αν Και Είμαι Μπασιστας Εχω Παίξει Αρκετές Φορές Βοηθώντας Μερικούς Φίλους Σε Λαιβ Εμφανίσεις....[Τυχαίνει Να Την Έχει Ο Κολλητός Μου]

 

http://www.thomann.de/gr/marshall_mg30fx_new_wh_ltd.htm

Μπορει Να Ειναι Μικρος Αλλα Ειναι Μεγαθηριο Δυναμης !!!!

Ελπιζω Να Σε Βοηθησα Καπως Και Εγω Με Την Σειρα Μου.......

Βεβαια Τσεκαρε Και Στο ΝΟΙΖ, Πωλουνται Πολυ Καλα Οργανα Σε Καλες Τιμες, Αν Παλι Δεν Βρεις, Για Μενα Ειναι Καλη Λυση Αυτη Γιατι Μια Καλη Κιθαρα Παντα Σε Παροτρύνει Να Παιζεις Ολο Και Περισσοτερο... ;D ;D ;D ;D

 

Stingray Baby !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου